Super Bowl: a Kansas City Chiefs fantasztikus meccsen nyert a Philadelphia Eagles ellen

Super Bowl LVII - Kansas City Chiefs v Philadelphia Eagles GettyImageRank1 American Football - Sport USA Arizona Winning Photography Super Bowl Kansas City Chiefs NFL Glendale - Arizona Philadelphia Eagles NFC East State Farm Stadium Topix Bestof Match -
GLENDALE, ARIZONA - FEBRUARY 12: Patrick Mahomes #15 of the Kansas City Chiefs celebrates after beating the Philadelphia Eagles to win Super Bowl LVII at State Farm Stadium on February 12, 2023 in Glendale, Arizona. Carmen Mandato/Getty Images/AFP (Photo by Carmen Mandato / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Hétfő hajnalban, Arizonában rendezték az 57. Super Bowlt a Kansas City Chiefs és a Philadelphia Eagles részvételével. A Chiefs négy év alatt harmadszor volt ott az NFL nagydöntőjében, míg az Eagles öt év után érhetett volna fel újra a csúcsra.
00:30
2023. február 13.

Az 57. Super Bowl következik

Magyar idő szerint 00.30-kor kezdenek a csapatok. A Kansas City Chiefs négy év alatt harmadszor jutott a fináléba, az Eagles öt év után juthat a csúcsra. A meccs előtti beharangozónkat ITT találja.

00:44

A legek döntője következhet

Ritka, de ezúttal valóban az NFL (statisztika alapján) két lejobb csapata jutott a fináléba, ahol először játszik kezdőként két színesbőrű irányító, Patrick Mahomes és Jalen Hurts személyében és először áll szemben egymással két testvér, az Eagles részéről Jason Kelce, míg a túloldalon Travis Kelce.

Patrick Mahomes és Jalen Hurts Forrás: AFP/Kevin C. Cox
00:47

A Kansas edzője korábbi csapata ellen szerepel

Andy Reid korábban tíz évnél is tovább volt az Eagles edzője, de azóta már nyert Super Bowlt a Chiefsszel. Phillyben is eljutott a Super Bowlig 2005-ben, de akkor nem tudta megnyerni a nagydöntőt.

Andy Reid a Kansas City Chiefs vezetőedzője Forrás: AFP/Getty/Rich Schultz
00:57

A legnagyobb sztárok már a helyszínen vannak

LeBron James, az NBA egújabb pontkirálya, Jay-z, a híres rapper és Kevin Hart komikus is megérkezett a State Farm Stadiumba.

00:59

A Kelce tesók anyukája nem tud és nem is akar választani

Chiefs és Eagles logós, felemás cipőben és felemás mezben szorít az egymás ellen küzdő két fiának Donna Kelce.

01:04

Mahomes a családjától kap egy utolsó jó tanácsot

Patrick Mahomes és Brittany Mahomes a nagy meccs előtt Forrás: Getty Images via AFP/2023 Getty Images/Christian Petersen
01:07

Damar Hamlint köszöntik a meccs előtt

A nemrég a pályán összeesett Buffalo Bills-játékost várták a gyepen azok, akik megmentették az életét.

01:10

Díjátadó még a meccs előtt

A Walter Payton Év Embere-díjat adják át a meccs előtt, a Dallas Cowboys irányítója, Dak Prescott kapja idén.

01:16

Érkeznek a csapatok a pályára

Először fehér mezben a Kansas City Chiefs.

01:18

Jön az Eagles is

A philadelphiai csapat szokásos zöld mezében szerepel majd.

01:21

A legenda is figyeli a meccset

01:28

Jön az amerikai himnusz

Chris Stapleton adja elő, Nick Sirianni, az Egales edzője pedig a könnyeit potyogtatta közben.

01:37

A Chiefs nyerte a pénzfeldobást

Azt választották, hogy az Eagles kezdje a meccset.

01:44

A Chiefs elvégezte a kezdőrúgást

Az Eagles a 25 yardos vonalról indul.

01:47

Megy előre az Eagles

Egy rövid fuás, majd egy rövid passz, végül Smith elkapása uán megvan a first down az Eaglesnek, így folytathatja a támadást. A következő 10 yardot Jalen Hurts futotta meg. Goedert elkapása után újabb első kísérlethez jutott a Philly, majd Smith elkapásával már 10 yardon belül jár az Egales.

01:53

Az Eaglesé az első TD a meccsen

Egy futással Scott már pár yardra vitte a labdát a célterülettől, Gainwell pedig harmadik nekifutásra bevitte a labdát, de visszanézték és pár centire a vonal elé visszatették a labdát, ugyanis már a földre került Gainwell a TD előtt. Jalen Hurts vitte be végül első és gólnál a labdát, az ő neve mellé került a TD, az extrapont is megvan, 7-0 az Eaglesnek.

