Első hazai mérkőzésén 3-2-es győzelemmel mutatkozott be a Boston Bruins jégkorongcsapatának új szakvezetője, Mike O'Connell. Az NHL hétfői játéknapján két kapus is remekelt: Roman Turek (Calgary) és Jean-Sebastien Giguere (Anaheim) sem kapott gólt, s csapatuk magabiztosan nyerte mérkőzését. Rájátszásban a Mighty Ducks és a Lightning, Sundin ezredszer játszott.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Győzelemmel mutatkozott be hazai pályán a Boston Bruins jégkorongcsapatának új szakvezetője, Mike O'Connell, akinek irányításával az együttes 3-2-re verte a Toronto Maple Leafs gárdáját. "Azt hiszem, nagyra kell értékelnem a csapat teljesítményét. De csak akkor jöttem rá, milyen nehéz munka az edzősködés, amikor leültem a kispadra" - sóhajtott nagyot a találkozó után a tréner. Az első harmad után a gárda még 2-1-es vesztésre állt, ám a 34. percben Lapointe szépített, majd alig kezdődött meg az utolsó felvonás, amikor Mike Knuble a győztes találatot is beütötte. A hazaiak kapusa, Steve Shields 24 lövést hárított, beleszámítva Mogilnij bombáját is, amellyel 45 másodperccel a találkozó vége előtt majdnem kieszközölte a hosszabbítást.

Ha már a kapusoknál tartunk, a játéknapon két hálóőr is shutoutot könyvelhetett el. A Calgary Flames 2-0-ra verte a Phoenix gárdáját, s Roman Turek csupán tizenhat lövést kapott, ezeket egytől egyig hárítani tudta. A szezon során negyedik hibátlan produkcióját bemutató kapus pályafutása során huszonnegyedik alkalommal őrizte meg kapott gól nélkül hálóját.

Jól teljesített Jean-Sebastien Giguere is a maga 29 védésével, az Anaheim hálóőre - kiegészülve a kétgólos Rob Niedermayerrel - 5-0-s sikerre vezette csapatát a Columbus Blue Jackets ellen. Giguere a szezon során csúcsnak számító nyolcadik alkalommal ért el shutoutot.

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 3-2 (1-2, 1-0, 1-0)
Zamuner (6:41), Lapointe (33:59), Knuble (40:15), illetve Tucker (3:15), Kaberle (16:27)

Buffalo Sabres - Colorado Avalanche 4-3 (1-1, 1-1, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után
Afinogenov (17:18), Hecht 2 (20:39, 64:15), Briere (52:41), illetve Forsberg 2 (19:05, 35:03), Hejduk (42:59)

Philadelphia Flyers - Atlanta Thrashers 6-2 (1-0, 2-2, 3-0)
Roenick (8:44), Ragnarsson (36:26), Handzus 2 (39:36, 45:50), Amonte (45:21), Johnsson (46:57), illetve Kovalcsuk (29:38), Savard (32:32)

Florida Panthers - New Jersey Devils 1-4 (0-1, 0-1, 1-2)
Nilson (45:44), illetve Bicek (14:12), Gionta (25:27), Pandolfo (50:41), Nieuwendyk (52:51)

Calgary Flames - Phoenix Coyotes 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)
Yelle (17:54), Gelinas (59:50)

San Jose Sharks - Tampa Bay Lightning 1-4 (0-0, 1-3, 0-1)
Marleau (30:51), illetve Andrejcsuk (24:54), Roy (26:13), Lecavalier (39:27), Fegyotyenko (52:24)

Anaheim Mighty Ducks - Colombus Blue Jackets 5-0 (1-0, 3-0, 1-0)
Leclerc (0:22), Sykora (27:09), Niedermayer 2 (32:55, 56:53), Thomas (35:00)