Harmadszor látogatott a Colorado Avalanche otthonába ebben az idényben a Vancouver Canucks, és harmadszorra is elvérzett. A denveriek villámrajtot vettek, és már 11 másodperc elteltével vezettek, majd az első harmadban még további három gólt ütöttek, és végül 6-2-re nyertek.

A Canucks játékosai és edzője, Marc Crawford sem érti, hogy miért nem megy a kanadai gárdának a Pepsi Centerben, a mostani találkozón például 11 másodpercig volt esélye a vendégeknek, ekkor szerezte meg a vezetést Hejduk a Coloradónak.

"Nincs magyarázat erre a kezdésre" - nyilatkozta a mérkőzés után Todd Bertuzzi, akit nagyon utál a denveri közönség, amióta 2004-ben úgy leütötte Steve Moore-t, hogy a Colorado játékosának eltört a nyaka. Bertuzzi minden megmozdulását füttykoncert fogadta, de ez semmi volt ahhoz képest, amikor az eltiltása után először járt Denverben, akkor a nézők egy része börtönruhába öltözött és nyakmerevítőt viselt, emlékeztetve a csatárt brutális tettére.

A Carolinának az Atlanta a mumusa, a Thrashers két hete 9-0-ra nyert Raleigh-ben, megszakítva a Hurricanes kilencmeccses győzelmi sorozatát, most pedig 5-2-vel utazhatott haza.

A Mario Lemieux nélkül felálló Pittsburgh kikapott a bajnok Tampa Baytől, pedig 0-1-nél Murley révén büntetőhöz jutottak a Pingvinek, de nem sikerült az egyenlítés, a második harmad elején pedig két emberelőnyös góllal eldőlt a meccs.

A Buffalo hat találkozó óta nem talált legyőzőre, a Sabres kihasználta, hogy a Washington 17 órával a Rangers elleni maratoni meccs után lépett jégre, a Capitalsnak ez volt zsinórban a negyedik botlása.

Anaheimben ornitológiai találkozó volt, és a Kacsák jöttek ki jobban a Feketesólymok elleni ütközetből, a Chicago 1997 novembere óta csak egyszer távozott győztesen Kaliforniából. A hazaiaknál Selänne sorozatban negyedik mérkőzésén volt eredményes, a vendégeknél Bell hatos szériát hozott össze, ami a leghosszabb eddig az idény során.

eredmények
Carolina Hurricanes - Atlanta Thrashers 2-5 (1-2, 1-0, 0-3)
Ladd (15:01), A. Ward (38:11), illetve Savard (4:21), Kovalcsuk (8:03, 55:27), Marian Hossa (52:19), Vigier (58:41)

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 4-1 (1-0, 2-0, 1-1)
gól: B. Richards (7:55), DiMaio (24:58), Modin (26:51, 45:23), illetve Talbot (58:47)

Washington Capitals - Buffalo Sabres 2-3 (0-1, 1-1, 1-1)
gól: Eminger (25:16), Pettinger (58:01), illetve Pominville (3:56), Vanek (39:11), Hecht (56:23)

Anaheim Mighty Ducks - Chicago Blackhawks 3-1 (0-0, 0-0, 3-1)
gól: Selänne (49:29), Lupul (56:26), R. Niedermayer (59:21), illetve Bell (58:02)

Colorado Avalanche - Vancouver Canucks 6-2 (4-0, 0-1, 2-1)
gól: Hejduk (0:11), Brunette (4:02), Sakic (11:32, 53:21), Svatos (18:42), Hinote (52:34), illetve B. Morrison (34:31), Allen (48:14)