01:55

Hurts tuszkolta be a labdát

02:01

Megvan a Chiefs első TD-je is

Pacheco rövid futásával kezdett a Chiefs, majd Kelce elkapásával fögtön a félpályáig ment a Kansas. A következő kísérletnél Mahomes futott, majd Pacheco vitte a csapatát a 21-es vonalig. A következő játékban megvan a Chiefs első touchdownja is. Ki más, mint Travis Kelce. Egyenlített a Chiefs, miután az extrapont is a heyére került, 7-7.

02:03

Kelce elkapása után egyenlített a Chiefs

02:08

Remek védekezés a Chiefstől

Sárga zászló után az Eagles első és 20-ig esett vissza, és innen nem is volt visszaút, harmadik és 14-nél kiszprították Hurtsöt, el kellett puntolni a labdát.

02:16

Kapufa!

Gray futott pár yardot egy rövid passz után, majd Pachecót vitték födre, de repült a sárga zászló, így első és 10-et kapott a Chiefs. Mahomes passzolt megint Kelcehez, ami után már 30 yardnál járt a Chiefs, de előrébb nem sikerült jutni. Butker érkezett és a kapufát találta el mezőnygól kísérletből, marad a 7-7.

02:23

Halad az Eagles, de lejárt az idő

Jaen Hurts kezdte a támadást, futott 5 yardot, majd megállították a futását. Harmadik és 4-nél szabálytalankodott a Chiefs védelme, így kapott egy újabb első kísérletet az Eagles. Goedert futott, majd Hurts passzolt Brownhoz, amivel meglett az újabb első lehetőség, de itt véget ért az első negyed, mindjárt folytatjuk.

02:23

Mutatjuk a kapufát

02:27

Máris itt a második negyed és egy TD

A. J. Brown elképesztő elkapása után itt a Philly újabb touchdownja. Az extraponttal már 14-7 az Eaglesnek. 45 yardos TD-passzt dobott Hurts.

02:28

Mutatjuk Brown elkapását

02:31

Remekül védekezett az Eagles

Szinte semmit nem ment előre a Chiefs, egy punt után újra jöhet a Philadelphia.

02:36

Kontrázott a Chiefs

Harmadik és 8-nál adott remek passzt Hurts, Pascal elkapása után egy yarddal ment a sárga vonalon túl az Eagles. Harmadik és 1-nél a támadók szabálytalankodta, 5 yard büntetésért. Harmadik és 6-nál Hurts kiejtette a kezéből a labdát, a fumble után pedig TD-ig vitte a labdát a Chiefs. Nick Bolton vitte be a labdát és jó az extrapont is. 14-14.

02:42

Mutatjuk az újabb TD-t

02:47

Hurts futott újabb TD-t

Hurts rögtön futott 10+ yardot, majd egy rossz passz után Scott futott harmadik és egyig, ami után Hurts futotta meg az egy yardot. A következő játéknál negyedik és 7-nek futott neki Hurts, aki futott egy nagyot, egészen a 16-os vonalig. Ezt követően egy újabb negyedik kísérletnek ment neki az Eagles, 2 yard kellett, mindössze 7 yardnyira a célterülettől. Eközben a védelemre dobtak egy zászlót, automatikus első kísérlet következett. Hurts meg is futotta a 4 yardos TD-t. Jött az extra egy pont is, így 21-14 az Eaglesnek.

02:54

Hurts újabb TD-je

03:03

Mahomes megsérült

Két és fél perce maradt a Chiefsnek a szünetig. Kettő és 15-nél Mahomes passza nem sikerült, harmadiknál Mahomest földre vitték és bele is sérült. Drámai pillanatok.

03:04

Támadhat még egyet az Eagles

Puntol a Chiefs, Mahomest ápolják, miközben Hurts jöhet vissza a pályára.

03:13

Újabb pontokat szerzett a Philly

DeVonta Smith elkapását elsőre megadták, a sisakjához szorította a labdát, parádés megmozdulás volt, de a sok visszanézés után evették. Harmadik és 1-nél Hurts természetesen átpasszírozta magát a sárga vonalon. Brown elkapása után 30 yardon belül már az Eagles, de nem maradt idő, csak egy mezőnygólra. Jake Elliott 35 yardról talált be, növelte az előnyét félidőre az Eagles, így 24-14 az állás.

03:17

Most lehet pihenni egy kicsi

Maomest lehet drótozni, miközben jön Rihanna koncertje.

03:28

Rihanna már énekel

Egy kifeszített szerkezeten érkezett hatalmas magasságban, innen eresztik le szép lassan.

03:41

Rihanna végzett

Sztárvendégeket nem hozott, egyelőre felejthetőbbnek tűnik, mint maga a mérkőzés.

