Óriásit égett a Manchester United a BL-ben

fbl Horizontal CHAMPIONS LEAGUE FOOTBALL
Manchester United's Danish striker #11 Rasmus Hojlund and Bayern Munich's South Korean defender #03 Kim Min-Jae vie for the ball during the UEFA Champions League group A football match between Manchester United and FC Bayern Munich at Old Trafford stadium in Manchester, north west England, on December 12, 2023. (Photo by PETER POWELL / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik, utolsó fordulójának keddi játéknapja is sok érdekességet hozott.
21:31
2023. december 12.

A mai program

A csoport:
Manchester United (angol)-Bayern München (német) 21.00
FC Köbenhavn (dán)-Galatasaray (török) 21.00
Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayern München 13 pont, 2. FC Köbenhavn 5 (7-8), 3. Galatasaray 5 (10-12), 4. Manchester United 4

C csoport:
SSC Napoli (olasz)-Braga (portugál) 21.00
Union Berlin (német)-Real Madrid (spanyol) 21.00
Az állás: 1. (és továbbjutott) Real Madrid 15 pont, 2. Napoli 7, 3. SC Braga 4, 4. Union Berlin 2

D csoport:
Internazionale (olasz)-Real Sociedad (spanyol) 21.00
Salzburg (osztrák)-Benfica (portugál) 21.00
Az állás: 1. (és továbbjutott) Real Sociedad 11 pont (7-2), 2. (és továbbjutott) Internazionale 11 (8-5), 3. FC Salzburg 4, 4. Benfica 1

21:32

Csalódott csapatok meccse

Két javítani igyekvő csapat találkozik kedd este Manchesterben a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában, de amíg a házigazda United számára a továbbjutás a tét, addig a már biztosan csoportelső és nyolcaddöntős Bayern Münchennek a hétvégi bajnoki kudarc feledtetése a célja.

21:39

Gyenge formában

Az idény során szinte végig ingadozó formát mutató Vörös Ördögök meglepő vereséget szenvedtek: a magyar válogatott Kerkez Milossal felálló Bournemouth ugyanis 3-0-ra nyert szombaton az Old Traffordon, ez az eredmény pedig felerősítette az Erik ten Hag manchesteri vezetőedző munkáját kritizáló hangokat. Nem sokkal jobb a hangulat Münchenben sem, a bajor sztárcsapat ugyanis - szintén váratlanul - 5-1-es verést kapott az Eintracht Frankfurt vendégeként, ráadásul a német válogatott Serge Gnabry mindössze ötpercnyi játék után izomsérülést szenvedett, így az év hátralévő mérkőzésein már nagy valószínűséggel nem lesz bevethető.

21:42

Élet-halál harc

21:43

Esélylatolgatás

A BL-főtábla A csoportját a keddi eredményektől függetlenül már biztosan a Bayern nyeri, a még nyolcaddöntőt érő második helyért azonban az FC Köbenhavn és a Galatasaray van versenyfutásban a Manchester Uniteddel. Kedd este a dán és a török együttes Koppenhágában csap össze egymással, és ha azon a meccsen nem születik döntetlen, akkor az MU még úgy sem juthat tovább, ha legyőzi a Bayernt. Ennek ellenére az angol csapatnak egyértelműen győzelemre kell játszania, és bíznia abban, hogy a Köbenhavn és a Galatasaray nem bír majd egymással.

21:48

További csoportok

Ami a többi csoportot illeti, a D jelű négyesből már biztosan a Real Sociedad és az Internazionale lesz nyolcaddöntős, közöttük a csoportelsőségről a kedd este Milánóban sorra kerülő egymás elleni találkozó dönt. A C csoportban a Real Madrid első és nyolcaddöntős, a második helyért pedig a Napoli és a Braga versenyez egymással. A két csapat kedden Nápolyban csap össze, és a vendéglátók vannak kedvező helyzetben, előnyük ugyanis három pont a riválissal szemben, Portugáliában pedig 2-1-re nyertek, így kétgólos vereséget kellene szenvedniük ahhoz, hogy ne folytathassák tavasszal a BL-ben.

