Késelés Milánóban a PSG-meccs előtt, óriási botránytól félnek a stadionban

fbl Horizontal
AC Milan's French forward #09 Olivier Giroud scores the team's second goal during the UEFA Champions League 1st round group F football match between AC Milan and Paris Saint-Germain at the San Siro stadium in Milan on November 7, 2023. (Photo by GABRIEL BOUYS / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Kedden este kilenc órától hat mérkőzést rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligájában, ahol a címvédő Manchester City és a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig bebiztosíthatja továbbjutását a 16 közé. Kövessék velünk percről percre közvetítésünkben a keddi játéknap történéseit!
21:42
2023. november 7.

Továbbjuthat a címvédő

A papírforma alapján az angol bajnok és FA-kupa-győztes Manchester Ciry meg is teszi majd ezt a svájci Young Boys ellen, amelyet korábban idegenben 3-1-re győzött le. Josep Guardiola együttese az elmúlt hetekben fantasztikusan futballozik, előbb a városi rangadón az Old Traffordon lépte le a Manchester Unitedet 3-0-ra, majd a hétvégén Kerkez Milos csapatát, a Bournemouth gárdáját ütötte ki otthon 6-1-re.

21:45

Gulácsi is Orbán csapata is továbbmehet

Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig a Bundesliga hétvégi fordulójában váratlan vereséget szenvedett, a játéknap előtt egyedüliként nyeretlen Mainz otthonában kapott ki 2-0-ra. A lipcseiek most a BL-ben a Crvena zvezdához látogatnak. Amennyiben a címvédő Manchester City igazolja a papírformát, a német együttes győzelemmel ugyancsak biztosítja helyét a nyolcaddöntőben.

21:50

A PSG is hatalmas lépést tehet

Az előző idényben elődöntős AC Milan a legutóbbi fordulóban 3-0-ra kapott ki a francia bajnok Paris Saint-Germain otthonában, és továbbra is az első góljára vár a mostani BL-sorozatban. A párizsiak egy győzelemmel hatalmas lépést tennének a továbbjutás felé.

21:53

Giroud és Mbappé is kezd

Az AC Milan a Maignan – Calabria, Thiaw, Tomori, T. Hernández – Loftus-Cheek, Musah, Reijnders – Pulisic, Giroud, Rafael Leao összeállításban kezd, a PSG pedig a Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Skriniar, L. Hernández, Zaire-Emery, Ugarte, Vitinha – Dembélé, Kolo Muani, Mbappé csapattal áll ki.

21:55

Súlyos sérüléseket szenvedett egy PSG-szurkoló

Súlyos sérüléseket szenvedett a Paris Saint-Germain labdarúgócsapatának egyik szurkolója, akit éjjel késes támadás ért Milánóban, az esti mérkőzés helyszínén.

Az olasz rendőrség közlése szerint az áldozatot kétszer lábon szúrták, jelenleg kórházban ápolják. A helyi média szerint egy 34 éves francia férfiről van szó.

A találkozó előtt már óriási balhé volt Milánóban Forrás: AFP/Paolo Salmoirago

Az eset éjfél után történt, amikor az AC Milan-drukkerek mintegy 50 fős csoportja összecsapott a PSG szimpatizánsaival a város Navigli negyedében, amely az éjszakai élet kedvelt központja. Két rendőr is megsérült, amikor a rendfenntartók gumibotokkal megpróbáltak rendet tenni.

21:56

A Dortmund nyert a Newcastle ellen

Ezzel a németek a csoport élére álltak, a PSG egy, a Milan öt pont hátrányban van most az első helyezett BVB mögött.

22:00

Óriási a hangulat Milánóban

Telt ház, és hatalmas élőkép várta a csapatokat.

22:01

Rómában sem lehet panaszunk

A Lazio-Feyenoord találkozón is elképesztő a hangulat.

22:01

Donnarummát dobálják

16 évesen a Milanban mutatkozott be profiként, 251 meccs után távozott a PSG-hez, most az arcképével ellátott papírpénzekkel dobálják az olaszok egykori kedvencüket.

22:05

Remekül kezd a Lazio

Az E csoport rangadóján a Lazio remekül kezdett a Feyenoord ellen. A holland csapat az első öt percben át sem tudta lépni a félpályát.

22:05

Helyzetek mindkét kapu előtt

Mbappé veszélyes a PSG részéről, a túloldalon Leao lövését védte Donnarumma.

22:07

Itt van az első gól

Az E csoportban az Atlético Madrid Antoine Griezmann góljával a 6. percben megszerezte a vezetést a Celtic ellen. A francia világbajok 17 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot.

22:07

Már vezethetne a Milan

Loftus-Cheek kapott jó labdát nagyjából 14 méterről lőhetett, de kapu fölé célzott.

22:09

Megvillant Szoboszlai utódja

Az RB Leipzig a 9. percben vezetést szerzett a szerb Crvena zvezda otthonában. A Szoboszlai Dominik helyére igazolt holland válogatott középpályás, Xav Simons volt a gólszerző. A fiatal játékos egy remek szóló után tekert a bal felsőbe

22:09

Újabb helyzet Milánóban

Most Mbappé lőhetett, de nem sok erő maradt benne, Maignan védett.

22:10

Vezet a PSG

Az Inter korábbi játékosa, Milan Skriniar szerzett gól. Egy szöglet után Marquinhos fejelte tovább a labdát, majd a szlovák bevetődve fejelt a Milan kapujába.

