Csoda történhet a Real Madrid stadionjában

fbl Horizontal
Inter Milan's Italian midfielder #16 Davide Frattesi celebrates after scoring his team's second goal during the UEFA Champions League first round group D football match between SL Benfica and FC Inter Milan at the Luz stadium in Lisbon on November 29, 2023. (Photo by PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek szerdai játéknapján az Arsenal és a Napoli biztosíthatja be az 5. fordulót követően nyolcaddöntős szereplését. Kövessék velünk a játéknap legfontosabb eseményeit.
21:40
2023. november 29.

Münchenben tennének csodát a dánok

Az A csoportban a német rekordbajnok már bebiztosította a továbbjutását és a csoportelsőségét is, azonban az FC Köbenhavn elleni találkozó korántsem tét nélküli, ugyanis a dán csapat még harcban áll a továbbjutásért és a Manchester United felett aratott győzelem után Münchenbe sem érkezik esélytelenül.

21:42

Továbbjuthat az Arsenal

A B csoportban a Premier League legutóbbi szezonjában második Arsenal a francia Lenst fogadja és már egy döntetlennel is biztosan ott lesz az egyenes kiesés szakaszban.

Az Arsenalnak papíron könnyű dolga lesz Forrás: AFP/Adrian Dennis

21:45

Madridban tenne csodát a Napoli

Az olasz bajnoki címvédő Napolinak egyáltalán nem lesz könnyű most bebiztosítania nyolcaddöntős szereplését, ugyanis a sorozat történetének legeredményesebb csapatához, a Real Madridhoz látogat. A spanyol sztárgárda ráadásul egy döntetlennel megszerezheti a csoportelsőséget. Ugyanakkor a nápolyiaknak adott esetben a pontszerzés is elég lehet, ehhez az kell, hogy Schäfer András csapata (a magyar középpályás a hétvégén visszatért a Bundesligába, de a BL-be nem nevezték ősszel), az Union Berlin a portugál Braga otthonában begyűjtse második pontját a mostani kiírásában.

Schäfer András visszatért a hosszú sérülése után, de a BL-ben sajnos nem játszhat Forrás: AFP/Ronny Hartmann

Amennyiben a berliniek megszakítanák 15 meccses nyeretlenségi sorozatukat, úgy a Napoli minden eredménnyel továbbjut a Real mellett.

21:50

Pocsék manchesteri védelem

A Manchester United az idei szezonban 20 meccset játszott, ezeken pedig már 33 gólt kapott. A Vörös Ördögök legutóbb az 19632/63-as szezont kezdték hasonlóan pocsék védekezéssel, akkor 20 meccs után 43 bekapott góllal álltak.

21:51

A D csoportban csak az elsőség a tét

A D csoportban a spanyol Real Sociedad és az olasz Inter is bebiztosította már a továbbjutását, így mindkét csapat tét nélküli meccset játszik. Az olaszok a Benficához látogatnak, a baszkok pedig a Salzburgot fogadják.

21:53

Ziyech rekordja

Cristiano Ronaldo és Neymar után Hakim Ziyech, a Galatasaray marokkói játékosai lett a BL-történelem harmadik focistája, aki egy meccsen két szabadrúgásgólt tudott lőni.

22:01

Már lejátszottak két őrült meccset

A Sevillának és a Manchester Unitednek sem volt elég a kétgólos előny a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában. A két kora esti mérkőzésről a linkre kattintva olvashatnak.

22:03

Komoly tétje lett az Arsenal meccsének

Ha a sevilla legyőzte volna a PSV-t, az Arsenal tét nélkül játszhatott volna a Lens ellen, azonban a holland csapat kétgólos hátrányból fordított Sevillában, így hirtelen komoly tétje lett az Arsenal-Lens meccsnek.

22:04

Várjuk az első gólt

A hat esti találkozó már elkezdődött egyelőre egyik pályán sincs gól.

22:08

Hátrányban a tavalyi BL-döntős

A Benfica hazai pályán a hetedik percben megszerezte a vezetést az Internazionale ellen. Egy visszafejelt labdát Joao Mario lőtt 11 méterről a jobb alsóba

22:13

Vezet a Napoli

Di Lorenzo szenzációs passzát Simoene középről félmagasan a kapu közepébe lőtt.

