Thomas Lurz révén német győztest avattak Nápolyban, a nyílt vízi úszók világbajnokságának keddi nyitónapján, a férfiak 5 kilométeres versenyében.

Lurz, aki a júliusi, balatoni Európa-bajnokságon mind 5, mind 10 kilométeren diadalmaskodott, e műfajban szokatlanul szoros csatában, alig négy tized másodpercnyi előnnyel nyert amerikai és olasz riválisa előtt.

A nők 5 kilométeres vb-vetélkedőjében Larissza Ilcsenko, a nyári, magyarországi Eb-n e távon bronzérmes orosz maratonista győzött.

férfi 5 km, világbajnok:
1. Thomas Lurz (Németország) 1:04:32.3 óra 2. Charles Peterson (Egyesült Államok) 1:04:32.7 3. Simone Ercoli (Olaszország) 1:04:35.9

A magyarok eredményéről még nem érkezett jelentés.

női 5 km, világbajnok:
1. Larissza Ilcsenko (Oroszország) 1:08:19.7 óra 2. Poliana Okimoto (Brazília) 1:08:27.6 3. Britta Kamrau-Corestein (Németország) 1:08:46.3