Élő közvetítésünk a Manchester United drámájáról

Horizontal, Manchester United
Manchester United's Danish striker #11 Rasmus Hojlund (C) celebrates scoring the 0-1 during the UEFA Champions League Group A football match between FC Copenhagen and Manchester United FC in Copenhagen, Denmark on November 8, 2023. (Photo by Jonathan NACKSTRAND / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A csoportkör negyedik fordulójával folytatódik szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája.

Öt csapat lehet nyolcaddöntős szerdán

Az A, B, C és D csoport szerdai játéknapján összesen öt csapat is bebiztosíthatja a nyolcaddöntős folytatást a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

21:50

Botrány a meccs előtt

Tizenegy német szurkolót tartóztattak le Nápolyban, akik az Union Berlin ma esti labdarúgó Bajnokok Ligája csoportmérkőzésre érkeztek, majd komoly összetűzésbe keveredtek a helyi rendőrséggel. A német drukkerek füstbombákkal és petárdákkal dobálóztak, és több utcát is eltorlaszoltak a városközpontban, emellett felborították a szemeteseket és megrongálták a boltokat is.

A berlini klub korábban arra kérte a szurkolókat, hogy a Maradona Stadionon kívül ne viseljék a klubszíneket, és bizonyos helyeket kerüljenek el. A hírek szerint 2500 szurkoló érkezett Olaszországba a BL-összecsapásra. Márciusban a Nápoly és az Eintracht Frankfurt találkozója kapcsán törtek ki zavargások a szurkolók körében, akik a vendég drukkerek eltiltása ellenére érkeztek a városba.

21:53

Londonban rendezik a nap rangadóját

Az éllovas Arsenal hat ponttal vezet az ötpontos Lens előtt, s ezúttal a két ponttal harmadik, Európa-liga-győztes Sevillát fogadja Londonban. Az előző körben, Spanyolországban 2-1-re nyertek az angolok, s egy újabb sikerrel megerősíthetik vezető helyüket, illetve ha a csoport másik mérkőzésén a Lens is győz Eindhovenben, tovább is juthatnak. Abban az esetben, ha sevillai és eindhoveni sikert hoz a szerda, szorossá válhat a hajrá ebben a négyesben.

22:01

Elkezdődtek a meccsek

Nagy izgalmakra van kilátás.

22:02

Óriási Arsenal-helyzet

Bal oldali szöglet után Havertz szerezhetett volna vezetést az 1. percben, de közelről kapu mellé ment a fejese.

22:03

Galata-helyzet Münchenben

Icardi egy ziccer végén Neuer kezébe emelt, de egyébként is lesállás előzte meg a törökök helyzetét.

22:05

Büntetőt rúghat a Braga a Real ellen

A portugálok gyorsan megszerezhetik a vezetést a Real Madrid otthonában. Lucas Vazquez volt a vétkes.

22:05

Kane lőtt a sérült kapusnak

Muslera bal karja állítólag sérült, de így is vállalta a játékot. Harry Kane lövését azonban látványosan csak jobb kézzel ütötte ki.

22:06

Megúszta a Real Madrid

Az 6. percben Alvaro Djalo kihagyta a büntetőt, maradt a 0-0.

22:07

Gól a United meccsén

Hojlund vezetést szerzett a MU-nak Koppenhágában.

22:09

Nem játszik jól a Sevilla

A 9. percben Gabriel fejelt 6 méterről kapu mellé, újabb nagy Arsnenal-helyzet.

22:12

Nem veszélyes a Bayern

A mezőnyben fölényben játszanak a müncheniek, de a Kane-lövésen kívül egyetlen helyzetük sem volt.

22:13

Gipszelt kézzel nehéz cipőt kötni

A kézsérüléssel bajlódó Goretzka cipőjét Kimmich kötötte be.

22:14

Vezet a PSV

A Lens ellen Luuk de Jong volt eredményes a 12. percben.

22:14

Nagy védés az uruguayi kapustól

Muslera szépen vetődött ki Sané helyzeténél a labdára.

22:15

Így reagáltak a Realnál a Braga kihagyott büntetőjére

Lunin a hős:

22:21

Az Arsenal sem veszélyes

Egyelőre sok izgalom nincsen a nap rangadóján, jól állja a sarat a Sevilla.

22:22

Gond Koppenhágában

Félbeszakadt a Köbenhavn-United meccs, valami történt a nézőtéren, amit inkább nem mutatnak.

22:27

Saka esése

Saka esett nagyot a 25. percben a tizenhatoson belül, de egyelőre nincs büntető.

22:27

Vezet a Real Madrid

Brahim Diaz volt eredményes a Braga ellen a 27. percben.

