A kanadaiak hálóját Jamie McLennan védte, 28 lövésből 25-öt megfogott, da három alkalommal kapitulálni kényszerült.

A Minnesota, a mezőny legkisebb költségvetésű csapata 22 pontjával vezeti a tabellát, de a vesztett pontok tekintetében a St. Louis az éllovas: tíz győzelem mellett mindössze két vereség és egy döntetlen Joel Quenneville edző legénységének mérlege. Doug Weight és Dallas Drake 2-2 gólt ütött a Savvis Centerben a Toronto felett aratott 6-3-as győzelem közben, Weight, a 31 éves michigani center igazi vezéregyénisége a gárdának.

A Boston kitömte az előző esti, Kings elleni vereségtől fáradt Ottawát, egy negyed után már 4-0 volt az eredmény.

Miamiban Jani Hurme, a Panthers tartalékkapusa kivédte a Flames csatárainak a szemét, 28 lövést hárított, és egyet sem engedett be.

Columbusban Rick Nash, a júniusi draft egyes számú kiválasztottja két góllal nyitotta a meccset, amelyen a Blue Jackets 6-3-ra legázolta a Rangers együttesét.

Boston Bruins - Ottawa Senators 7-1 (4-0, 2-1, 1-0)
gól: Axelsson, Berard, Girard, Knuble, Stumpel, Thornton, Zamuner, illetve Hossa

Buffalo Sabres - Atlanta Thrashers 4-6 (2-2, 1-2, 1-2)
gól: Dumont, Gratton, Hecht, Kotalik, ill. Rheaume 2, Heatley 2, Herperger, Kovalchuk

Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 3-2 (0-1, 1-0, 2-1)
gól: Adams, Battaglia, Tanabe, ill. Daigle, Straka

Montreal Canadiens - Los Angeles Kings 3-1 (3-0, 0-0, 0-1)
gól: Perreault 2, Zednik, ill. Visnovsky

St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs 6-3 (2-1, 1-0, 3-2)
gól: Drake 2, Weight 2, MacInnis, Mayers, ill. Renberg 2, Sundin

Washington Capitals - Philadelphia Flyers 4-1 (0-0, 4-0, 0-1)
gól: Bondra, Gonchar, Jagr, Konowalchuk, ill. Recchi

Columbus Blue Jackets - New York Rangers 6-3 (3-0, 3-3, 0-0)
gól: Nash 2, Pronger, Sanderson, Wright, Hyvonen, ill. Dvorak, Murray, Nedved

New Jersey Devils - Edmonton Oilers 3-6 (0-1, 1-2, 2-3)
gól: Madden, Rafalski, Berglund, ill. Moreau 2, Carter, Reasoner, Smyth, Comrie

Tampa Bay Lightning - Chicago Blackhawks 2-3 (0-1, 1-1, 1-0, 0-1) - hosszabbítás
gól: Prospal, St. Louis, ill. Korolev 2, Mironov

Florida Panthers - Calgary Flames 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)
gól: Bure, Jokinen, Huselius

Phoenix Coyotes - Vancouver Canucks 2-5 (0-1, 1-1, 1-3)
gól: Briere, Simpson, ill. Bertuzzi, Letowski, Linden, Näslund, Warriner

San Jose Sharks - Minnesota Wild 2-4 (0-1, 2-1, 0-2)
gól: Nolan, Ragnarsson, ill. Gaborik, Ronning, Walz, Bouchard