Nagy csatában, a második félidőben fordítva nyerte meg 114-108-ra a Dallas elleni playoff-elődöntő ötödik mérkőzését a Phoenix Suns kosárlabdacsapata, amely így összesítésben 3-2-re vezet. A csata legjobbja a tripladuplát (34 pont, 13 lepattanó, 12 assziszt) elérő Steve Nash volt.

Steve Nash szerdai teljesítményét MVP-re érdemesnek ítélte az amerikai szaksajtó, a Phoenix Suns kosárlabdázója ugyanis tripladuplával segítette csapatát a Nyugati főcsoport elődöntőjének ötödik mérkőzésén. Nash 34 pontig meg sem állt, emellett még leszedett 13 lepattanót, s kiosztott 12 gólpasszt - ezzel pályafutása harmadik "triple-double"-jét jegyezte.

Kellett is a jó teljesítmény, a Dallas ugyanis alaposan megszorongatta az arizonaiakat, a Phoenix mindössze 114-108-ra tudott nyerni. Pedig a Mavericks gyakorlatilag csere nélkül játszotta végig a találkozót, a Josh Howard, Dirk Nowitzki, Erick Dampier, Jason Terry, Michael Finley kezdőötöshöz csupán Marguis Daniels csatlakozott, ám nyolcperces játéka során mindössze egy személyi hibával vétette magát észre.

A hazaiaknál a sérült Joe Johnson helyén Jim Jackson kezdett, s az utolsó negyedben nyolc próbálkozásából hét eredményesnek is bizonyult, 21 pontjából 15-öt ebben a periódusban szerzett. Amare Stoudemire 33 pontig, s karrierje playoffcsúcsát jelentő 18 lepattanót gyűjtögetett a palánkok alatt.

A következő összecsapásra péntek este Dallasban kerül sor, a Suns nemcsak előnye miatt lehet nyugodt: a statisztika szerint az a csapat, amely egy négy győzelmig tartó csatában, 2-2 után megnyeri az ötödik mérkőzést, annak 84 százalék az esélye a párharc végső sikerére is.