Mindhárom vasárnapi NBA-összecsapáson vendégsiker született, az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság nagy vesztese a két Los Angeles-i együttes volt: a Clippers a Pacerstől szenvedett 97-92-es vereséget, míg a Lakers - Kobe Bryant 46 pontja ellenére - hosszabbításban maradt alul 102-96-ra a New Jersey Nets ellen.

Hiába érezte úgy a Lakers-szurkolók többsége, Kobe Bryant révén szinte Michael Jordan vagy Magic Johnson reinkarnációja tért vissza a kosárlabdapályára, a sztár 46 pontja ezúttal kevésnek bizonyult a New Jersey Nets ellen.

Bryant egymaga vette vállára az együttest, rajta kívül mindössze egy társa, Brian Cook szerzett kétszámjegyű pontot (14-et), ezzel csupán a hosszabbítás kiharcolásáig jutott. A másik oldalon Jason Kidd 35 pontja mellett jól teljesített a 20 találatig jutó Nenad Krstic, illetve a 10-10 pontot szóró Richard Jefferson, Vince Carter, Jeff McInnis trió is - a Nets végül 102-96-ra diadalmaskodott.

A másik Los Angeles-i csapat sem járt jobban, noha a félidőben még hét pont volt a Clippers előnye, a Indiana Pacers megfordította az állást (97-92). A mérkőzés hőse Austin Croshere volt, aki összességében 17 pontig és 8 lepattanóig jutott - előbbiből 12-t az utolsó negyedben szerzett, míg a hajrá másodperceiben támadólepattanót szedve segítette csapatát győzelemre.

Az Atlanta Hawks is közel állt ahhoz, hogy 12. mérkőzésén megszerezze harmadik győzelmét, ám döntetlen állásnál, 1,3 másodperccel a lefújás előtt Darius Miles betalált, s beállította a 77-75-ös Portland-győzelmet.

eredmény
Atlanta Hawks - Portland TrailBlazers 75-77 (18-25, 23-14, 22-17, 12-21)
ld.:
A. Harrington 16 (9 lep.), Z. Pachulia 15 (10 lep.), J. Johnson 15, illetve Z. Randolph 24 (15 lep.), D. Miles 12, M. Webster 10

Los Angeles Clippers - Indiana Pacers 92-97 (32-31, 22-16, 16-26, 22-24)
ld.:
E. Brand 22 (10 lep.), C. Kaman 18 (12 lep.), C. Maggette 15, C. Mobley 12, illetve R. Artest 22, A. Croshers 17 (8 lep.), J. O'Neal 16 (13 lep.), S. Jackson 15, J. Tinsley 15 (8 assz.)

Los Angeles Lakers - New Jersey Nets 96-102 (10-26, 18-10, 28-29, 35-26, 5-11) - hosszabbítás után