Fordulatos mérkőzésen, hosszabbításban tudta kicsikarni a győzelmet az NHL egyik leggyengébb együttese, a Calgary Flames a liga egyik legjobbja, a New Jersey Devils ellen. A listavezető Dallas 7-4-re verte a Chicagót, a Detroit pedig egy nagyszerű első harmadot követően, Curtis Joseph kapus bravúrjaival 3-2-re nyert a Tampa ellen.

Sorozatban hetedszer győzött a Detroit Red Wings jégkorongcsapata az NHL-ben. A Michigan állambeli együttes kapujában Curtis Joseph 33 védést mutatott be, s a Detroit végül 3-2-re verte a Tampa Bay Lightningot. "Úgy gondolom, félelmetes első harmadot produkáltunk, s CuJo is remekelt. Ez adta meg a két csapat közötti különbséget" - értékelte a látottakat Dave Lewis, a hazaiak szakvezetője.

Mélyről állt fel a Calgary Flames is, amely 39 percen keresztül csak szenvedett, s addigra már kétgólos hátrányba is került a New Jersey ellen. A második harmad utolsó 70 másodpercében aztán Gelinas, majd Niedermayer is bevette a Devils kapuját, így 2-2-vel fordultak a csapatok az utolsó húsz percre. A harmadik harmadban újabb két hazai gól után Langenbrunner az 56. percben tudott 4-4-re egyenlíteni, ám a ráadásban Gelinas mégis a Flames-szurkolóknak okozott felhőtlen örömöt.

Megpróbálkozott a lehetetlennel a Chicago is, amely 4-2-es hátrányról Berjozin negyven másodperc alatt elért két góljával még egyenlített a Dallas otthonában, ám a hazaiak végül 7-4-re nyertek, s továbbra is vezetik a bajnokságot.

Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)
Lidström (4:51), Dandenault (9:02), Shanahan (57:52), illetve Boyle (20:27), Prospal (59:25)

Florida Panthers - Colorado Avalanche 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)
Cullen (29:51), illetve Blake (31:06), Forsberg (43:59), Tanguay (46:14)

Calgary Flames - New Jersey Devils 5-4 (0-1, 2-1, 2-2, 1-0)- hosszabbítás után
Gelinas 2 (38:54, 61:54), Niedermayer (39:42), Drury (47:33), Szaprikin (58:35), illetve Stevens (19:54), Rafalski (38:18), Elias (48:22), Langenbrunner (55:27)

Dallas Stars - Chicago Blackhawks 7-4 (1-1, 3-1, 3-2)
Ott (12:23), Lehtinen (21:15), Modano (28:49), C. Lemieux (36:40), Boucher (45:36), Young (53:15), Kapanen (57:17), illetve Simon (6:56), Bell (20:54), Berjozin 2 (41:09, 41:50)

Anaheim Mighty Ducks - Montreal Canadiens 3-1 (1-1, 0-0, 2-0)
Sykora (18:07), Leclerc (48:32), Kjellberg (49:35), illetve Koivu (18:37)