Cikkünk folyamatosan frissül
Szombat este három mérkőzést rendeznek a labdarúgó OTP Bank Liga utolsó fordulójában. A Debrecen és a Puskás Akadémia a bronzéremért harcol, a Budapest Honvéd és a MOL Fehérvár FC pedig a kiesést próbálja elkerülni. Kövessék velünk percről percre a játéknap legfontosabb eseményeit.
21:40
2023. május 27.

Így néz ki az NB I tabellája

21:46

Kedvező helyzetben a Loki

A bronzéremért való harcban a legkedvezőbb helyzetben a DVSC van, mivel egy ponttal megelőzi a Puskás Akadémiát, így ha a Loki legyőzi az Újpestet, akkor a Puskás Akadémia-Honvéd találkozó eredményétől függetlenül bronzérmes az NB I-ben.

21:51

A Fehérvár marad bent, ha:

-ha legyőzi a Vasast
-ha egy pontot szerez a Vasas ellen és a Honvéd nem győzi le a Puskás Akadémiát
-ha vereséget szenved, de a Honvéd is kikap
-ha legfeljebb 11 gólos vereséget szenved és a Honvéd döntetlent játszik a Puskás Akadémia ellen

21:53

Óriási az érdeklődés

Az angyalföldi Illovszky Rudolf Stadionban és a felcsúti Pancho Arénában is megtelt a vendégszektor. A szurkolókon nem fog múlni.

21:54

A Honvéd marad bent, ha:

-ha legyőzi a Puskás Akadémiát és a Fehérvár nem nyer a Vasas ellen
-ha döntetlent játszik, a Fehérvár pedig legalább 12 góllal kikap a Vasastól

21:56

Szégyen

Felcsúton minden békés volt a mérkőzés előtt, a Honvéd-drukkerek lemondóan érkeztek, és kitettek egy "SZÉGYEN" feliratú molinót is.

21:57

Fehérvári hangulat

A Fehérvár-szurkolók kitesznek magukért Angyalföldön Fotó: Ladóczki Balázs - Origo
21:59

Angyalföldi zrika

Amint belekezdtek a szurkolásba a Vidi-drukkerek, a hazai szektorból máris érkezett az első bekiabálás, miszerint "szurkoljatok csak, jövőre ugyanitt találkozunk."

22:01

Elkezdődtek a meccsek

90 perc maradt az OTP Bank Liga idei szezonjából.

22:02

Kispesti helyzet

Az első percben Tamás Krisztián ment el a bal szélen, a középre tett labdáját Átrok István lőtte kapura, de Markek Tamás védeni tudott.

22:07

A rend őrei

A rend őrei is kivonultak Angyalföldre Fotó: Ladóczki Balázs - Origo
22:07

Helyzet Angyalföldön is

A 4. percben Berecz passzából Szilágyi lőtt kevéssel a Vidi kapuja mellé.

22:09

Honvéd-szurkolók

A Honvéd-szurkolók sokan vannak Felcsúton Fotó: Csudai Sándor - Origo
22:10

Szappanos-bravúr

Favorov lőtt szabadrúgást a 16-os bal sárkáról, Szappanos Péter azonban hatalmas bravúrral kiszedte a jobb felsőba tartó labdát.

22:11

Tizenegyes Angyalföldön?

A VAR egy lehetséges Vidi-kezezést vizsgált, de úgy látták, nem történt szabálytalanság a vendégek 16-osán belül.

22:12

Flores sárga

A 12. percben Vidi játékosa, Flores kapott sárgát, mert keményen rácsúszott Szilágyira.

22:14

Harcol a Honvéd

Tamás Krisztián, a Honvéd balhátvédje sprintel Fotó: Csudai Sándor - Origo
22:15

Ezért sem járt 11-es

A 10. percben Novothny Soma terült el fehérvári tizenhatoson belül, de egyértelmű volt, hogy a csatár mutatványáért nem jár büntető.

22:17

Puskás-helyzet

A 15. percben Komáromi szögletére Golla robbant be, de hat méterről kapu fölé fejelt.

