Két egyéni csúccsal a tizedik helyen végzett a magyar ultramaratoni válogatott a 24 órás futás Tajvanon megrendezett, hétvégi világbajnokságán.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint Domán Gábor 35 kilométert javítva egyéni rekordján 204,11 kilométerrel a 34. helyen végzett, míg Tresó Gábor 26 kilométerrel toldva meg eddigi legjobbját, 202,49 kilométeres eredménnyel 37. lett.

Bogár János, a táv magyar csúcstartója sokáig dobogós helyen futott, de 185 kilométer megtétele után, öt órával a verseny vége előtt sérülés miatt kénytelen volt kiállni. Ez az eredmény a 48. helyre rangsorolta őt, 263 kilométeres egyéni csúcsának beállítása esetén ezüstérmes lett volna.

* * *

Kálovics Anikó nyerte - 1:12:59 órás idővel - a franciaországi Cannes-ban rendezett félmaratoni futóversenyt. Dobogóra állhatott magyar atléta a sevillai maratoni távú viadalon is: Farkas Katalin 2:44:50 órás egyéni csúccsal a harmadik helyen ért célba.