21:56

Kora esti eredmények

Az Európa-ligában címvédő Sevilla nem ismételheti meg idei sikerét, mivel a Lens vendégeként kedden 2-1-re kikapott, így utolsóként zárt a Bajnokok Ligája B csoportjában. Az El-ben hét diadalával csúcstartó spanyol klubnak győznie kellett volna francia riválisa otthonában, hogy megelőzze és így harmadikként átkerüljön a második számú európai kupasorozatba, ez azonban nem sikerült. A Lens a győztes gólját a 96. percben szerezte.

A már továbbjutott csapatok csatáján nem bírt egymással az első Arsenal és a második PSV Eindhoven: 1-1-es döntetlen született a holland csapat otthonában.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
B csoport:
Lens (francia)-Sevilla (spanyol) 2-1 (0-0)
gól: Frankowski (63., 11-esből), Fulgini (96.), illetve Ramos (79., 11-esből)

PSV Eindhoven (holland)-Arsenal (angol) 1-1 (0-1)
gól: Vertessen (50.), illetve Nketiah (42.)

A csoport végeredménye: 1. Arsenal 13 pont, 2. PSV Eindhoven 9, 3. Lens 8, 4. Sevilla 2

22:00

Elkezdődött a meccs az Old Traffordon

Ezen a helyszínen várhatóak eleőzetesen a legnagyobb izgalmak.

22:01

Bekezdett a Bayern

Sané marad le azonnal Kane jobb oldali beadásáról.

22:03

Sehol nincs egyelőre gól

Az első percekben egyik pályán sem esett gól.

22:05

Antony probálkozása

Az 5. percben az MU is lőtt egyet, igaz, jócskán kapu fölé ment a brazil próbálkozása.

22:06

Egy kis meccs előtti melegítés

22:06

Álmoskásan kezdett a Real Madrid

Mindössze 53 másodperc elteltével szerezhetett volna vezetést az Union Berlin,de Behrens közeli lövését nagy bravúrral védte Kepa.

22:10

Az iramra nem lehet panasz

Ahogy Kane próbálkozásaira sem, de Onana egyelőre állja a sarat.

22:11

Vezet a Napoli

A 10. percben a Braga játékosa, Serdar Saatci talált a saját kapujába.

22:13

Megvan a Real első helyzete is

A 10. percben Jude Bellingham eresztett meg egy óriási lövést a jobb alsó sarok irányába, Frederik Ronnow azonban szögletre tudta ütni a labdát.

22:14

Bayern-nyomás

Hiába kellene nyernie a Manchester Unitednek a továbbjutáshoz, a Bayern támad többet.

22:14

Csak Nápolyban van gól

A többi pályán továbbra is 0-0 sz állás.

22:17

Musiala a földön

A tizenhatoson belül esett nagyot a német, Maguire elérte a lábát.

22:18

Nincs büntető

Érdekes ítélet, a sokszor kritizált Maguire elkésett.

22:19

Óriási a harc Dániában

Negyedóra elteltével egyelőre kaput eltalált lövés nélkül áll a Galatasaray és a Köbenhavn, jelen állás szerint a dánok állnak továbbjutásra.

22:20

Madridi kapufa

A 16. percben Fran García beadása után Joselu fejese csattant a felső lécen.

22:21

Nem ez a leggólgazdagabb forduló eddig

Továbbra is csak egy öngól az esti meccseken, a Napoli 1-0-ra vezet a Braga ellen.

22:24

Egy MU-villanás

Shaw lőtt 18 méterről, Neuer öklözte a középre tartó labdát.

22:24

Hatalmas a küzdelem

Nagy a csata Forrás: AFP/Peter Powell
22:25

Egy kis kakaskodás

Garnacho lökte rá a reklámtáblára Comant, azonnal ott termett mindenki, de hamar mgnyugodtak a kedélyek.

22:27

Sané ziccere

Sané tört be a tizenhatoosn belülre, de 11 méterről nem lőtt, hanem Kane felé passzolt, így Dalot menteni tudott.

