Az észak-amerikai profi jégkorongliga második leggyengébb mérlegével rendelkező Carolina kőkeményen tartotta magát a listavezető Dallas otthonában az NHL keddi játéknapján. Hedican góljával a vendégek szereztek vezetést a második harmad hajrájában, amit Zubov egyenlített ki, majd a túlóra ötödik percében ismét az orosz hátvéd talált be, megmentve ezzel a ligaelsőt az igazi blamázstól.

A szezonbeli ötödik és hatodik találatát szerző Zubov a legjobbkor duplázott, hiszen egy esetleges New Jersey-sikerrel a Devils kerülhetett volna ligaelső pozícióba. A Dallas végül győzött, az Ördögök pedig elbuktak a Colorado vendégeként, így nem változott a közvetlen élcsoport állása.

A Nyugati főcsoport harmadik helyén tanyázó St. Louis nagy csatában 0-2-ről fordított a sereghajtó Buffalo otthonában, míg a playoffért harcoló Montreal a Bostont intézte el.

A Toronto előbb háromgólos előnyt adott az Edmontonnak, majd hirtelen ötlettől vezéreltetve a kanadai vetélytárs nyomába eredt. 2-3-nál, 3-4-nél, majd 4-5-nél is csak egy gól volt a különbség, egyenlíteni azonban végül nem tudtak a hazaiak, így maradt a vereség, illetve a Keleti főcsoport ötödik helye.

Buffalo Sabres - St. Louis Blues 2-3 (2-0, 0-2, 0-1)
Mair (05:01), Connollya (16:09), illetve Tkachuk (34:15), Martins (35:33), Finley (55:01)

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 6-2 (3-1, 1-0, 2-1)
Peca (02:55), Wiemer (17:21), Parrish (19:23), Schathard 3 (35:24, 50:35, 55:16), ill. Boyle (10:24), Modin (48:10)

Montreal Canadiens - Boston Bruins 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)
Ribeiro (26:27), Sundström (38:19), Bulis (58:30), ill. Sweeney (42:25)

Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers 4-5 (0-1, 1-2, 3-2)
Sundin (38:55), McCauley (42:45), Domi (49:06), Svehla (53:59), ill. Moreau (17:28), Reasoner (31:17), Carter (32:29), Brewer (44:46), Horcoff (50:05)

Nashville Predators - Los Angeles Kings 2-3 (0-2, 1-0, 1-1)
Johnson (38:03), Jasmenev (51:46), ill. Palffy (06:26), Miller (10:43), Laperriere (51:13)

Colorado Avalanche - New Jersey Devils 3-1 (1-0, 1-0, 1-1)
Tanguay (07:51), Morris (30:12), Hejduk (55:10), ill. Nieuwendyk (51:54)

Dallas Stars - Carolina Hurricanes 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
gól: Zubov 2 (46:09, 64:59), ill. Hedican (38:58)