22:13

Akár egyenlíthetett is volna a Milan

Most Musah került helyzetbe, közelről, középről lőhetett, de Donnarumma védett.

22:14

Ott is van a Milan gólja

Most Giroud lőtt, Donnarumma bravúrral védett, majd a kipattanót Leao háttal, vetődve húzta a kapuba.

22:16

Mbappé is helyzetben

Dembélé ugratta ki, Maignan kivetődött elé. Nagyon jó a meccs.

22:20

Dráma a Lazio-Feyenoord meccsen

A Feyennord játékosa, Bart Nieuwkoop ütközött Elseid Hysajjal. A holland lent maradt a földön, és ömlött a vér a fejéből. Végül hordágyon kellett levinni a pályáról.

22:23

Donnarumma Dollarrummát kapott

22:25

Haaland is elkezdte

A címvédő Manchester City Erling Haaland 11-esével a 23. percben megszerezte a vezetést a svájci Young Boys ellen.

22:26

Megint Maignan védhetett volna

Mbappé lépett ki, de nagyon rosszul találta el a labdát, ami így elpattogott a kapu mellett.

22:28

Brutális piros lap Madridban

Az E csoportban az Atlético Madrid hazai pályán 1-0-ra vezet a skót Celtic ellen, ráadásul a 23. percben megfogyatkozott a skót csapat, miután egy brutális belépő után kiállították Daizen Maedát.

22:29

PSG kapufa!

Dembélé tekert a lécre, majd az ellentámadásból Giroud bombázott az oladalháóba.

22:33

Vezet a Porto

A H csoportban az FC Porto a 32. percben megszerezte a vezetést Evanilson 11-esével az Antwerpen ellen.

22:34

Evanilson tizenegyesből lőtt gólt az Antwerpen ellen.

22:35

Megint Donnarumma védett

Leao szabadrúgását ütötte ki, már 16 kapura lövése volt a két csapatnak, hihetetlen.

22:37

Így fogadták Donnarummát Milánóban

22:39

Leao csodagólja

22:47

Hakimi is lőtt egyet

Továbbra is 1-1- a Milan-PSG, 20 kapura lövésnél tart a két csapat.

22:47

Immobile: 200

A Lazio-Feyenoord meccs hosszabbításának első percében az olasz válogatott Ciro Immobile kapott egy kiugartást, elvitte a labdát a kapus mellett, majd az üres kapuba lőtt. A Lazio legendájának ez volt pályafutása 200. gólja a római csapatban.

22:48

Vitinha lövése zárta le az első félidőt

Maignan megint védett, 21 kapura lövéssel zárta az első félidőt a Milan és a PSG. Az állás tehát 1-1.

22:48

Újabb City-gól

A címvédő Manchester City az angol válogatott Phil Foden góljával növelte előnyét a Young Boys ellen.

22:50

Madridban is újabb gól

Az emberelőnyben futballozó Atlético a spanyol válogatott Álvaro Morata góljával növelte az előnyét a Celtic ellen.

A Milané az első lövés

Reijnders lőtte el keresztbe a kapu előtt a labdát.

23:09

Gól Manchesterben

Az 52. percben Erling Haaland megszerezte második gólját, ezzel a City már 3-0-ra vezet a Young Boys ellen.

23:10

Vezet a Milan

Ki más, mint Olivier Giroud. Theo Hernandez beadása után fejelt a kapuba! 2-1!

23:12

Potyognak a piros lapok

A Porto-Antwerpen meccsen emberhátrányba került a belga csapat Jurgen Ekkelenkamp kiállítása után, míg a Manchester City-Young Boys meccsen a svájci együttes játszik 10 emberrel, miután az 53. percben Sandro Lauper megkapta a második sárgáját.

23:19

Hármat cserél a PSG

Luis Enrique változtat: jön Fabian Ruiz, Goncalo Ramos és Lee, nem folytatja Ugarte, Vitinha és Kolo Muani.

23:20

Madridban már három

A francia világbajnok Antoine Griezmann is duplázott, ez az Atlético Madrid már 3-0-ra vezet a Celtic ellen. A francia világbajnok támadó akrobatikus gólt lőtt

23:22

Donnarumma védett nagyot

Theo Hernández szabadrúgása után ütötte ki a labdát.

23:27

Gólfesztivál Madridban

Az Atlético Madrid már 4-0-ra vezet a Celtic ellen. A 66. percben a két perccel korábban pályára küldött Samuel Lino volt eredményes.

23:28

Mbappé lőtt

Nagyon éles szögből, Maignan így védeni tudott.

23:37

A Lipcse egyre közelebb a továbbjutáshoz

Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata a 77. percben Lois Openda révén növelte az előnyét a Crvena zvezda otthánban, így a címvédő Manchester City mellett az RB Leipzig is továbbjutásra áll.

23:37

Újabb Atléti-gól

Griezmann után Alvaro Morata is duplázott a Celtic ellen, ezzel az Atlético Madrid már 5-0-ra vezet a skót csapat ellen.

23:38

A Milan természetesen húzza az időt

Nagyon sokat jelentene nekik a PSG elleni siker.

23:39

Skriniar tarolta le Leaót

Ápolják a portugált.

23:40

Szépített a Crvena zvezda

Még küzdenie kell a Lipcsének a győzelemért.