Meglepő vereséget szenvedett a Detroit Pistons a Utah Jazz otthonában az NBA legutóbbi játéknapján. A ligaelső keleti alakulat 51-38-ra vezetett a félidőben, az utolsó két negyedben azonban pocsék teljesítményt nyújtott, miközben a Mehmet Okür és Andrej Kirilenko vezette hazai gárda nem tudott hibázni. Okür 24 pontot és 12 lepattanót ért el egykori csapata ellen, amely másodszor kapott ki vendégként.

A Minnesota öt győzelem után szenvedett vereséget, méghozzá a Philadelphiától, amelyben Allen Iverson helyett ezúttal Chris Webber volt a vezér. Webber 27 pontot és 21 lepattanót jegyzett, emellett pedig védekezésben is jeleskedett, és 19 ponton tartotta Kevin Garnettet.

Tavaly nem ment idegenben a Milwaukee-nak, idén viszont pozitív mérléggel bír a Bucks vendégként, ezt rajta kívül még öt csapat mondhatja el magáról. A Knicks elleni diadalból Michael Redd 31 ponttal vette ki a részét, és mind az öt hárompontosa sikeres volt.

Kobe Bryant 43 pontot szórt a Dallasnak, amelynek így megszakadt a hatos győzelmi sorozata. Bryant mellett Kvame Brown fogadhatta a társak gratulációját, aki a padról beszállva 12 ponttal járult hozzá a Lakers sikeréhez.

eredmények:
Philadelphia 76ers - Minnesota Timberwolves 90-89 (20-25, 24-19, 22-18, 19-23, 5-4) - hosszabbítás után
legjobb dobók: C. Webber 27 (21 lepattanó), A. Iverson 19, K. Korver 13, illetve W. Szczerbiak 23, K. Garnett 19, M.. Jaric 14 (10 gólpassz)

New York Knicks - Milwaukee Bucks 92-112 (26-26, 23-35, 26-26, 17-25)
ld: C. Frye 30, N. Robinson 15, E. Curry 15, illetve M. Redd 31, D. Gadzuric 18, M. Williams 15

Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers 106-109 (27-28, 29-30, 31-24, 19-27)
ld: D. Nowitzki 27 (15 lep.), M. Daniels 23, J. Terry 20, illetve K. Bryant 43, L. Odom 15 (11 lep.), K. Brown 12

Utah Jazz - Detroit Pistons 92-78 (15-18, 23-33, 25-15, 29-12)
ld:
M. Okür 24 (12 lep.), A. Kirilenko 22 (12 lep.), M. Harpring 11, illetve R. Hamilton 16, R. Wallace 16, C. Billups 14

Phoenix Suns - New Orleans Hornets 87-91 (23-31, 23-23, 16-19, 25-18)
ld: R. Bell 24, S. Nash 14 (16 gólpassz), S. Marion 12, illetve J. Smith 26 (10 lep.), D. Mason 22, C. Paul 19.