22:18

Sorjáznak a helyzetek Angyalföldön

13. percben Hinora szabadrúgását Stopira kifejelte, de pont Berecz elé, aki 14 méterről lőtt, de jócskán fölé ment a labda. Két perccel később jött a fehérvári válasz: Heister kavarta meg Szivacskit a baloldalon, a cselek után leadott lövését azonban Uram János kiütötte.

22:19

Zsótér bombázott

Gomis átadása után Zsótér Donát lőtt 26 méterről de a bombája kapu fölé ment.

22:21

Jó fotókat azért lehet csinálni a Vasas-pályán

Küzdenek a csapatok az Illovszky Rudolf Stadionban Fotó: Ladóczki Balázs - Origo
22:21

Felcsúti akciókép

Felcsúton egyelőre küzdelmes játék folyik Fotó: Csudai Sándor - Origo
22:23

A 23. percben Corbu tört be a kispesti tizenhatoson belülre, majd egy csel után 10 méterről lőtt, de a próbálkozása elment a kapu mellett.

22:24

Próbálkozik a Fehérvár

A 19. percben Litauszki lépett bele Kodro ígéretes lövésébe. Marad a 0-0, ami egyelőre a mennyországot jelenti a Vidinek, de csak addig, amíg a Honvéd nem lő egy gólt.

22:25

Honvéd-helyzet

Golla rúgott luftot utolsó emberként, a labdára Tamás Krisztián lecsapott és kapura tört, majd a felcsúti Szolnoki Roland szorításában összeesett, de nem kapott 11-est.

22:27

Vasas-helyzetek

A 21. percben Hinora, míg a 24-ben Ihrig-Farkas lövését kell védenie Kovács Dánielnek.

22:28

Majdnem bajba került a Honvéd

Egy bal oldali beadás után Brandon lőtt kapásból 14 méterről, Szappanos védeni tudott, a kipattanót Corbu pedig belőtte, de a játékvezető nem adta meg a gólt, mert úgy látta, a Puskás támadója a lövés előtt lerántotta Benczenleitner Barnát.

22:29

Vezet a Loki

A Debrecen Lagator fejesgóljával megszerezte a vezetést az Újpest ellen, ezzel a Loki most a bronzérmes, akkor is, ha nyerne a Puskás.

22:30

Fehérvári fölény a lelátón

A fehérvári tábor szép számban jelent meg az Illovszkyban, ahol a hazai drukkerek nem igazán tették tiszteletüket Fotó: Ladóczki Balázs - Origo
22:30

Szappanos bravúrja

Szappanos bravúrja Fotó: Csudai Sándor - Origo
22:31

Marco Rossi is szurkol

A magyar válogatott szövetségi kapitánya is a felcsúti stadion lelátóján. Vélhetően korábbi csapatának, a Honvédnak szurkol.

22:35

A 35. percben Zsótér Donát lőhetett 17 méterről szabadrúgást, a próbálkozása azonban pár centivel elkerülte a jobb felső sarkot.

22:38

Ez most valóban óriási Vasas-helyzet volt

A 34. percben Bese Barnabásnak kellett a fehérvári ötösön becsúszva mentenie Novothny elől. Többet van a labda a Vasasnál és a nagyobb helyzetek is a hazaiak előtt adódnak.

22:40

Puskás-próbálkozás

A 40. percben Baluta lekészített labdáját Plsek lőtte el 18 méterről, de a próbálkozása méterekkel fölé ment.

22:43

Puskás-ziccer

Egy szabadrúgás figura végén Favorov tette középre a labdát az érkező Colley felé, de a visszaérő Klemenz szögletre tudott tisztázni.

22:43

A számok nem a Vidi mellett szólnak

Egyrészt a fehérváriak ebben az idényben nem nyertek egymás után két bajnokit. Márpedig a biztos bennmaradáshoz nem ártana győzni. Másrészt 47 eddigi angyalföldi meccsükből csak nyolcat tudtak megnyerni, plusz a Vasas az idei bajnokságban éppen a Vidi ellen aratta első győzelmét.

