Hatalmas szégyen előtt a Barcelona a Bajnokok Ligájában

fbl Horizontal
Manchester City's Norwegian striker #09 Erling Haaland celebrates scoring the team's first goal during the UEFA Champions League Group G football match between Manchester City and RG Leipzig at the Etihad Stadium, in Manchester, north west England, on November 28, 2023. (Photo by Paul ELLIS / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Kedden este akár négy csapat is biztosíthatja továbbjutását a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik, utolsó előtti fordulójában. A legnehezebb feladat talán a spanyol bajnok Barcelonára vár, amely az utóbbi időben hullámvölgybe került, és ha hazai pályán kikapna a portugál FC Porto csapatától, még a továbbjutása is veszélybe kerülhetne. Kövessék velünk a játéknap legfontosabb történéseit.
21:30
2023. november 28.

Köszöntjük kedves olvasóinkat!

Az E csoportból az Atlético Madrid és a Lazio kerülhet már most a 16 közé, a spanyoloknak ehhez a Feyenoord otthonában kell győzniük, míg az olaszoknak az egyetlen ponttal sereghajtó Celtic felett kell diadalmaskodniuk, és bízniuk a madridiak sikerében. Az olaszok megtették, ami a továbbjutásukhoz szükséges, mivel 2-0-s győzelmet arattak, most a spanyolok a sor.

21:34

Továbbjuthat a PSG és a Dortmund

Az F csoportból a Paris Saint-Germain és a Borussia Dortmund léphet tovább, a francia bajnoknak ehhez vissza kell vágnia a Newcastle Unitednek az Angliában elszenvedett 4-1-es vereségért, viszont arra is szüksége van, hogy a németek pontot szerezzenek a San Siróban. A dortmundiak egy győzelemmel már tét nélkül lépnének pályára a zárófordulóban.

A párizsiak a remek formában lévő Newcastle-t fogadják Forrás: AFP/Franck Fife
21:39

Gulácsiék a címvédő otthonában

A G csoportban Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig a hozzá hasonlóan már biztos továbbjutó, címvédő Manchester City otthonában vendégeskedik, az angol bajnok pedig egy döntetlennel a csoportelsőségét is bebiztosítaná.

21:42

Rangadó Barcelonában

A H csoportban az FC Barcelona és az FC Porto összecsapása remek meccsnek ígérkezik, mivel az ukrán Sahtar Donyeck 2-0-ra legyőzte a belga Royal Antwerp csapatát, ezzel pontszámban beérte mindkét csapatot. A Barcelonának és a Portónak is győzelemre kell játszania, ami élvezetes összecsapást eredményezhet.

A Barcelona az utóbbi hetekben hullámvölgybe került Forrás: NurPhoto via AFP/Jose Breton
21:50

Brutális kezdővel vonul harcba a PSG

Már mutatjuk is:

21:52

Nem Giroud fog védeni a Dortmund ellen

A francia csatár-kapusr eredeti szerepkörében számít Stefano Pioli.

21:54

Ezért már megéri focistának lenni

Íme a San Siro játékoskijárója:

22:01

Határ a csillagos ég

Legalábbis ezt írja a Feyenoord közösségi oldala az Atlético Madrid elleni meccs előtt. Hogy az vagy nem az, azt nem tudjuk, azt viszont igen, hogy a De Kuip még mindig nagyon jól néz ki:

22:03

Elkezdődtek a meccsek

Barcelonában hatalmas a füttyszó, a szurkolók a Real Madrid korábbi játékosának, Pepének minden labdaérintését fütyülik.

22:06

Bosszúszomjasnak tűnik a PSG

A Newcastle-ben elszenvedett arcpirító 4-1-es vereséget szeretnék feledtetni Mbappéék, és egyből be is szorították az angolokat a saját térfelükre. Sőt, Fabian Ruiz révén már egy lövésük is van a franciáknak. Hát még, ha nem rúgja el a labdát Mbappé elől...

22:07

Máris itt egy kihagyott tizenegyes

A Milan-Dortmund meccsen a német csapat védője, Nico Schlotterbeck kezezett a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest pedig a francia világbajnok Olivier Giroud végezte el, de a Dortmund kapusa, Gregor Kobel hárítani tudott

22:10

Bázelben voltak a leggyorsabbak

Loris Benito beadásába Koszta Nedeljkovics ért bele balszerencsésen, így a 9. percben a Young Boys megszerezte a vezetést a Crvena zvezda ellen.

22:11

Még egy 11-es Milánóban

Davide Calabria szabálytalanság után ezúttal a Dortmundnak ítélet tizenegyest Kovács István játékvezető, a labda mögé Marco Reus állt oda, és a jobb felső sarokba lőtt

22:12

Támad a Barcelona

A katalán csapatban egyelőre a brazil válogatott Raphinha a legveszélyesebb, akinek már volt egy veszélyes kapura lövése.

22:13

Mbappé sarka még nem az igazi

Párizsban is majdnem született egy gól a 9. percben. Kolo Muani indította Hakimit, aki középre centerezett, Mbappé pedig sarokkal próbálta elpörgetni a labdát Pope mellett, de nem volt elég erő a kísérletében.

