Cikkünk folyamatosan frissül
A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is nélkülöző RB Leipzig a címvédő Manchester City ellen 3-1-re kapott ki szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek második fordulójában. A Newcastle 4-1-re kiütötte a PSG-t, a Borussia Dortmund-AC Milan rangadón nem esett gól, míg a Barcelona és a Lazio is kiszenvedte a sikert.

Gulácsiék a címvédő ManCity ellen

A két csapat az elmúlt években rendszeresen összefutott egymással: a 2021/22-es kiírás csoportkörében az angol bajnok hazai közönség előtt 6-3-ra ütötte ki német riválisát, amely aztán a visszavágón - az azóta már a Liverpoolt erősítő Szoboszlai Dominik góljának is köszönhetően - 2-1-re diadalmaskodott.

Az előző szezonban a nyolcaddöntőben kerültek össze egymással a felek, az első, németországi összecsapás 1-1-es döntetlennel ért véget, a City azonban a visszavágón az ötgólos Erling Haaland vezérletével 7-0-s "gálaelőadást" rendezett.

22:50

Magyar sérültek

A hazaiaknál a csapatkapitány Willi Orbán biztosan nem lép pályára a City ellen, mivel térdsérüléssel bajlódik, míg Gulácsi Péter közel egy év kihagyás után múlt héten a Német Kupában tért vissza a kezdőbe, az első számú kapus ugyanakkor jelenleg Janis Blaswich.

A magyar válogatott Willi Orbán sérüléssel bajlódik Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Jan Woitas
22:50

Messi-emlék

A világbajnok argentin támadó ma biztosan nem segít a Barcának a Porto ellen, mivel már az Inter Miamiban szerepel. A katalán sztárcsapat így is jó eséllyel száll harcba a három pontért.

22:51

Haalandra érdemes lesz figyelni

22:51

Magyarok nélküli lipcsei kezdő

22:58

Hamarosan kezdés

Két meccs ma már véget ért: az Atlético Madrid és a Sahtar Donyeck is megszerezte szerdán első győzelmét a labdarúgó Bajnokok Ligája jelenlegi idényének csoportkörében.

E csoport:
Atlético Madrid (spanyol)-Feyenoord (holland) 3-2 (2-2)
gól: Morata (14., 47.), Griezmann (45+4.), illetve Hermoso (7, öngól), Hancko (34.)

Royal Antwerp (belga)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-3 (2-0)
gól: Muja (3.), Balikwisha (33.), illetve Sikan (49., 76.), Rakickij (71.)

23:00

Rekordot döntött a Barcelona fiatal támadója

Lamine Yamal 16 évesen és 183 naposan a valaha volt legfiatalabb játékos lett a sorozat történetében, aki Bajnokok Ligája meccsen kezdett.

23:01

Elkezdődtek a meccsek

Bízzunk a sok gólban.

23:05

Nincs gól

Egyelőre nem esett egyik pályán sem gól.

23:09

Nincs sok izgalom Lipcsében

A City járatja a labdát.

23:10

A Porto kezdett jobban a Barcelona ellen

Sergio Conceicao csapata már az első percektől nagy nyomás alá helyezte a vendégeket, és többször sikerült megzavarniuk a katalánok labdakihozatalait. Gól egyelőre nincs a meccsen.

23:12

Békés a meccs továbbra is

A City birtokolja a labdát, a Lipcse védekezik.

23:12

Vezet a Celtic

Kyogo Furuhashi volt eredményes a 12. percben a Lazio ellen.

23:14

Nagy az öröm Glasgowban

23:14

Megvan az első sárga lap a Porto-Barcelona meccsen

A 13. percben Joao Cancelo kapott sárga lapot a Galeno elleni szabálytalanság után. A portugálok kontratámadásai életveszélyesek, és sok zavart okoznak a Barcelona védelmének.

23:17

Nagy City-helyzetek

A 14. percben előbb Lewis a védőbe lőtte a labdát az ötösön, majd Foden próbálkozhatott, de jó helyzetben kapu mellé lőtt.

23:24

Lipcsében továbbra sincs gól

Mondjuk helyzetek se nagyon. Nem sok minden történt eddig.

23:27

Vezet a ManCity

A 25. percben jobb oldali beadás után Foden talált a kapuba Lewis passza után 12 méterről.

23:28

Megszerezte a vezetést a Newcastle

A PSG ellen a 17. percben szerezte meg a vezetést az angol csapat: Isak kipattanó lövésére a legjobb ütemben érkezett Almiron, és tizenegy méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát.

23:31

Egyenlített a Lazio

Jobb oldali szöglet után Matias Vecino fejelt közleről a kapuba a Celtic ellen a 29. percben (1-1). Hart csak beleiszkálni tudott a labdába, de az átment a gólvonalon.

23:33

Foden eddig a hős

23:35

Nem sok gól esett eddig

A City vezet 1-0-ra Lipcsében, a Lazio 1-1-re áll a Celtic vendégeként, míg a Nwecastle 1-0-ra vezet a SG ellen.