22:27

Bellingham most is a Real Madrid legjobbja

Jude Bellingham lövését Ronnow nagy bravúrral védte Forrás: AFP/Odd Andersen
22:30

Nem megy az MU-nak

Nem látszik, hogy akarja megnyerni a Bayern elleni meccset az MU egyelőre.

22:32

Csak keresi a labdát a tavalyi döntős

Brutális mezőnyfölényben játszik a Real Sociedad a tavalyi döntős Internazionale otthonában, a spanyolok fél óra elteltével már 81%-ban birtokolják a labdát, bár ez nagy helyzetekkel nem párosult eddig.

22:32

Újabb Bayern-helyzet

Coman jobb oldali beadása után Sané a kapu torkából is passzolni akart...

22:34

Vezet a Benfica

Angel Di Maria góljával a 32. percben megszerezte a vezetést a Benfica a Salzburg otthonában.

22:36

Kettővel megy a Napoli

Victor Osimhen talált be a 34. percben. Eldőlni látszik a meccs, na meg a továbbjutás kérdése.

22:37

Maguire megsérült

Mehúzodott a Manchestr United védője egy értatlan szituációban.

22:39

Maguire visszatérésre kész

Nagy kérdés, meddig tudja folytatni.

22:40

Le kell cserélni az MU játékosát

A 40. percben Maguire helyére Evans állt be.

22:42

Mekkora gólhelyzet maradt ki...

Kis híján vezetést szerzett az Inter, miután a 39. percben Hakan Calhanoglu betört a tizenhatoson belülre, de a lövését az egyik védő becsúszva blokkolta az utolsó pillanatban.

22:44

Kane mintha a pályán sem lenne

A Bayern angolja alig találkozott a labdával az első félidőben.

22:46

Ajándék labdából sincs gól Madridban

Gosens hibázott nagyot, az eladott labdáját Joselu azonban 12 méterről a kapu mellé lőtte.

22:47

Már kettővel megy a Benfica

Rafa Silva volt eredményes az első félidő ráadásában a Salzburg othonában, így jelenleg a portugál csapat áll a 3. helyen.

22:47

Hoppá! Tizenegyest kapott a Real Madrid

A 44. percben Vázquez emelt középre, a labda pedig Diogo Leite kezére pattant, amiért a játékvezető tinenegyest ítélt a Realnak.

22:48

Modric kihagyta a tizenegyest

Luka Modric nagyon gyengén elvégzett tizenegyesét Frederik Ronnow vetődve kiszedte a bal alsó sarokból.

22:49

Félidő Manchesterben (is)

Továbbra is nagy bajban a United, a Bayern kézben tartja a meccset eddig, még ha sok helyzete a bajor együttesnek sem volt. 0-0-ról jön hamarosan a folytatás.

22:50

Vezet az Union Berlin a Real Madrid ellen

Modric kihagyott büntetőjét azonnal megbüntette a berlini együttes. Kevin Volland juttatta a hálóba a labdát.

Hamarosan jön a folyatás

Vannak még nyitott kérdések, a legnagyobb, hogy mi lesz a Manchester Uniteddel. Az angol sztárcsapat jelenle gkiesésre áll.

23:05

Cserék az MU-Bayern rangadón

Shaw helyére Wan-Bissaka állt be a Manchsternél, Laimer pedig Mazraouit váltotta a Bayernben.

23:09

Nagy manchesteri lehetőség

Fernandes azonban 16 méterről a lelátóra lőtte a labdát.

23:10

Volland eddig a hős

Kevin Volland ünnepli a gólját a Real Madrid ellen Forrás: AFP/Odd Andersen
23:11

Cserélt a Real Madrid

Carlo Ancelotti nem lehetett elégedett Federico Valverde teljesítményével, így Toni Kroos váltotta a szünetben az uruguayi középpályást.

23:12

Támadásban az MU

Most jobb a hazai csapat, mint a Bayern.

23:13

Antony taposta meg Daviest

Sárga lapot kapott a Manchester United brazilja.

23:14

Gyönyörű lövés, gyönyörű védés

Az 50. percben Lucas Vázquez elé került egy röviden kifejelt labda, a Real Madrid támadója 16 méterről kapásból lőtte a labdát kapura, Ronnow viszont bravúrosan védett.

