Jacton Odhiambo révén kenyai győztest avattak a vasárnapi, 19. alkalommal kiírt Plus Budapest Nemzetközi Maratonon. Magyarország legnagyobb szabadidős sporteseményén csaknem 14 ezren húztak futócipőt és majd százötvenezren látogattak ki a futók, a változatos sport és zenés programok kedvéért a Felvonulási térre, vagy szurkoltak az útvonal mentén.

Három esztendő után ismét külföldi futó, a kenyai Jacton Odhiambo (2:24:17) szakította át elsőként a célszalagot a magyar bajnoki címet szerző veszprémi Ádok Roland előtt. Staicu Simona új pályacsúccsal (2:38:17) rajt-cél győzelmet aratott a nők mezőnyében.

Érdekesség, hogy élete első maratonját teljesítette a kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó, Molnár Tamás, aki 4:40:32 órás idővel ért célba. A futófesztivál keretében megrendezett 7,3 km-es minimaratont a szombathelyi Kálovics Anikó, illetve a szekszárdi Csillag Balázs nyerte.

A 19. Plus Budapest Nemzetközi Maraton és maratoni országos bajnokság (42,195 km) eredményei:

nők:
1. Staicu Simona (BVSC) 2:38:17 ó (új pályacsúcs, régi: Kovács Ida, VEDAC, 2:38:18, 2002)