22:14

Vezetnek Gulácsiék a címvédő ellen

A Manchester City-RB Leipzig mérkőzésen a 13. percében megszerezte a vezetést a német csapat Lois Openda találatával. A belga támadó Gulácsi Péter riválisától, Janis Blaswich-tól kapott egy hosszú indítást, elment Manuel Akanji mellett, majd higgadtan a kapu bal oldalába lőtte a ziccerét.

22:15

Gól Rotterdamban is

Vezet az Atlético Madrid, miután a 14. percben a menteni igyekvő Lutsharel Geertruida a saját kapujába lőtte a labdát. Feyenoord-Atlética ezzel 0-1.

22:23

Tanácstalan a Barcelona

Továbbra is támad a katalán csapat, több mint 60%-ban birtokolja a labdát, de komoly helyzetet még nem tudott kialakítani a Porto kapuja előtt.

22:24

Dembelé is szót kért

A világbajnok francia csatár a 22. percben nem sokkal lőtt a kapu fölé kapásból egy elé ívelt labdát.

22:26

Vezet a Newcastle!

A 24. perc legvégén egy Almiron-lövés Donnarummal éppen Alexander Isak elé tolt ki, aki öt méterről könnyedén passzolt a kvázi üres kapuba. PSG-Newcastle 0-1.

22:28

Érvénytelen gól Barcelonában

Egy jobb oldali beadás után Taremi érkezett a hosszú oldalon, a Porto játékosa közelről gólt fejelt, de a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot.

22:31

Porto-ziccer

A 28. percben a Porto játékosa, a brazil Galeno egy remek labdaátvétellel két védőt is elküldött, helyzetbe került, de a 14 méteres lövését Inaki Pena bravúrral védte.

22:32

Óriási bajban a Barcelona

A 30. percben ismét Galeno került helyzetbe, a kemény lövését Pena bravúrral védte, de a kipattnóra a brazil Pepe érkezett, és öt méterről a kapuba bombázott.

22:34

Újabb gól Barcelonában. Mi van itt??

A Barcelona portugál védője, Joao Cancelo indult meg a bal szélen, megcsinált két befelé cselt, majd 12 méterről a kapu bal oldalába tekert.

22:37

Csodagól Manchesterben

A 33. percben növelte az előnyét a Lipcse a címvédő Manchester City otthonában. Ismét a belga válogatott Lois Openda volt eredményes, aki a félpályáról megindulva elrobogott a kapuig, ott elfektetett egy védőt, majd kilőtte a jobb alsót

22:37

Önerőből is lőtt egy gólt a Young Boys

A 29. percben Lewin Blum találatával már 2-0-ra vezetnek a svájciak a Crvena zvezda ellen.

22:39

Potyognak a gólok

A 37. percben az AC Milan Samuel Chukwueze góljával egyenlített a Dortmund ellen.

22:45

Óriási kapusbaki

A Porto kapusa, Diogo Costa rossz helyre passzolta ki a labdát, amit Pedri megszerzett, majd Raphinha került ziccerbe, aki viszont 14 méterről kapu mellé lőtt.

22:46

Pope-nak nincs nehéz dolga

Miután Fabian Ruiz lövése pont oda ment, ahol ácsorgott a Newcastle kapusa, könnyedén kapta ölbe a labdát.

22:47

Egyetlen örömük lesz a PSG-drukkereknek?

Ha a csapat így folytatja, akkor a hazai szurkolók csak annak örülhetnek majd, hogy szerda este bunyóztak egy jót az angolokkal...

22:48

Félidő Bázelben

Young Boys - Crvena zvezda 2-0 az első 45 perc után.

22:50

Hatalmas PSG-helyzet

A 45+3. perc elején Dembelé hat méterről leadott lövése akadt el egy előtte álló NUFC-játékosban.

Érkeznek a csapatok

Hamarosan kezdődik a második félidő minden pályán.

23:06

Kapufa Barcelonában

A középkezdés után egy felívelt labdát Joao Felix gyűjött be, kapura tört, majd 17 méterről elemi erővel kapura bombázott, de a lövése a felső lécen csattant.

23:07

Megint Felix

Joao Cancelo ment el a bal szélen, visszakészítette a labdát Joao Felixnek, aki 14 méterről kapu mellé lőtt. Nagyon bekezdett a Barcelona.

23:09

Rohamoz a Barcelona

Frenkie De Jong tökéletes benyesett labdája Joao Cancelot találta meg, aki csinált egy befele cselt majd nyolc méterről lőtt, de a labda pont Diogo Costa kezébe ment.

23:12

Luis Enrique nem a magabiztosság szobra

A PSG spanyol edzője ugyan a kispad mellett állva mutogat, de nem az süt róla, hogy tudja, hogy fordíthatnák meg a meccset.

23:15

Haaland is felébredt, szépített a City

A címvédő az 55. percben a norvég csatár, Erling Haaland góljával szépített, így most Manchester City - RB Leipzig 1-2.

