Már a BL-csoportkörben óriási szégyen érheti a PSG-t

Horizontal FOOTBALL CHAMPIONS LEAGUE
Paris Saint-Germain's French midfielder #33 Warren Zaire-Emery (2nd L) celebrates after scoring the 1-1 goal against Dortmund's Swiss goalkeeper #01 Gregor Kobel (R) during the UEFA Champions League group F football match between BVB Borussia Dortmund and Paris Saint-Germain in Dortmund, western Germany, on December 13, 2023. (Photo by INA FASSBENDER / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A Bajnokok Ligája-csoportkör hatodik fordulójának szerdai játéknapján teljessé válik a nyolcaddöntő mezőnye. A legnagyobb izgalmak az F csoportban várhatóak, mert a továbbjutását már korábban bebiztosító Borussia Dortmund mellett a másik három csapatnak, a PSG-nek, a Newcastle-nek és az AC Milannak is van még esélye bekerülni a legjobb 16 közé. Kövesse velünk élőben az eseményeket!

Hatalmasat bukhat a PSG

Győzelmi kényszerben lép pályára a Borussia Dortmund vendégeként a Paris Saint-Germain a BL halálcsoportjában az F jelű négyesben. A párizsi sztárcsapat három ponttal marad el az F csoport első helyén álló német riválistól - amely már biztos nyolcaddöntős -, azonban csak kettővel áll jobban, mint a harmadik Newcastle United, amellyel szemben rosszabb az egymás elleni mérlege.

A Newcastle szerdán a hozzá hasonlóan ötpontos AC Milant fogadja, és a továbbjutáshoz mindkét csapatnak arra van szüksége, hogy nyerjen, miközben a PSG nem győz Dortmundban.

Kylian Mbappé és társai győzelmi kényszerben lépnek pályára a Dortmund ellen Forrás: AFP/Franck Fife

21:27

Az E csoportban már csak a csoportelsőség a tét

Az E jelű négyesben már csak a csoportelsőség kérdése nyitott, erről Madridban a házigazda Atlético és a Lazio mérkőzése dönt majd. A spanyolok egy ponttal többet szereztek, mint az olaszok, így ha nem veszítik el a meccset, akkor az élen zárják a csoport küzdelmeit. Itt az is eldőlt már, hogy a harmadik hely a holland Feyenoordé lesz, amely így tavasszal az Európa-liga egyenes kieséses szakaszában folytatja, a negyedik Celtic számára pedig véget ért az európai kupaszereplés.

21:31

Őrült harc a továbbjutásért a Barcelona mögött

A H csoportban az éllovas FC Barcelona már biztosan nyolcaddöntős és ezúttal a pont nélkül sereghajtó belga Royal Antwerp otthonában lép pályára. A másik nyolcaddöntős szereplést érő helyről viszont az FC Porto és a Sahtar Donyeck csatája dönt majd. A két együttesnek egyformán 9 pontja van, ám egymás elleni összevetésben a Porto áll jobban, mivel 3-1-re győzött a Sahtar pályaválasztása mellett szeptemberben Hamburgban. A portugálok így egy döntetlennel is továbbjuthatnak, míg az ukrán csapat csak győzelemmel kerülhet a legjobb 16 közé, minden más esetben az Európa-ligában folytatja tavasszal.

A Porto és a Sahtar a továbbjutásért küzd meg egymással Forrás: AFP/Axel Heimken
21:53

Gulácsival nyert a Lipcse

A Leipzig - amelyben Gulácsi Péter védett - 2-1-re nyert hazai pályán a Young Boys ellen, így győzelemmel zárta a csoportkört. A Manchester City nem vesztett pontot a csoportkörben, a címvédő 3-2-re nyert zárásként az utolsó helyezett Crvena zvezda vendégeként. A G jelű négyesben már korábban eldőlt, hogy az első helyen az angolok, másodikként pedig a németek jutnak tovább.

22:04

Rossz előjel a Milannak?

Danny Makkelie játékvezető eddig kétszer dirigált a BL-ben a Milannak, mindkettőt angol csapat ellen (Liverpool 2-0, Chelsea 3-0), az olaszok pedig mindkétszer kikaptak.

22:04

Máris vezet a belga kiscsapat a Barcelona ellen

A 2. percben Arthur Vermeeren sokkolta Xavi együttesét, amely már biztosan továbbjutott.

22:08

Nagy erőkkel támad a PSG

Szép passzjáték után került a 16-oson beülre Luis Enrique csapata, de senki nem jutott tiszta lövésig.

22:10

Vezet a Porto

A 10. percben egy középre adott labdát az üresen érkező Galeno a Sahtar Donyeck kapusa melől három méterről lőtte a kapuba.

22:10

Vezet az Atlético Madrid!

A Lazio ellen a csoportelsőségért küzd az Atlético Madrid, amely már a 7. percben vezetést szerzett. Antoine Griezmann helyezett szépen a bal alsó sarokba Samuel Lino passza után.

22:12

Donnarumma védése

Hiába jutott már tovább a Dortmund, veszélyesen játszik a német csapat. A 10. percben Reus lövését kellett védenie Donnarummának.

