Több, mint kétezren vettek részt a 11. Samsung olimpiai futófesztiválon, Budapesten. Az idén először a Tabánból indult a mezőny, amely - a Bécs-Budapest Szupermeraton futóihoz hasonlóan - a Felvonulási téren ért célba. A férfiaknál Tábor Miklós (21.37 perc), a nők között Badis Anissa (24.39 perc) teljesítette a leggyorsabban a távot.

A csapatversenyben a férfiak mezőnyében a budapesti ötös volt a legjobb, míg a nőknél a Baranya megyeiek győztek. A Héraklész-programban részt vevő sportágak képviselői közül a fiúknál a triatlonozók csapata volt a legjobb, míg a lányoknál az atléták diadalmaskodtak.

A futófesztivál szponzora, amely egyben a Magyar Olimpiai Bizottság egyik főtámogatója is, a megyeszékhelyeken szeptemberben megrendezett versenyek alkalmával a helyi gyermekkórházaknak egyenként 300 ezer forintot adományozott, míg a budapesti nagy futás kapcsán 5 millió forintot ajánlott fel a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat magyar tagozatának.