Győzelemmel mutatkozott be a New York Rangers kispadján Tom Renney vezetőedző, akinek irányításával csapata a városi rivális Islanderst verte 6-3-ra. Az NHL csütörtöki játéknapjának további mérkőzései közül a Tampa Bay-Toronto érdemel említést, a Lightning 4-3-s sikerével pontszámban is beérte vetélytársát a Keleti főcsoport élmezőnyében.

New York Islanders - New York Rangers 3-6 (0-3, 2-3, 1-0)
Nassau Veterans Memorial Coliseum, 16 234 néző
gól: Niinimaa (32:00), Czerkawski (37:46), Butenschon (41:53), illetve Leetch (2:39), Jagr (4:35, 20:35), Holik (10:05), Simon (22:11, 26:49)

Az elmúlt 32 esztendő során most fordult elő harmadszor, hogy egy szezon alapszakaszában a New York Rangers kisöpörte városi riválisát, az Islanderst - azaz minden egymás elleni mérkőzését megnyerte. A Rangers, amely egy nappal korábban váltott edzőt, s az igazgatói teendőkre koncentráló Glen Sather helyett Tom Renneyt nevezte ki trénernek ezúttal 6-3-ra győzött.

"Megpróbáltuk komplettebb csapat benyomását kelteni" - nyilatkozta Renney, s a Rangers ennek megfelelően bombaformában kezdte a találkozót, s tíz perc elteltével Leetch, Jagr, illetve Holik góljaival már 3-0-ra vezetett is.

Sőt, a következő harmad első hét percében újabb háromszor terhelték meg az Islanders kapuját, így gyakorlatilag félmérkőzésnyi "pihenőre" térhettek, hiszen 6-0-s előnyükből hármat még el is herdálhattak (6-3)