22:14

Kobel szép védése

Vitinha lőtt a 16-oson kívülről kapura, a Dortmund kapusának kellett védenie.

22:17

Hatalmas dortmundi helyzet!

Wolf találta magát szemben a kapussal a 14. percben, majd nem sokkal a jobb kapufa mellé helyezett a 16-oson belülről.

22:19

Óriási PSG-ziccerek!

A dél-koreai légiós, Lee lőhetett volna gólt, ám közelről mellé lőtt, majd Mbappé helyzeténél Süle az év mentését mutatta be, a gólvonalról vágta ki a labdát.

22:19

Óriási a tét, kevés a helyzet

A Newcastle United birtokolja többet a labdát, az angolok veszélyesebben is játszanak mint a Milan, amelynek még kapura lövése sem volt.

22:24

Bravúrral mentett a Milan védője

A 20. percben Trippier adott be laposan a jobb szélről, Joelinton egy méterről lőtt kapura, de az angol válogatott védő, Fikayo Tomori hatalmas bravúrral blokkolt a gólvonalon.

22:24

Hatalmas kapufa!

A PSG fiatal tehetsége, Barcola szép cselek után lőtt, lökete azonban a bal kapufán csattant. Egymás után maradnak ki a PSG helyzetei.

22:26

Kolo Muani is kihagyja

Újabb hatalmas francia ziccer maradt ki. Mbappé kiugratásával remekül lépett ki két védő között Kolo Muani, de a bal kapufa mellett csorgott el a pöckölése.

22:26

Máris itt a milánói válasz

A Nwcatle helyzete után a Milan brazil szélsője, Rafael Leao is megvillant, csupán centikkel lőtt a jobb kapufa mellé.

22:28

Mbappé is csak helyzetekig jutott eddig

Mbappé is gólt szerezhetett volna már Forrás: AFP/Ina Fassbender
22:30

Nem megy a Milannak Angliában

Az AC Milan a nemzetközi kupákban lejátszott legutóbbi 21 idegenbeli meccséből mindössze egyet tudott megnyerni Angliában, még 2005-ben a Manchester United ellen nyert az Old Traffordon. Azonban az Ipswich, a Chelsea, a Tottenham, az Everton, a Manchester City, a Leeds United, az Arsenal, a Portsmouth és a Liverpool otthonába sem tudott nyerni.

22:35

Vezet a Celtic

A biztos csoport utolsó Celtic Luis Palma büntetőjével megszerezte a vezetést a Feyenoord ellen.

22:35

Hatalmas Dortmund-helyzet maradt ki!

Egy kipattanó lövés után Adeyemi került helyzetbe a 32. percben, de a Donnarummáról elé pattanó labdát fölé rúgta.

22:36

Egyenlített a Barcelona

Ferran Torres a 36. percben egy remek átvétellel hozta magát helyzetbe, majd a léc alá lőtt, a kapus csak beleérni tudott a labdába.

22:37

Bombagóllal előnyben a Newcastle

A 33. percben egy szép támadás után Miley passzolt jobbról Joelintonhoz, aki óriási erővel lőtt a jobb felső sarokba, ezzel teljesen megérdemelten szerzett vezetést az angol együttes a Milan ellen.

22:40

Magyar bíró közreműködésével ukrán egyenlítés

Danylo Sikan gólját előbb ugyan érvénytelenítette Kovács István játékvezető les miatt, ám a VAR-vizsgálat után felülbírálta döntését és megadta a gólt, így egyenlített a Sahtar Donyeck Portóban.

22:41

Kiesésre áll a PSG

A csoport másik meccsén a Newcastle vezet a Milan ellen, ez pedig azt jelenti, hogy a Borussia Dortmund mögött pillanatnyilag az angolok állnak továbbjutásra, a PSG csak Európa-liga-szereplést érő harmadik helyen áll.

22:47

Óriási gól Portóban

A 44. percben Galeno második találatával ismét előnyben a Porto a Sahtar ellen. A brazil játékos 17 méterről kapásból bombázott a kapu bal oldalába.

22:48

Hummels hatalmas helyzete!

A félidő végén a Dortmund szerezhetett volna vezetést, de Mats Hummels egy szabadrúgás után kevéssel mellé fejelt.

22:49

Cirkuszol a Milan kapusa

A Milan kapusa, Mike Maignant ellökte Joelinton, reklamálásért azonban sárga lapot kapott.

Ő a jövő szupersztárja?

A Newcastle United tehetsége, Lewis Miley 17 évesen és 226 naposan a Bajnokok Ligája történetének legfiatalabb játékosa lett, aki gólpasszt adott angol csapat színeiben, ezzel megdöntötte Theo Walcott rekordját, aki 2006-ban 17 évesen és 250 naposan jegyzett asszisztot az Arsenalban.

23:05

Nagy lövéssel kezdte a Dortmund a második félidőt, Donnarummának kellett oldalra ütnie a labdát.

23:06

A Barca tinisztárjának újabb rekordja

Lamine Yamal az első 16 éves focista a BL történetében, aki ilyen fiatalon gólpasszt adott.

23:08

Nagy PSG-helyzetek!

