Remek játékot és hazai sikert hozott a Los Angeles Lakers-Houston Rockets találkozó az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján, három játékos számára ezúttal mégsem az eredmény volt a legfontosabb. A hazaiak sztárja, Kobe Bryant, valamint a vendégeket erősítő Tracy McGrady és Bob Sura ugyanis ezen a találkozón játszott a délkelet-ázsiai katasztrófa károsultjainak megsegítéséért, méghozzá kiválóan.

A három kosaras a hét elején jelentette be, hogy ezen a pénteki összecsapáson elért minden pontjuk után 1000 dollárt adományoznak az UNICEF-en keresztül a szerencsétlenül járt térségben élőknek. A pluszmotivációtól hajtott játékosok ennek megfelelően nagyon "kitettek magukért" és összesen 73 pontot, az az 73 ezer dollárt "hoztak össze".

A találkozó tulajdonképpen már az első félidőt követően eldőlt, miután az ezúttal igazi csapatként játszó Lakers 61-27-re nyerte ezt a szakaszt, ám a második 24 perc sem fulladt unalomba, ugyanis a vendégek megrázták magukat, s a hajrában megszorították riválisukat (111-104).

A Los Angelesben a kezdőötös minden tagja elérte a 10 pontos határt, sőt Bryant (27 pont, 10 gólpassz), Caron Butler (21 pont) és Lamar Odom (20 pont, 12 lepattanó) legalább 20-ig jutott. A másik oldalon is három játékos játszott igazán kimagaslóan, McGrady (26 pont) és Sura (20) mellett a kínai center, Jao Ming (25 pont) parádézott.

Továbbra is remekel a Shaquille O'Neal (28 pont, 10 lepattanó) és Dwyane Wade (25 pont, 12 gólpassz) húzta Miami Heat (27 győzelem/8 vereség), amely a legutóbbi 17 találkozójából 16-ot nyert meg. A floridaiak ezúttal a Portland TrailBlazers csarnokában győztek biztosan, így továbbra is vezetik a Keleti-főcsoportot.

A nap legizgalmasabb mérkőzésére Torontóban került sor, ahol a Milwaukee Bucks hosszabbítás után verte két ponttal a helyi Rapatorst, elsősorban a 23 pontig jutó, s a ráadásban remeklő Desmond Masonnak köszönhetően.