Kálovics Anikó nyerte, 1:10:30 órás idővel az udinei félmaratoni futóversenyt.  Még egy magyar az élmezőnyben végzett: Teveli Petra 1:15:45 órával a hatodik lett. Kálovics jó formája annak tükrében különösen örvendetes, hogy két hét múlva, Debrecenben kerül sor az utcai futóvilágbajnokságra, melyen a táv 20 km lesz.

Haile Gebrselassie nyerte meg a 33. berlini maratoni futóversenyt. Az etióp kiválóság az év eddigi legjobb eredményével, 2:05:56 órás egyéni csúccsal győzött. Mögötte az etióp Gudisa Shentema, illetve a japán Umeki Kurao ért a célba. Az idény eddigi legjobb idejét a kenyai Sammy Korir futotta még áprilisban, amikor is Rotterdamban 2:06:38 perc alatt teljesítette a 42195 méteres távot.

Gebrselassie, aki 10 ezer méteren kétszeres olimpiai bajnok, a résztávoknál még világcsúcs időn belül volt, a végére azonban elfáradt, így több mint egy perccel elmaradt a kenyai Paul Tergat 2003. szeptember 28-án, ugyancsak Berlinben futott 2:04.55 órás világrekordjától. "Elégedett vagyok az időeredményemmel, már csak azért is, mert a végén sokat szenvedtem a szembeszél miatt. Az is nehezítette a dolgomat, hogy nem volt társam. Egyedül nem egyszerű rekordot dönteni" - nyilatkozott Gebrselassie, aki két olimpiai elsősége mellett nyolc világbajnoki címmel is rendelkezik, s emellett pályafutása során 21 világcsúcsot állított fel. A győzelemért 50 ezer, a 2:06:30 alatti időért 30 ezer eurót kapott.

A nőknél az etióp Gete Wami nyert. A viadalon 104 ország mintegy 40 ezer futója vett részt.