22:14

Újabb gól Lisszabonban

A Benfica a 13. percben növelte az előnyét az Inter ellen. Ezúttal is Joao Mario volt a gólszerző.

22:15

Ez nem tartott sokáig, újabb gól Madridban

Alig egy percig vezetett a Napoli, majd Rodrygo egy csel után a tizenhatosról óriási gólt lőtt a bal felső sarokba, ezzel 1-1-re módosítva az állást.

22:16

Itt a gól Londonban is

A 13. percben az Arsenal is megszerezte a vezetést a Lens ellen. Egy óriási védelmi hiba után Kai Havertz elé került a labda, a német támadó pedig öt méterről a kapuba kotorta a labdát

22:21

Sergio Ramos rekordja

Sergio Ramos szerezte a BL történetének tízezredik gólját lőtte, 31 évvel és 4 nappal azt követően, hogy Daniel Amokachi a Brugge színeiben először eredményes volt. A rutinos játékosa visszatérése óta az első gólját szerezte a Sevillában, és összességében ez volt a 16. találata a BL-ben, amivel Roberto Carlos és Gerard Piqué mellett a sorozat legeredményesebb védője.

22:24

Csodagól Londonban

Bukayo Saka tört kapura, a tizenhatoson belül elválasztották a labdától, de pont Gabriel Jesus elé került, aki egy bokacsellel két védőt is elküldött, majd 12 méterről kilőtte a jobb alsót

22:25

Fordított a Real

A 22. percben Bellingham fejesgóljával fordított a Real Madrid a Napoli ellen. Az angol válogatott játékos már a negyedik BL-gólját szerezte.

22:26

Újabb Arsenal-gól

Az Arsenal 23 perc alatt eldönti meccset? Havertz átadása után Martinelli tört kapura, a lövését védte a Lens kapusa, de a kipattanóra Saka érkezett, aki szabályosan belefutott a labdába és a kapuba sodorta azt.

22:30

Parádézik az Arsenal

Martinelli kapott remek labdát a bal oldalon, elkezdett befelé húzni, betört a tizenhatoson belülre, majd kilőtte a hosszút

22:31

Bayern-helyzet

A 30. egy jobb oldali beadás után Tel fejelte át a labdát a hosszúra, Thomas Müller érkezett, de a közeli fejesét elképesztő bravúrral védte a Köbenhavn kapusa, Kamil Grabara.

22:36

Megalázzák az olaszokat

A Benfica a 34. percben már 3-0-ra vezet az Internazionale ellen, ezúttal is Joao Mario volt a gólszerző, aki így már mesterhármasnál jár.

22:41

A Bayern egyelőre alibizik

A német rekordbajnok a dán Köbenhavnt látja vendégül, de egyelőre nem sokat tesz a győzelemért. A német csapat már továbbjutott és a csoportelsőséget is megszerezte, pont úgy is játszik, mint akinek teljesen mindegy mi a végeredmény.

22:44

Schäfer András csapata is előnyben

Schäfer András csapata, az Union Berlin is megszerezte a vezetést a 30. perctől emberhátrányban játszó Braga otthonában Gosens révén.

22:48

Bellingham megsérülhetett...

Az első félidő végén Bellingham szedett össze kisebb sérülést, majd fájdalmas arccal sántikálni kezdett, a földre is leült, de úgy tűnik, tudja folytatni a játékot. Kérdés, hogy a második félidőre is kijön-e még?!

22:50

Elképesztő, amit az Arsenal művel

Egy gyors kontratámadás végén Saka indította a jobb szélen felfutó Tomijaszút, a japán védő átnyeste a labdát a hosszúra, az érkező Martin Odegaard pedig kapásból a bal alsóba bombázott.

Kirobbanó formában az Arsenal sztárja

Az elmúlt 20 évet tekintve Bukayo Saka a harmadik játékos, aki zsinórban három hazai BL-meccsén szerzett gólt és adott gólpasszt. Korábban ez a bravúr csak Karim Benzemának (2011/2012-es idényben sorozatba 4 hazai meccs) és Luis Suáreznek (2015/2016-os idényben sorozatba 3 hazai meccs) sikerült.

23:00

Történelmi félidő Londonban

A statisztikákkal és elemzéssel foglalkozó Opta szerint az Arsenal az első olyan csapat a Bajnokok Ligája történetében, amelynek öt különböző játékosa szerzett gólt egy meccs első félidejében (az öngólokat nem számítva).