22:30

Újabb gól Koppenhágában

A folytatás után Hojlund ismét betalált, 2-0-ra vezet a United.

22:31

Vezet az Arsenal

A 29. percben Saka szolgálta ki szépen Leandro Trossardot, aki okosan gurított a kapuba.

22:38

Továbbra sem vezet a Bayern

A Galatasaray kiválóan tartja magát Münchenben.

22:38

Nincs gól Salzburgban sem

Az Inter sem tudott még vezetést szerezni.

22:41

Megsérült a Bayern sztárja

Musiala meghúzódhatott, le kellett cserélni.

22:43

Nagy szerencséje van a münchenieknek

A Galata több hatalmas helyzetet hagyott ki egy percen belül. Neuer és a csatárok ügyetlensége is kellett ahhoz, hogy ne legyen még gól.

22:44

Egyetlen kaput eltaláló lövés volt az Arsenal-meccsen

Igaz, abból gól lett:

22:44

Emberhátrányban a United

Rashford taposta meg az ellenfelét vétlenül, de a videózás után ez így is piros lapot ért.

22:47

Rögtön kihasználja az előnyét a Köbenhavn

Előbb egy kapufa, majd egy gól a piros lap óta: Elyounoussi a gólszerző. Szépít a Köbenhavn a MU ellen.

22:48

Több helyszínen véget ért az első félidő

Töbek között vezet az Arsenal és a Real Madrid is.

22:50

13 perces hosszabbítás

A United meccsén történik mindez, de a körülmények ismeretében ez nem is csoda.

22:51

Szünet Münchenben és Salzburgban is

Egyik helyszínen sincs még gól.

22:54

Tizenegyest ítéltek a United meccsén

A Köbenhavn még a szünet előtt egyenlíthet.

22:56

Gól a 45+9. percben

Bent van a büntető, 2-2 az állás, Goncalves a gólszerző.

23:01

Itt vége az első félidőnek, a többi helyen már kezdődik a második

2-2-es döntetlennel mehetnek pihenőre a csapatok Koppenhágában, de a MU emberhátrányban jöhet ki a második félidőre.

23:03

Öt meccs már folytatódik

Az MU meccs hatalmas csúszásban, a többi helyszínen jön a folytatás.

23:09

A Bayern örülhet

De egyelőre csak annak, hogy nincs hátrányban. A második félidő elején is veszélyesebb a Galatasaray.

23:11

A Sevilla a félpályán sem lép át

A spanyol csapatnak semmi esélye, igaz, az Arsenal sem nagyon erőlteti a támadásokat.

23:12

Kapufa Münchenben

Az első igazán nagy Bayern-helyzet végén a kapufán csattant a labda Kane lövése után. Maradt a 0-0.

23:12

Nincs sok gól

Egyedul a Köbenhavn-MU mérkőzen esett egy találatnál több.

23:14

Havertz nem sokat tévesztett

Az 55. percben jöhetett volna a második Arsenal-gól, de a német centikkel a jobb kapufa mellé lőtt.

23:17

Ez nem a BL-győztes focista napja volt

Hakím Zíjes alig mutatta magát a meccsen, le is cserélte őt a Galatasaray.

23:17

Folytatja a United is

Megkezdődött a második félidő Koppenhágában.

23:19

Két góllal megy a Real Madrid

Az 58. percben Vinicius Junior volt eredményes.

23:20

Korai öröm Münchenben

Icardi a hálóba gurított, ment is ünnepelni, de lest intett az asszisztens. Jöhetett a videózás, de az csak megerősítette az ítéletet.

23:20

Itt a harmadik Real-gól

A 61. percben Rodrygo is betalált, összesett a Braga.

23:23

2-0-ra vezet az Arsenal

Saka kapott jó labdát a jobb oldalon, betört a tiznhatoson belülre, majd egy cselt követően szépen lőtt hat méterről a jobb sarokba.

23:24

Rakitic is beállt

A Sevilla változtat, de lehet már későn.

23:27

Soumaré fura percei

Kb. két perce állt be a Sevilla játékosa, Soumaré, majd azonnal kapott egy sárga lapot, most meg úgy néz ki, hogy le kell cserélni sérülés miatt.

23:28

Döntetlen a célja a Galatának?

A Bayern egyre jobban nyom, a törökök pedig lehozták az eddigi legveszélyesebb Icardit a pályáról.

23:29

Az idővel is játszik a Manchester United

Emberhátrányban nem feltétlenül a győzelem lebeg most Ten Hagék szeme előtt. A Köbenhavn játékában van bent inkább az újabb gól.

