A férfiaknál a mezőtúri Berecz Lajos, a nőknél pedig Benkó Gabriella nyerte az ötödik alkalommal megrendezett Apenta hegyi félmaratont.

A Normafánál rendezett viadalon 3300-an álltak rajthoz s birkóztak meg a táv mellett a 316 méteres szintkülönbséggel.

Berecz fölényesen, 1:08:29 órával győzött, mögötte a címvédő Kőműves Norbert lett a második, Biri Ferenc pedig a harmadik.

Benkó Gabriella (1:25:52) is magabiztosan nyert. Szabó Andrea ért be a második, míg Fehér Enikő harmadik helyen a célba.

férfiak: 1. Berecz Lajos (Mezőtúri VSI) 1:08:29 2. Kőműves Norbert (PVSK 67) 1:10:33 3. Biri Ferenc (Gyulai SE) 1:12:47

nők: 1. Benkó Gabriella (BHSE) 1:25:52 2. Szabó Andrea (UNIK SE) 1:27:31 3. Fehér Enikő (GYÖTRI-Gyöngyös) 1:34:57