Egy félidő alatt kiütötte ellenfelét az Arsenal Forrás: AFP/Ian Kington
23:03

Jöhet a folytatás

Münchenben és San Sebastianban elkezdődött a második félidő.

23:05

Majdnem gólt kapot a Bayern

A 47. percben egy labdaszerzés után Diogo Goncalves indult meg a Bayern kapuja felé, a dán csapat játékosa 18 méterről kapura tekert, de a lövése pár centivel elkerülte a bal kapufát.

23:12

Gól Bragában

A portugál csapat emberhátrányban egyenlített az Union Berlin ellen. Alvaro Djalo a gólszerző.

23:12

Megint egyenlített a Napoli

Szenzációsan kezdte a Napoli a második félidőt és a 47. percben egyenlített a Real otthonában. Frank Anguissa rosszul adott be, de Ceballosról visszapattan elé a labda, másodjára pedig könyörtelenül nagy gólt lőtt az ötös jobb sarkáról a túlsó sarokba.

23:14

Éledezik a tavalyi BL-döntős

Marko Arnautovic góljával szépített az Inter a Benfica otthonában, így 3-1 a portugáloknak.

23:17

Támadgat a Bayern

A német rekordbajnok többet birtokolja a labdát, mint a Köbenhavn, de nagy helyzetet eddig csak egyet alakított ki a meccsen. A bajorok láthatóan nem akarják összetörni magukat.

23:19

Feltámadt az Inter?

Az olasz válogatott Davide Frattesi góljával az Inter 3-2-re felzárkózott a Benfica otthonában.

23:26

Óriási Real-ziccer maradt ki

A csereként beállt Joselu érkezett a jobb oldalon, és két méterről kapu fölé lőtte Mendy belőtt labdáját. A spanyol támadó öt percen belül két nagy helyzetet puskázott már el.

23:32

Érik a meglepetés Madridban?

A 68. percben Victor Osimhen talált be a Real kapujába, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

23:34

Elképesztő meccs Lisszabonban

Az Inter feltámadt a második félidőben, a 72. percben pedig ki is egyenlített. A Benfica védője, Nicolas Otamendi hozott össze egy tizenegyest, amit az Inter chilei támadója, Alexis Sanchez váltott gólra

23:43

Üres kapura se megy a Real támadójának

A 77. perc egy szép madridi támadás után Meret védett lábbal, majd a kipattanó Joseluhoz pattant, aki hat méterről kapu fölé lőtt.

23:44

11-est reklamálnak a németek

Egy jobb oldali beadás után Thomas Mülleren taszajtottak egyet a tizenhatoson belül, a Bayern legendája 11-est reklamált, videózták is az esetet, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

23:47

Neuer duplabarvúrja

A 87. percben majdnem vezetést szerzett a Köbenhavn. Mohamed Elyounoussi került helyzetbe, de Neuer védenei tudta a fejesét, a kipattano visszakerült Elyounoussi elé, de a közeli lövését ismét védte a német kapus. Ha ez bement volna, a Manchester United kiesését jelentette volna.

23:48

Ott a hatodik Arsenal-gól

Egy kezezés után tizenegyest kapott az észak-londoni csapat, amit az olasz válogatott Jorginho váltott gólra.

23:48

Óriási potyagóllal vezet a Real Madrid

Komoly nyomás alatt tartotta az utóbbi percekben a Real a Napoli kapuját, majd a 84. percben jött Nicolas Paz és 25 méterről a bal alsóba lőtt, igaz Meret kapus is kellett hozzá, aki beütötte a labdát a kapuba.

23:55

Itt a vége

A Bayern München 0-0-s döntetlent játszott a Köbenhavn ellen, ezzel a dán csapat maradt a csoport második helyén, és az utolsó helyen álló Manchester Unitednak is maradt esélye a továbbjutás kiharcolására. A Vörös Ördögöknek az utolsó fordulóban a Bayern Münchent kellene legyőzniük ahhoz, hogy legyen esélyük a továbbjutsára.

23:57

Megtört a jég, ott a negyedik...

A 94. percben a sokadik kihagyott helyzet után a hatodik lehetőségét már gólra váltotta Joselu, és a Real negyedik gólját megszerezve eldöntötte a meccset.