23:31

A spanyolok sem örülnek ennek az állásnak

Az Inter kiegyenlített meccset vív Salzburgban, az állás is 0-0. Ezzel az eredménnyel a Real Sociedad sem biztosítaná a helyét a nyolcaddöntőben.

23:32

Soumarét le is kellett vinni

Mariano Diaz jött a helyére.

23:35

Egy 17 éves focista lehet a United veszte

A 17 éves Bardghji váltotta a gólszerző Elyounoussit Koppenhágában.

23:40

Borzasztó Sevilla

A spanyol csapatanak nemhogy kaput találó lövése, de még kapu felé tartó próbálkozása sem volt. 80 perc alatt nulla lövés, az azért nagyon fájó lehet.

23:40

A videóbíró megadta a gólt a Bayern meccsén

Kane gólja után megint örömködés jött, utána intett lest az asszisztens, de ez nem volt az. Jöhetett a videózás, amely érvényesnek ítélte a találatot. Vezet a Bayern.

23:40

Még egy tizenegyes Koppenhágában

Ezt a United rúgja.

23:41

Elcsendesült a dániai stadion

Bruno Fernandes belőtte, 3-2 a Unitednek.

23:43

A müncheni videóbíró biztosra ment

Miután szabályosnak ítélték Kane gólját, egy perccel később még egyszer szóltak, hogy vizsgálják a gólt. Szerencsére másodszor is megadták...

23:45

Egy góllal két csapat áll továbbjutásra

Martínez tizenegyesével vezet az Inter Salzburgban, ezzel az olaszok mellett a Sociedad is továbbjutásra áll.

23:45

Eldőlt a Bayern meccse

Tel passzából Kane ismét eredményes, 2-0 a münchenieknek.

23:49

Hat perc hosszabbítást kell kihúzni

Ez igaz az Interre és a Bayernre is, bár utóbbi kétgólos előnye megnyugtató lehet.

23:51

Még egy gól a Bayern meccsén

A semmiből szépített Bakambu, már csak egy gól a Galata hátránya. Három perce még van a törököknek.

23:52

Nyert a Real Madrid

A spanyol sztárcsapat 3-0-ra verte a Bragát, így tovább is jutott.

23:53

Még egy müncheni sérülés

Musiala után Kimmich sem néz ki jól, rosszul ér földet a középpályás. Úgy tűnik, ő tudja folytatni.

23:54

Történelmi pillanat

A 94. percben jött az első sevillai szöglet. Kapura lövés azonban továbbra sincs. Közben lehetséges büntetőt vizsgál a VAR, a Sevilla a semmiből szépíthet.

23:54

Vége a videobírózásnak

Nem kapott büntetőt a pocsékul játszó Sevilla.

23:54

Vége az Inter meccsének

1-0-ra nyert a tavalyi BL-döntős Salzburgban, ezzel az Inter és a Real Sociedad is továbbjutott a D csoportban.

23:55

Elképesztő, mi van a United meccsén!

Egyenlített a Köbenhavn a United-tizenegyest összehozó Lerager góljával. 3-3.

23:56

Hibátlan maradt a Bayern

2-1-re nyert, így továbbjutott, és ha a United nem nyer, biztos csoportelső a Bayern München.

23:56

Nyert az Arsenal

Nagy lépést tett a továbbjutás és a csoportelsőség felé a londoni klub, míg a Sevilla nagyon nehéz helyzetbe került a 2-0-s vereség után.

23:58

Győzött a PSV is

A Lens elleni 1-0-s siker a holland csapat feljött a második helyre.

23:59

4-3 már a Köbenhavnnek!

A 87. percben először vezet a Köbenhavn, persze, hogy a 17 éves Bardghji góljával!

00:00
2023. november 9.

Öt meccsnek vége, a United még a hosszabbítást sem kezdte el

A 89. percben 4-3 a Köbenhavnnek.

00:03

Jelenleg csoportutolsó a United

Négy perc van a meccsből, ha így marad a Bayern 12, a Galata és a Köbenhavn 4-4, a United 3 pontos a kvartettben.

00:05

Maguire irtózatos lövése

17 méterről lőtt hatalmas felsőlécet az MU védője. Már belesípoltak, így ha gól, sem érvényes.

00:07

Az utolsó esély

Bruno Fernandes lövését védte a kapus, letelt az ötperces ráadás.

00:09

Hétgólos lett a Köbenhavn-MU dráma

A dán(!) Höjlund duplája után emberhátrányba került a United, egyenlített a Köbenhavn, ismét vezetett az MU, mégis fordítottak a koppenhágaiak. 4-3-ra nyertek a dánok, ezzel továbbjutó helyre léptek a csoportban.