A San Antonio Spurs 1999 után másodszor lett az észak-amerikai profi kosárlabdaliga bajnoka, miután a döntő 6. mérkőzésén remek hajrával legyőzte a vendég New Jersey Nets együttesét.

A San Antonió-i közönség bajnokavatásra készült, ennek ellenére az előző mérkőzésen fáradt benyomást keltő New Jersey kezdett jobban, és a nyitó negyedben 8 pontos előnyre tett szert úgy, hogy Kidd helyett Kittles és Jefferson vitte a csapatot. A folytatásban beleerősített a Spurs centerkettőse, az ismét remeklő Duncan és a búcsúzó Robinson, de a hazaiak továbbra sem tudták megfordítani az eredményt. A félidőben 38-41 volt az állás.

Térfélcsere után az agresszívan védekező és hibátlanul büntetőző Nets egy 10-0-ás rohammal még jobban elhúzott, míg az ellenfél ekkor már 15 eladott labdánál és 9-ből 0 triplánál (!) tartott. A francia Parker pedig az előző meccsen dobott 14 pontot követően ismét gyenge napot fogott ki.

A nagy fordulat a 42. percben következett be, amikor Jackson két hárompontosával a találkozó során először jutottak vezetéshez a texasiak (73-72). A 14 kapott pontra a vendégek csak 2-vel válaszoltak, s ez sorsdöntőnek bizonyult. Időközben Duncan kiosztotta 31. blokkját a döntősorozatban, s ezzel új NBA-rekordot ért el. A hajrában a New Jersey-iek már nem tudtak újítani, így sorozatban másodszor maradtak alul a fináléban, miután tavaly a Los Angeles Lakers 4-0-ra "kisöpörte" őket.

A négy győzelemig tartó párharc végeredménye: 4-2 a San Antonio javára, a finálé MVP-je - az alapszakaszhoz hasonlóan - Tim Duncan lett.