Nem tudta folytatni az első mérkőzésen mutatott intenzív támadójátékát a Los Angeles Lakers kosárlabdacsapata, amely az NBA-playoff negyeddöntőjének második mérkőzésén nagyon sima, 28 pontos vereséget szenvedett a Minnesota Timberwolves otthonában. Egyenlített viszont a Milwaukee, amely Gary Payton vezérletével értékes sikert aratott New Jersey-ben.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Tavaly elég sok kritikát kapott Kevin Garnett, hogy az NBA playoffjában nem nyújtotta azt, amit a szakvezetés és a közvélemény elvárt tőle. A Minnesota klasszisa idén máris bizonyította, képes kiemelkedő teljesítményre fontos periódusban: vezérletével a Timberwolves simán, 119-91-re verte a Los Angeles Lakerst, s 1-1-re hozta a Nyugati főcsoport negyeddöntőjét.

Garnett 35 pontos és a 20 lepattanót jegyzett, igaz nem ő, hanem a 37 pontos csapattárs, Troy Hudson lett a találkozó legeredményesebbje. A másik oldalon Shaquille O'Neal és Kobe Bryant egyaránt 27-27 találatot szerzett, viszont rajtuk kívül ismét nem akadt olyan játékos a bajnokcsapatban, aki kétszámjegyű pontot termelt volna. A harmadik mérkőzésre helyi idő szerint csütörtökön, Los Angelesben kerül majd sor.

Hazai pályán bukott a New Jersey Nets, amely nem tudott előnyt kovácsolni abból, hogy ellenfele, a Milwaukee Bucks szörnyen dobta a büntetőket. Paytonék húsz kísérletből mindössze kilencszer találtak a Nets gyűrűjébe, szerencséjük, hogy a kétpontosokból néhánnyal több bizonyult pontosnak. Summa summarum, az elveszített első mérkőzést követően a Bucks 88-85-ös győzelemmel egyenlítette ki a párharcot, Payton 22, Sam Cassell 21 pontot szerzett. "Ez a playoff szépsége. Az első meccsen semmi sem sikerült, most viszont tudtuk a maguk stílusát játszani. Egyszer fenn, egyszer lenn, ez ad a szurkolóknak jó mérkőzést" - fejtegette Payton.