23:39

A Lipcsétől több kell

Helyzetne sem volt még a német csapatnak a meccsen, a City félgőzzel vezet 1-0-ra.

23:40

A Crvena Zvezda vezet a Young Boys ellen

A szerbek a 35. percben Cherif Ndiaye góljával szerezték meg a vezetést.

23:44

Magabiztosan tartja az előnyét a City

A Lipcse képtelen váltani.

23:45

Dortmundban továbbra sincs gól

BVB-Milan 0-0. Ahogy a Porto-Barcelona meccs is.

23:46

Félidő Dortmundban

A BVB és a Milan meccsén nincs gól 45 perc után.

23:46

Már két góllal vezet a Newcastle a PSG ellen

Egyre nagyobb bajban a PSG:  39. percben Bruno Guimaraes passza után az angol Daniel Burn fejesével már két gól az angol csapat előnye. A találatot némi videóbírózás előzte meg, de a bírók végül megadták a gólt.

23:48

Félidő Glasgowban is

A Celtic és a Lazio 1-1-re áll. Furuhashi góljára Vecino tudott válazolni.

23:48

Félgőzzel vezet a ManCity

Itt is félidő van, 1-0-ra vezetnek a manchesteriek a Lipcse otthonában Foden találatával.

23:49

Torres góljával vezet a Barcelona

A jobban játszó Porto ellen a 45. percben Gündogan passza után Ferran Torres talált be egy szép lövést követően. A találat után a bíró lefújta az első félidőt.

Hamarosan jön a folytatás

Minden pályán bőven várható még izgalom.

00:03
2023. október 5.

Mindenhol jön a folytatás

Reményeink szerint több góllal, mint az első félidőben.

00:05

Immobile most sem játszik jól

A Lazio sztárja nagyon szenved az utóbbi hetekben, a Cltic ellen is sok hibával játszik.

00:07

Már az ötödik sárgáját kapta a Barcelona

A katalán csapat Torres góljával vezet Portóban, de Cancelo, Araujo, az edző Xavi, és Gavi után most Jules Koundé is besárgult.

00:07

Egyenlített a Lipcse

Openda kapott jó indítást, majd a 48. percben a jobb kapufa segítségével talált a kapuba 11 méterről.

00:09

Első kaput eltaláló lövése volt a Lipcsének

Igazából az első valamire való támadása is a német csapatnak, mégis egyenlítést jelent a City ellen.

00:14

Egyenlített a Young Boys

A svájciak a második félidő elején Monteiro passza után Ugrinic góljával egyenlítettek a szerb csapat otthonában.

00:17

Haaland nagy helyzete

Foden bal oldali beadása után Haaland érkezett az 57. percben a kaou torkában, de nem tudta jól irányítani a labdát. Naradt az 1-1 Lipcsében.

00:18

A Newcastle lassan kiüti a Mbappé csapatát

Trippier fantasztikus passza után az 50. percben a hazai szurkolók egyik nagy kedvence, Sean Longstaff talált be a párizsiak kapujába.

00:22

City-kapufa

Foden távoli lövése okozott egy kis izgalmat, a kapufát találta el az angol sztár a jobb oldalról.

00:23

Váltott a City

Most Haaland veszélyezetett 20 méterről, de védett a Lipcse kapusa.

00:24

Szépített a PSG

A balhátvéd Lucas Hernández fejesgóljával az 56. percben szépített a párizsi csapat. A gólpasszt Zaire-Emery adta.

00:25

Továbbra sincs gól Dortmundban

A BVB és a Milan továbbra is 0-0-ra áll.

00:30

Kiélezett csaták vannak ma

Egyedül a Newcastle vezet kát góllal (3-1) a PSG ellen, a töbi meccs vagy döntetlen, vagy egygólos a különbség.

00:32

A Lipcse és a City sem bír egymással

Kisebb lehetőségek vannak csak, továbbra is 1-1 az állás.

00:37

Már vezet a Young Boys

A 61. percben Itten tizenegyesével már vezet a svájci csapat a Crvena Zvezda otthonában

00:38

Meglepetés Glasgowban

A 81. percben megszerezte a vezetést a Celtic Luis Palma góljával a Lazio ellen.

00:40

Döntött a VAR, les.

Marad 1-1 a Celtic-Lazio meccs, érvénytelen a találat les miatt.

00:42

Haalandnak sem megy

Minden helyzetét elrontja a norvég támadó, a Lipcse tartja az 1-1-et a City ellen.

00:43

Vezet a City!

Julian Alvarez lőtt szép egyéni akció végén gót a 84.percben. Szenzációs tekerés volt 16 méterről.

00:47

A VAR mentette meg a Barcát

Cancelo kezezése után kaphatott volna büntetőt a Porto, de a videobíró megmentette a Barcát

00:51

Eldönti a meccset a City

A 92. ercben egy gyors kontra végén Doku volt eredményes. Lipcse-ManCity 1-3.

00:51

Egyenlített a zvezda

A szerb csapatban Osman Bukari volt eredményes a 89. percben a Young Boys ellen (2-2).