Az etióp Haile Gebrselassie 58:55 perccel új világcsúcsot állított fel félmaratoni távon az egyesült államokbeli Tempében rendezett "Rock'n Roll Arizona" elnevezésű futóversenyen. A régi rekordot tavaly szeptembert 11. óta a kenyai Samuel Wanjiru tartotta 59:16-tal.

A kétszeres olimpiai bajnok atléta egyúttal 20 km-en is csúcsot döntött (55:48 p). A korábbi rekordot (56:18 p) 1998. április 4-én állította fel a kenyai Paul Tergat. A klasszis futónak ez volt pályafutása 19. és 20. világcsúcsa.

A férfiaknál a kenyai Daniel Rono, a nőknél pedig a tavaly is győztes etióp Seboka Mulu nyerte a Bombayben rendezett maratoni futóversenyt, amelyen a különböző számokban összesen közel 27 ezren álltak rajthoz. Rono 2:12:03, míg Mulu 2:33:15 óra alatt teljesítette a távot, előbbi 30, utóbbi 20 ezer dollárt kapott sikeréért.