1999 februárja óta nem tudta legyőzni a New York Islanders a Detroitot, ám az NHL legutóbbi játéknapján ez összejött, a győztes gólt pedig az a Mike York szerezte, aki Detroit Waterford nevű külvárosában nőtt fel.

A Buffalo majdnem elszórakozta a Colorado elleni meccset, a Sabres már 4-1 is vezetett, de az Avalanche egyenlíteni tudott, végül az utolsó három percben újabb két gólt szereztek a vendégek, és ezzel eldőlt a meccs.

A Boston is visszajött kétgólos hátrányból, de ezzel el is lőtte a puskaporát, pedig a Joe Thornton helyére érkező Marco Sturm ismét beköszönt. A Vancouver azonban jobban bírta a végjátékot, és az utolsó húsz percben háromszor is mattolta Hannu Toivonent, aki így is a Bruins egyik legjobbja volt

eredmények:
Detroit Red Wings - New York Islanders 1-2 (1-1, 0-0, 0-1)
gól: M. Schneider (4:21), illetve Jasin (18:15), York (56:19)

Colorado Avalanche - Buffalo Sabres 4-6 (1-4, 1-0, 2-2)
Skrastins (11:46), R. Blake (38:00), Tanguay (46:49), Svatos (48:51), illetve Gaustad (2:45), Hecht (14:25), Pominville (17:05), Grier (18:46), D. Roy (57:33), Drury (59:56)

Vancouver Canucks - Boston Bruins 5-2 (2-0, 0-2, 3-0)
Linden (4:06), D. Sedin (14:03, 58:13), B. Morrison (44:33), Kesler (45:05), illetve Isbister (28:07), Sturm (34:57)