Mbappé remek középre adása után Hakimi lőhetett, de ezt blokkolták a németek, majd Lee távoli lökete után fogta meg a labdát Kobel.

23:11

Vezet a Dortmund!

Füllkrug nagyon higgadtan oldotta meg a helyzetet egy PSG-labdavesztés után, Adeyemihez passzolt, aki közelről a bal alsó sarokba helyezett az 51. percben.

23:15

Egyenlít a PSG!

Nem sokáig vezetett a Dortmund, perceken belül egyenlített a PSG. Mbappé futott el a bal oldalon, Zaire-Emery-hez passzolt, aki a 16-os előteréből nagy erejű lövést zúdított a kapuba.

23:20

Megint vezet az Antwerp a Barca ellen

Az öt vereséggel álló és már biztosan kieső belga kiscsapat újabb gólt szerzett és már 2-1-re vezet a Barcelona ellen.

23:22

A semmiből egyenlített a Milan

Az 59. percben Leao bal oldali beadását rosszul találta el Loftus-Cheek, Giroud lepasszolta Pulisicsnek, aki a bal alsóba lőtt öt méterről.

23:23

Csoportelső lesz az Atlético?

Diego Simeone együttese már 2-0-ra vezet a Lazio ellen. Ezúttal a Griezmannak gólpasszt adó Lino talált be.

23:24

Fél lábbal továbbjutott a Porto

A 62. percben Taremi góljával már 3-1-re vezet a Porto a Sahtar Donyeck ellen, ezzel hatalmas lépést tett a továbbjutás felé, míg jelen állás szerint az ukránok tavasszal az Európa-ligában folytathatják.

23:28

Őrület és elképesztő izgalmak Dortmundban

A 17 éves Warren Zaire-Emery (33) góljával egyenlített a PSG Forrás: AFP/Ina Fassbender
23:30

Mbappé hatalmas lövése

A 72. percben a PSG világbajnok sztárjának nem kellett sok a gólhoz, remek cselekkel billentette ki Hummelst, de lövése kevéssel elkerülte a bal alsó sarkot.

23:32

Mekkora helyzet maradt ki?!

Nagyon nyom a Newcastle United. A 69. percben Bruno Guimaraes távoli lövését hatalmas bravúrral tolta a keresztlécre a Milan kapusa, Mike Maignan.

23:36

Mbappé gólját elvette a videóbíró

A 75. percben egy labdaszerzés után Hakimi Mbappéhoz passzolt, aki a kapuba lőtt, ám ha kevéssel is, de lesen állt a francia csatár.

23:37

Öngóllal szépített a Sahtar Donyeck

Danylo Sikan húzott el a bal szélen, a beadásába viszont a menteni igyekvő Stephen Eustaquio szerencsétlen mozdulattal ért bele, így a portói védő combjáról pattant a labda a kapuba.

23:39

Megsérült a Dortmund gólszerzője

Adeyemi egy rossz mozdulat közben meghúzódott és le kellett cserélni.

23:41

Leao kapufája meccslabda volt?

A 79. percben Leao betört a tizenhatoson belülre, majd a jobb kapufa tövét találta el. A portugál támadó már a második óriási helyzettét hagyta ki.

23:44

Erődemonstrációt tart a Porto

A Porto Pepe és Conceicao hajrában szerzett góljaival már 5-2-re vezet a Sahtar Donyeck ellen, ezzel a portugálok már biztosan továbbjutottak.

23:47

Nyerőember lehet a milánói csodacsere

A 84. percben Samuel Chukwueze mindössze egy perccel a pályára lépését követően betalált az első labdaérintéséből, így fordított a Milan a Newcastle ellen, és jelen állás szerint az Európa-ligában folytathatja tavasszal.

23:48

Közel a továbbjutáshoz a PSG

A francia csapatnak pillanatnyilag jó a döntetlen, mert a Milan fordított a Newcastle ellen. Jelen állás szerint már csak egy vereséggel eshetnének ki a franciák.

23:49

Potyognak a gólok Portóban

Hiába a tetemes hátrány, a Sahtar Donyeck nem adja fel és Eguinaldo góljával szépített még a 88. percben.

23:50

Dráma a Celtic meccsén

Minteh góljával ugyan egyenlített a Feyenoord a hajrában, de a 91. percben Lagerbielke ismét előnyhöz juttatta a skótokat.

23:51

A 91. percben egyenlít a Barcelona

Mégis elmarad a belga Antwerp bravúrgyőzelme, mert Guiu egy szabadrúgás utáni fejessel kiegyenlített.

23:53

Őrület, amit a belga kiscsapat művel

Az Antwerp nem hagyta magát és ismét vezetést szerzett, méghozzá a 92. percben, azonnal válaszolva a Barca góljára. George Ilenikhena egy kiugratás után döntötte el a meccset.

23:58

Kiesett a Newcastel, a PSG és a Porto örülhetett

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában a Porto és a Paris Saint-Germain biztosította be utolsóként a továbbjutását, míg a halálcsoportból a Newcastle United végzett az utolsó helyen, így az angolok búcsúztak az európai kupaporondtól.