Kiemelkedő párharcok borzolják a kosárlabda-szerető közönség idegeit az NBA-ben, ahol a negyeddöntők során szinte minden párharc külön csemegét kínál. A Los Angeles Lakers egyenlített a Minnesota ellen, igaz, a harmadik negyedben még 11 pontos hátrányban volt a bajnok. Ikszre áll a Suns-Spurs csata is, míg a Detroit hiába szerepelt kiválóan az alapszakaszban, az Orlando már 3-1-es összesítéssel vezet ellene.

A vasárnap legizgalmasabb mérkőzését Los Angelesben, a Staples Centerben játszották, ahol a bajnok Lakers a Minnesota Timberwolvest fogadta. A tét nem kevesebb volt a Lakers számára, minthogy kiegyenlítse hátrányát, amely ugyan sikerült is, de nem akármilyen csatában.

A mérkőzésen ugyanis jószerével végig a vendégek vezettek, az első három harmadot nyerték is - igaz, mindössze 1-1 pontocskával mindig -, sőt akadt olyan periódusa a mérkőzésnek, amikor már 11 pont is volt Garnették előnye. A Lakers azonban talpra állt, Shaquille O'Neal és Kobe Bryant duettje ismét elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy a bajnok nyerjen, s továbbra is nyílttá tegye a továbbjutás kérdését.

"Mondtam a fiúknak a meccs előtt, adják nekem a labdát, s majd én megoldom a helyzetet" - nyilatkozta O'Neal, aki végül 34 pontot és 23 lepattanót szerzett, s az ő vezetésével a Lakers az utolsó hét percet 22-11-re nyerte úgy, hogy a 'Wolves majdnem öt és fél percig nem tudott mezőnykosarat elérni. Az ötödik mérkőzésre kedden a Target Centerben kerül sor, majd csütörtökön ismét Los Angelesben lépnek pályára a csapatok.

Bajban van a Detroit Pistons együttese is, amely hiába szerepelt kitűnően az alapszakaszban, s nyerte meg a Keleti főcsoportot, jelenleg 3-1-es hátrányban van az alapszakasz-nyolcadik Orlando Magic együttesével szemben. Azaz a Tracy McGrady vezette csapat már csupán egy győzelemre van az elődöntőtől. McGrady ezúttal 27 ponttal és kilenc assziszttal járult hozzá a Magic 100-92-es sikeréhez, Drew Gooden 20, Darrell Armstrong 18 pontig jutott. Az Orlando utoljára 1996-ban jutott túl a nyitófordulón, akkor éppen a Detroitot söpörte ki, azóta négyszer is elvérzett.