23:18

Gyönyörű gól Barcelonában

Az 57. percben egy szép támadás végén Joao Cancelo ment el a bal szélen, visszajátszott középre, ahol Joao Felix érkezett, és hét méterről a bal alsóba belsőzött

23:19

Mbappé ollózott, de minek...

Egy formás PSG-támadás végén Nick Pope mentett Dembélé elől, a labda Mbappé tájékára pattant, aki megpróbált ollózni a kapunak háttal, de nagyon rosszul találta el a labdát, amivel tulajdonképpen oda is lett a helyzet.

Azt hitte, hogy ő Garnacho...

23:20

Újabb spanyol gól Rotterdamban

Egyszerre potyognak a gólok minden pályán, a De Kuipban Mario Hermoso talált be, így az 58. percben már 2-0 az Atlético Madrid javára a Feyenoord elleni meccse.

23:21

Újabb gól Milánóban

Az 59. percben a Borussia Dortmund ismét megszerezte a vezetést a Milan ellen a San Siróban. Ezúttal a 19 éves angol támadó, Jamie Bynoe-Gittens volt eredményes egy 15 méteres jól helyezett lövésből

23:25

Lewandowskinak nem megy

Megint a Barca legjobbja, Cancelo ment el a bal szélen, középre tekert Lewandowski fejére, azonban a lengyel támadó hat méterről jócskán a kapu mellé fejelt.

23:28

Joao Felix gólöröme

Joao Felix mindig kihangsúlyozza, mennyire szeret Barcelonában futballozni Forrás: AFP/Lluis Gene
23:29

Nagy bajban a Milan

A 69. percben a Dortmund növelte az előnyét a Milan otthonában. Ezúttal a német válogatott Karim Adeyemi volt eredményes.

23:30

Két gól maradt Barcola lábában

A 21 éves francia szélső előbb Mbappé remek centerzését nem tudta négy méterről bepasszolni, igaz a térddel szenzációsan védő Pope-nak is köze volt ehhez, ahhoz viszont már nem, hogy két perccel később, a 67.-ben a kaput sem találta el egy csodálatos kiugratás után.

23:31

Újabb gól Manchesterben

A címvédő Manchester City az angol válogatott Phil Foden pimasz találatával egyenlített az RB Leipzig ellen.

23:38

Rotterdamban is potyognak a gólok

Mats Wieffer góljával a 77. percben szépített a Feyenord, már "csak" 2-1-re vezet az Atlético Rotterdamban.

23:43

Nem sokáig tartott a Feyenoord öröme

A 77. perces szépítés után négy perccel ugyanis ismét kettővel vezet az Atlético Madrid, ezúttal Santiago Giménez talált a saját kapujába. Ez volt a holland csapat második öngólja a meccs folyamán. (1-3)

23:44

Hihetetlen, de ez is kimaradt

Most Ousmane Dembélé hagyott ki egy óriási helyzetet. Itt ma csoda kell egy PSG-gólhoz.

23:46

A Dortmund a továbbjutás küszöbén

Ha Dortmund legyőzi a Milant, továbbjut a csoportjából, ha pedig a PSG-Newcastle meccsen az angol megtartják az előnyüket, feljönnek a második helyre, így a PSG-nek az utolsó meccsen nem a saját kezében lenne a sorsa.

23:48

Eddig tartott a lipcsei ünnep...

Julian Alvarez góljával a 87. percben fordított 0-2-ről megfordította az állást a Manchester City! 3-2-re vezet a címvédő.

23:49

Eldönthette volna a Barcelona

A 88. percben Gündogan megpattanó lövése után Raphinha ollózott hat méterről kapura, de Diogo Costa hatalmasat védett.

23:49

Még Mbappénak sem megy ma

A PSG világsztárja ezúttal az ötös sarkáról nem tudta eltalálni az előtte tátongó kaput, pedig most már Nick Pope is verve volt.

23:51

Csere nélkül telt el a 90 perc

Mint a foci hőskorában, amikor még nem lehetett cserélni, a Newcastle United csere nélkül játszotta le a 90 percet, Eddie Howe mellett ugyanis csak két kapus és öt ifista ül a kispadon.

23:52

Barcola már az egész BL-t megnyerhette volna

A fiatal francia támadó újabb ordító ziccert hagyott ki, Luis Enriqe szinte agyvérzést kap a kispad mellett.

23:56

Tizenegyes Párizsban?

Szymon Marciniak egyelőre hallgatja a VAR-szobát, de a döntés előtt még kiosztott egy sárga lapot Goncalo Ramosnak.

23:57

Továbbjutott a Barcelona

A Barcelona fordítani tudott a Porto ellen, ezzel bebiztosította a továbbjutását.

23:57

És megadta!

Pedig Livramentónak a mellkasáról pattant a könyökére a labda.

23:58

11-esből legalább már sikerült

A 98. percben Mbappé magabiztosan varra fel a bal felső sarokba a labdát. PSG-NUFC 1-1. És még van hátra két-három perc.