22:46

Kispesti fejese

Átrok István, a Honvéd játékosa fejel Fotó: Csudai Sándor - Origo
22:49

Az első félidő hosszabbításában megszerezhette volna a vezetést a Puskás Akadémia, de a Honvéd kapusa, Szappanos Péter bravúrral védett egy közeli fejest, így 45 perc után 0-0-s döntetlenre áll a Puskás-Honvéd meccs.

22:49

Sárga lapok mindkét oldalon

Flores 11. percben kapott lapja után a félidő végén előbb Schön Szabolcs, majd Novothny Soma érdemelt ki egy-egy sárgát.

22:50

Majdnem vezet a Fehérvár!

De csak majdnem, mert Dárdai szabadrúgása után Csongvai Áron öt méterről a hazai kapu mellé csúsztatott.

22:51

Angyalföldön is vége az első félidőnek

Gólt nem láttak a szurkolók, egy-egy komolyabb helyzetet, és néhány kemény szabálytalanságot viszont igen. Folytatás 15 perc múlva.

22:52

NB II - Harcoljatok

A lefújás után felcsúti "ultrák" „NB II, NB II" rigmust éneklik a kispestieknek, míg a kispestiek a „Harcoljatok, harcoljatok!" rigmussal tüzelik az övéiket.

23:04

Jöhet a folytatás

A Honvéd az első félidőben nem sokat tett a bennmaradásért Fotó: Csudai Sándor - Origo
23:05

A 46. percben egy visszafejelt labdát Plsek lőtt el 18 méterről, de pont Szappanos kezébe.

23:07

Cserével indult a második félidő

Iyinbort kényszerből Otigba váltott a második játékrészre.

23:09

Honvéd-lövés

Zsótér indult meg a kapu felé, majd 27 méterről tüzelt, de pont a középen álló Markek kezébe ment a labda.

23:10

Stopira járt közel a gólhoz

Az 50. percben Kastrati beadása után fejelt a kapu fölé a Vidi védője.

23:11

Egyre közelebb a bronzéremhez a Loki

Az 53. percben a Debrecen már 2-0-ra vezet az Újpest ellen, így a Puskás Akadémiának egyre kisebb az esélye a bronzéremre.

23:15

A szurkolók a legjobbak

A Honvéd-szurkolók egyelőre többet tesznek a győzelemért, mint a játékosok Fotó: Csudai Sándor - Origo
23:16

Az 57. percben Komáromi lefejelt labdáját Favorov lőtte el kapsából, de a bombája kapu fölé ment.

23:16

Potyognak a sárga lapok

A Vasasból előbb Ódor, majd Berecz kap sárga lapot. Ihrig-Farkas helyére pedig Deutsch László állt be ugyancsak a hazaiaknál.

23:22

Schön helyzetben

Ez igen szép volt, úgy Schön helyzetbe kerülése, mint Szivacski mentése az 57. percben. Marad a 0-0.

23:22

Tanácstalan a Honvéd

A fővárosi csapat becsülettel küzd, de semmiféle elképzelés nincs a játékában.

23:27

Dárdait kell lecserélni

A fehérvári csapat játékmester, Dárdai Palkó kért cserét egy sérülés miatt, Katona Mátyás állt be a helyére.

23:28

Mennie kellene a Honvédnak

A 70. percben járunk, a Honvédnak 20 perce maradt kivívni a bennmaradást, de mintha nem tudnának sebességet váltani.

23:29

Üzentek a Honvéd-szurkolók

A Honvéd-szurkolók üzenete a tulajdonosoknak Fotó: Csudai Sándor - Origo
23:30

A tűzzel játszik a Vidi

Ha egy gólt talál a Honvéd Felcsúton, lőttek a Vidi NB I-es tagságának.

23:34

Májer, a király!

Májer Lajost látva az egyik fehérvári zászlón legalább eszünkbe juthat valami, ami igazi foci Fotó: Ladóczki Balázs - Origo
23:36

Mozgolódik a Honvéd

A 77. percben Eördögh András próbálkozott egy 25 méteres lövéssel, de nem találta el a kaput.