03:42

Egy kis ízelítő a műsorból

03:49

Tökéletesen kezdte a második félidőt a Chiefs

A Chiefs kezdi a harmadik negyedet. Pacheco futott kettőt, majd Jerick McKinnon három és 1-nél a félpályáig vitte a labdát. Kelce elkapása újabb első kísérletet hozott a csapatának, majd Watson tett ugyanígy. McKinon futása után már a 20-as vonalnál járt a Cihefs, amikor Mahomes futott el a 4-esig. Innen második próbálkozásra Pacheco futotta meg a minimális távot, és szépített a Chiefs. Az extraponttal így most 24-21 az Eaglesnek.

04:02

Újabb dráma

Újra Bolton villant. A kezdőrúgás után az elkapó kezéből ütötte ki a labdát és vitte touchdownig, de visszafújták a bírók, mert szerintük nem volt érvényes az lkapás, így jöhet az Eagles támadása.

04:11

Áll a játék

Szép lassan haladt a Philadelphia a félpályáig, majd Hurts próbálkozott egy hosszú passzal, ami kiesett Watkins kezéből. Harmadik és 9-nél lejárt az óra, így 14 yarddal kelett próbálkozni, de Dallas Goedert zseniális elkapásával ez is sikerült. Andy Reid challenget kért, vizsgálják az elkapást.

04:20

Jónak ítélték az elkapást, mezőnygólig ment az Eagles

Megy tovább az Eagles, negyedik és 1-nél megint Hurtsöt nyomták át a többiek a vonalon, de a következő játék már nem tudott eljutni 10 yardon túlra, így mezőnygóllal próbálkozott a Philly. Elliottnak nem okozott gondot 27-21-re vezet most az Eagles.

04:26

Vége a harmadik negyednek

Remekül indított a Chiefs, három játékkal a félpályán is túljutott, de lepörgött az óra, innen folytatódik majd a negyedik negyed.

04:33

Először vezet a Chiefs!

Smith-Schuster elkapása után a 30-asig jutott a Chiefs, majd újra ez volt a leosztás és már a 12-es vonalon járt a Chiefs. Végül Toney kapta a döntő passzt és bevitte a TD-t, az extraponttal átvette a vezetést a Chiefs, 28-27-re.

04:34

Bántóan könnyű TD volt

04:39

A fordításért támad most az Eagles, de újabb fordulat

Lassan indult az Eagles, a saját 32-es vonalon negyedik és 2-nél már puntolni kellett, így megint jöhet a Chiefs, ráadásul Toney az ellenfél 5-ös yardjáig vitte a labdát.

04:42

Újabb Chiefs-TD

Kadarius Toney cipelte vissza 65 yardot a labdát, ami után harmadikra jött a TD-passz, ugyanúgy, mint az imént, csak most Skyy Moore maradt teljesen üresen, az extrával együtt már 35-27-re vezet a Chiefs.

04:51

Hurts! Hihetetlen, egyenlített a Philadelphia

Harmadik és 1-nél újra átlökték Hurtsöt a vonalon a 35 yardos vonalnál, majd A.J. Brown elkapásával jutott az ellenfél térfelére az Eagles. Ezután Hurts hosszú passzával pár yardra jutott a Philadelphia, természetesen Hurts futotta meg, ez volt a meccsen a harmadik futott TD-je. Kétpontos játékot próbált a Philadelphia, Hurts pedig ezt is megfutotta, hihetetlen 35-35!

05:02

Két perc van hátra, gólközelben a Chiefs

Pachecót kell ápolni egy hatalmas ütközés után, de Kelce elkapása után már a félpályánál járt a Chiefs. Pacheco újabb futása már a 43-asig vitte csapatát, majd Mahomes 20 yardon belülre futott.

05:08

Játszik az órával a Chiefs

Harmadik és 8-nál jött egy szabálytalanság, a lehető legrosszabbkor az Eagles részéről. Ajándékba kaptak Mahomesék egy első kísérletet 10 yardnál, így lehetett még játszani az órával. McKinnon befuthatott volna, de megáll az 1 yardos vonalnál, hogy pörgesse az órát.

05:10

A cél egyértelmű

A Chiefs úgy akar mezőnygólt rúgni, hogy ne maradjon ideje támadni az Eaglesnek.

05:12

Érkezik Butker

Papíron könnyű rúgás vár rá, be is rúgja, 27 yardról. 11 másodperce maradt az Eaglesnek. 38-35-re vezet a Chiefs.

05:15

Egy játék maradt a Phillynek

6 másodperc van az órán. Egy passzt próbált az Eagles, de nem volt esély az elkapásra.

05:15

Itt a vége, a Chiefs a bajnok!

Harmadik alkalommal ül fel a trónra a Kansas City, Patrick Mahomes pedig másodszor.