23:18

Vezet a Köbenhavn!

Az 58. percben Elias Achouri passza után Lukas Lerager közelről lőtt a kapu közepébe, ezzel a Köbenhavn az első kaput eltalált lövéséből megszerezte a vezetést a Galatasaray ellen, és jelenleg továbbjutásra áll!

23:18

Szépített a Salzburg

Már csak 2-1-re vezet a Benfica, Luka Sucic volt eredményes az 57. percben.

23:22

Egy méterről kihagyott madridi ziccer

Bellingham nagyszerűen ívelt középre, a berobbanó Rodrygo megelőzte a védőjét, de a közeli fejesét Ronnow kapus elképesztő reflexmozdulattal kapu fölé tolta.

23:23

Kimmich próbálkozása

Ez is jócskán kapu fölé ment 17 méterről. Marad a 0-0.

23:24

Egyenlített a Real

A 61. percben Joselu fejesgóljával egyenlített a Real Madrid, így az Union Berlin jelenleg kiesésre áll.

23:26

Jön Thomas Müller

Musialát váltotta a 67. percben.

23:31

Vezet a Bayern

A 71. percben Coman lőtt a Manchester kapujába. Még nagyobb bajban az MU.

23:33

Már nem sietős a dánoknak

Az óriási siker kapujában álló FC Köbenhavn játékosai negyedórával a vége előtt csak passzolgatnak, keresik a lövőhelyzetet a Galatasaray ellen, amely továbbra sem találta még el a kaput.

23:34

Kellemetlen

Jelenleg úgy néz ki, hogy a Mnchester United csoportutolsó lesz és még az EL-ben sem folytathatja. Egy olyan négyesben, ahol a Köbenhavn és a Galatasaray voltak az ellenefelek.

23:36

Joselu duplájával vezet a Real Madrid

A 73. percben Fran García bal oldali beadását a bevetődő Joselu fejelte a kapu közepébe.

23:39

Főszerepben a VAR

Hiába talált be Sekou Koita, a Salzburg nem egyenlített a Benfica ellen, a videobíró les miatt érvénytelenítette a találatot. Maradt a 2-1 a Benfica javára.

23:39

Pályán a korábbi Fradi-kedvenc

A 75. percben kettőt cserélt az Union Berlin, Paul Jaeckel helyett Sheraldo Becker állt be, míg Robin Gosens helyett a Fradi korábbi közönségkedvence, Aissa Laidouni lépett pályára. A tunéziai válogatott középpályás rögtön a beállása után sárga lapot kapott egy szabálytalan szerelésért.

23:40

18 éves játékos az MU-ban

Varane helyére Kobbie Mainoo állt be.

23:43

Nagy Bayern-helyzet

Jobb oldali Bayern-szöglet után Kane fejelt 11 méterről centikkel kapu mellé.

23:45

Fájó sárga lap

A Real Sociedad védője, Aritz Elustondo kapott sárga lapot egy elkésett becsúszásért, így biztosan kihagyja csapata következő meccsét az egyenes kieséses szakaszban.

23:49

Hoppá! Egyenlített az Union Berlin

A 86. percben a csereként beállt Alex Kral nagyszerű lövésével visszajött az Union Berlin a Real Madrid ellen (2-2). A németek csupán egy gólra vannak az Európa-ligát érő csoport harmadik helytől.

23:51

Koppenhágai piros lap

Leragert állították ki a 90. percben a Galatasaray ellen.

23:52

Gólparádé a Real meccsén

Mindössze 4 percig örülhetett az Union Berlin, amely a 89. percben újra hátrányba került a Real Madrid ellen. Bellingham adott be remekül a bal oldalról, Ceballos pedig 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

23:53

Nyert a Köbenhavn

Ezzel eldőlt, hogy kiesett a Manchester United.

23:55

Európa-ligás lesz a Benfica

A 92. percben Arthur Cabral  talált be, így a portugál csapat jobb az egymás elleni erdményt tekintve a Salzburg ellen.