23:38

A Honvéd kapusa ezúttal is bizonyítja, miért számít rá a válogatottban Marco Rossi. A 79. percben Zahedi ziccerét szedte ki a bal felsőből.

23:40

Puskás-meccslabda

A 81. percben Gruber bal oldali beadására Zahedi érkezett középen, a közeli lövése azonban centikkel ment el a bal kapufa mellett.

23:41

Kovácsért kell ismét izgulni

A Vidi kapusát az első félidőben egyszer már kellett ápolni és most, a 77. percben ismét a combját fájlalja. A cseréje, Rockov az első ápolás óta melegen tartja az izmait, de továbbra sem kell beállnia.

Kovács Dániel itt nem tűnik sérültnek Fotó: Ladóczki Balázs - Origo
23:43

Honvéd-ziccer

Egy bal oldali beadás után Domingues vette le a labdát, amibe Szolnoki kézzel beleültött, de Vad II továbbengedte a játékot. Ez után Domingues hatalma bombát eresztett meg a kapura, de Markek kitolta a jobb felsőből a 14 méteres bombát.

23:43

Munkában a videóbíró

A PAFC nem tudja elvégezni a szögletet, mert a VAR-szobában két perc Szolnoki kezezését nézik.

23:44

Schön óriási helyzete

A fehérvári szélső meghúzta a jobb szélen, majd 10 méterről alig tekert a kapu fölé.

23:45

Nincs tizenegyes

A videóbíró úgy döntött, nincs büntető. A kispesti szurkolók most a "B*zi MLSZ" rigmust skandálják.

23:45

Hálát rebeghetnek Fehérváron

Ha Szolnoki kezezése után megadják a büntetőt, alighanem elátkozzák a saját gyávaságukat a fehérváriak.

23:46

Kiesik a Honvéd

Fent ragadtak a kispesti játékosok, egy kontra végén pedig Grúber egyedül tört kapura, lövés helyett viszint a jobbján érkező Slagveerhez passzolt, aki az üres kapuba lőtt.

23:48

Egyenlít a Honvéd

A 89. percben Zsótér bal oldali szabadrúgását erőből belőtte, amibe Szolnoki ért bele szerencsétlenül, a labda pedig a kapuban kötött ki.

23:49

Hat perc lesz a hosszabbítás

Ennyi ideje maradt a Honvédnak arra, hogy csodát tegyen.

23:49

Azt hitték megmenekültek, de még nem

A Honvéd elkezdett focizni, hogy eddig miért nem tették, az rejtély, és a kapott gól után percekkel kiegyenlítettek. A 6 perces hosszabbítást látva, nem lennénk nyugodtan, ha Vidi-drukkerek lennénk.

23:51

Emberhátrányban a Honvéd

A 92. percben egy szöglet után kontrázott a Puskás, Baluta üres kapura futott, de Domingues lerántotta, és mivel volt már sága lapja, így mehetett zuhanyozni.

23:52

Egy jobb oldali szögletet Zahedi tett tovább oxival, a hosszún érkező Favorov pedig közelről a kapuba kotorta a labdát.

23:53

Már a Vidi-játékosok is a Honvéd meccsét nézik

Véget ért a szenvedés Angyalföldön, 0-0 a vége, így a Vidi-játékosok tableten nézik a felcsúti eseményeket. Óriási az öröm Favorov gólja után.

23:55

Itt a vége: kiesett a Honvéd

Az utolsó percben a Puskás Akadémia még két ziccert is elszórakozott, de így is megnyerte a meccset 2-1-re, ezzel pedig a negyedik helyen végzett az NB I-ben, míg a Honvéd kiesett az első osztályból.

23:56

Ennyi volt, örülhet a Vidi

Azt nem lehhet mondani, hogy jobban megérdemelték a bennmaradást, mint a Honvéd, de a fővárosiak 2-1-es veresége azt jelenti, hogy a fehérváriak örülhetnek, ők készülhetnek a övetkező NB I-es idényre.