Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
A kaposvári Pannon Lovas Akadémián, a 18. Mesterek Tornája nemzeti lovasverseny záró napján két ugródöntő szerepelt a programban: a díjugratást Szuhai Gyula, a díjlovaglást Dallos Gyula nyerte.

A kis kör 56 résztvevőjére maratoni hosszúságú, mintegy négy és fél órás küzdelem várt: az indulók előbb egy 130, majd egy 135 centis pályát teljesítettek. Ezután még öten maradtak versenyben, és az összevetést végül Sándor Balázs nyerte meg a fedeles bajnok Lukács Edina előtt.

Az idei év eddigi legnehezebb erőpróbája következett ezután: a Nagydíj-döntő 24 indulóval és 145 centis akadályokkal. A nehéz vonalvezetésű pálya szinte mindenkin kifogott és mindössze ketten jutottak el az összevetésig. Itt a jobb időeredmény Szuhai Gyulának kedvezett, így a miskolci sportoló lett a győztes Raverna nyergében Janik Attila előtt. A mindössze 18 éves fiatalember a győztesnek járó díj mellett az egykori bajnok Turi József emlékére alapított vándorserleget is átvehette a háromnapos esemény zárásaként.

A Mesterek Tornája eredményei:
díjugratás, Nagydíj-döntő (24):
1. Szuhai Gyula (Gyula Farm Miskolc) Raverna nevű lovával 0 hibapont - 37,02 másodperc, 2. Janik Attila (Garancsi LK) Cavalor Colonado 0 - 42,13, 3. Bazsó Gergely (Carussel LSE) Zuhatag 4 - 66,12

kis kör, döntő (56): 1. Sándor Balázs (Sándor Lovasfarm) Player 0 - 32,13, 2. Lukács Edina (Technotext SE) King's Boy 0 - 33,23, 3. Huszár Attila (Springa LE) Anamour 4 - 34,99

díjlovaglás, Nagydíj-kűr (4): 1. Dallos Gyula (Xenophon LK) Robin Hood 65,54 százalék, 2. Dallos Gyula Priamos 61,17, 3. Pachl Péter (Dóra LK) Ostergardens First 60,13