Az ausztrál Emma Snowsill megvédte címét a nők versenyében a lausanne-i triatlon-világbajnokságon, míg a férfiaknál a brit Tim Don diadalmaskodott. A magyar indulók a mezőny második felében zártak.

A nőknél Snowsill 2:04:03 óra alatt teljesítette a 1,5 km úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló távot. A második helyen a portugál Vanessa Fernandes, a harmadikon pedig a szintén ausztrál Felicity Abram végzett.

Don 1:51:32 óra alatt teljesítette a távot a férfiak mezőnyébe, ahol a második helyen az új-zélandi Hamish Carter, a harmadikon pedig a franciák Európa-bajnoka, Frederic Belaubre végzett.

nők, világbajnok:
Emma Snowsill (Ausztrália) 2:04:03
2. Vanessa Fernandes (Portugália) 45 mp hátrány
3. Felicity Abram (Ausztrália) 1:12 p h.

2. Hamish Carter (Új-Zéland) 17 mp hátrány
3. Frederic Belaubre (Franciaország) 40 mp h.

...42. Vanek Ákos 8:53 p h.

Tóth Zsófia még szombaton a juniorok között ötödik lett. A 750 m úszásból, 20 km kerékpározásból és 5 km futásból álló sprintversenyen Tóth az első számot elrontotta, de a nyeregbe pattanva az élmezőnybe küzdötte fel magát. A futás során sokáig éremért küzdött az oroszlányi Ortri tehetsége, de az utolsó kilométerekre elfáradt, s ötödikként ért célba. A másik két magyar sem szerepelt rosszul, Kovács Zsófia 9., Horváth Gréta pedig 17. lett. A férfiaknál már kevesebb babér termett: legjobb magyarként Csortos Imre a 37.-ként zárt.