Három dobogós hellyel gazdagodtak a magyar karatésok a hétvégi horvátországi nemzetközi versenyen: S. Kovács Ádám első lett, Czimmer Péter és Szebeni József pedig harmadikként zárt súlycsoportjában.

A válogatott Slavonski Brodban vett részt meghívásos viadalon, s a 9 ország 450 versenyzőjét felvonultató felkészülési tornán S. Kovács a 65 kilósok között bizonyult a legjobbnak. A döntőben az idei felnőtt Európa-bajnokságon harmadik helyezett horvát Sveticet múlta felül 5:2 arányban.

Czimmer a 70 kilósok, Szebeni pedig a 60 kilósok mezőnyében szerzett bronzérmet.

Szereplésük, illetve Klíma Zsuzsanna és Tóth Beatrix két héttel ezelőtti győzelme a Budapest Openen, jó jel a novemberi mexikói világbajnokság előtt.