Sok csapatnak egyáltalán nem mindegy az utolsó forduló a BL-ben

fbl Horizontal FOOTBALL
Nem bírt egymással a Marseille és a Tottenham
Cikkünk folyamatosan frissül
Kedden este kilenc órától hat mérkőzést rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. A D csoport a legizgalmasabb, amelyben az utolsó és az első helyen álló csapatot két pont választja el egymástól, így a Tottenham, Sporting, Frankfurt, Marseille négyesből még bármelyik csapat továbbjuthat. A többi csoportban a legfontosabb kérdések már eldőltek a játéknap előtt, de azért így is lesznek érdekességek. Az A csoportban a Liverpool egy bravúrgyőzelemmel csoportelsőként juthat tovább, ha három góllal legyőzi a Napoli csapatát az Anfielden.
21:38
2022. november 1.

A Barca tét nélküli meccset játszik

A BL-nyolcaddöntős részvételt illetően a csoportkör hatodik, utolsó fordulója előtt az A, a B és a C csoportban nem maradt nyitott kérdés, csupán a tavaszi folytatás lehet még érdekes az Európa-ligában.

Xavi Hernández csapata a becsületéért játszik Forrás: AFP/Pau Barrena

A C csoportban még az sem, azt a pozíciót ugyanis a Barcelona már lefoglalta magának, illetve az A csoportban is magasra került a léc a Rangersnek. Az Ajax három ponttal áll a skótok előtt, utóbbiak a hollandok otthonában a nyitó körben 4-0-ra alulmaradtak. A skót csapattól bravúr lenne, ha a keddi visszavágójukat követően megelőzné az amszterdamiakat.

21:43

Csoda kellene a Liverpoolnak

Csoda lenne, ha a Liverpool a jelenlegi formájában kiütné a Napolit Forrás: AFP/Filippo Monteforte

Hatalmas bravúrra lenne szüksége a Liverpoolnak is a csoportelsőséghez. Jürgen Klopp csapatát három pont választja el a Napolitól, ráadásul az angol együttes szeptember elején 4-1-re kikapott Nápolyban, így csak akkor végezhet a csoport élén, ha legalább négy góllal legyőzi az olasz csapatot. Erre viszont nem sok esély van, ugyanis Luciano Spalletti csapata minden sorozatot figyelembe véve a legutóbbi 13 meccsét megnyerte, míg a Liverpool a legutóbbi két bajnoki mérkőzését elveszítette a kiesés elől menekül Nottingham és a Leeds United ellen.

21:45

Őrület a D csoportban

A Sporting CP az Eintracht Frankfurtot, míg az Olympique Marseille a Tottenham Hotspurt látja vendégül. Az első helyen álló angol, illetve második helyezett portugál csapat számára a győzelem és a döntetlen egyaránt BL-nyolcaddöntőt ér, ellenben a német és a francia együttestől csak a győzelem elfogadható.

A Tottenhamnek nehéz dolga lesz Marseille-ben Forrás: NurPhoto via AFP/Action Foto Sport

Az Európa-liga-címvédő Frankfurt rossz főpróbát tartott, a szombati bajnokin otthon 2-1-re kikapott a Borussia Dortmundtól, de a portugál pontvadászatban a Sporting sem jutott ponthoz, miután az Aouca vendégeként 1-0-ra alulmaradt. A németeknek négymeccses győzelmi szériájuk szakadt meg ezzel, a portugálok viszont legutóbbi öt tétmeccsükön harmadszor szenvedtek vereséget, egy győzelem és egy döntetlen mellett.

A Tottenham szombaton lezárta hárommeccses nyeretlenségi sorozatát, a londoni alakulat a Bournemouth otthonában győzött a Premier League-ben 3-2-re. A Marseille közben megszakította hárommeccses pontnélküli sorozatát, de a Strasbourg vendégeként is csak döntetlenre futotta az erejéből (2-2).

21:49

Jubilál a Liverpool sztárja

Trent Alexander-Arnold az 50. Bajnokok Ligája-meccsén lép pályára a Liverpool csapatában. Az angol válogatott jobbhátvéd 25 évesen és 25 naposan a legfiatalabb Liverpool-játékos, aki elérte ezt a mérföldkövet.

Trent Alexander-Arnold a Liverpool egyik legjobb játékosa Forrás: NurPhoto via AFP/Giuseppe Maffia/NurPhoto/Giuseppe Maffia
21:53

Klopp: 400

Jürgen Kloppnak a Napoli elleni lesz a 400. meccse a Liverpool vezetőedzőjeként, és ezzel Tom Watson, Bill Shankly és Bob Paisley után a negyedik edző lesz a klub történetében, aki elérte ezt a mérföldkövet. A német szakembernek a ma esti lesz a 100. Bajnokok Ligája-mérkőzése.

Jürgen Klopp hét év irányítja a Liverpool csapatát Forrás: NurPhoto via AFP/Giuseppe Maffia
21:57

Elképesztő hangulat Marseille-ben

A francia csapat játékosai ilyen körítésben érkeztek meg a Tottenham elleni meccsre:

21:57

Az Atlético negatív rekordja

A Bcsoportban az FC Porto hazai pályán 2-1-re legyőzte az Atlético Madridot, ezzel a portugál csapat csoportelsőként jutott tovább, a spanyol csapat pedig története során először végzett a Bajnokok Ligája csoportjának utolsó helyén.

22:00

Kezdünk

Elkezdődtek a mérkőzések.

22:04

Tartalékos Barcelona

A katalán csapat tartalékos összeállításban játszik a Plzen otthonában.

22:05

Vezet az Ajax

A 4. percben megszerezte a vezetést az Ajax Glasgow-ban. Kudus lekészített labdájára a holland válogatott Steven Berghuis érkezett, és 15 méterről elegánsan a jobb alsó sarokba belsőzött.

22:05

Az első helyzet Münchenben

Joshua Kimmich végezhetett el egy szabadrúgást 30 méterről, középről, Andre Onana azonban magabiztosan fogta az erős lövést.

22:07

A Barcelona is bekezdett

A katalán csapat a 6. percben megszerezte a vezetést a Plzen ellen. Ansu Fati került ziccerbe, a közeli lövését Jindrich Stanek védeni tudta, de a labda tovább csorgott a kapu felé, a berobbanó Marcos Alonso pedig besodorta a labdát a gólvonalon túlra.

22:08

Hatalmas Ulreich-védés

Az Inter első helyzete is megvolt a Bayern otthonában, Nicolo Barella egy szöglet utáni kipattanót lőtt rá, Sven Ulreich azonban kitolta a labdát.

22:10

Nem jut tizenegyeshez az Inter

Barella újabb lövését hárította kézzel egy Bayern-játékos, Ulreich helyett azonban Mané volt a tettes, aki röplabdás mozdulattal elütötte a feje elől a labdát. Videós vizsgálat után mégsem ítélt büntetőt a játékvezető.

22:11

Hatalmas az iram Liverpoolban

Egyelőre a Napolinál van többet a labda, de nagyon érződik az elszántság a Liverpool játékosain.

22:17

Conte a lelátón

A Tottenham edzője, az olasz Antonio Conte csak a marseille-i stadion lelátójáról nézheti a csapata meccsét, miután a Sporting elleni meccs végén piros lapot kapott reklamálásért.

Antonio Conte a lelátón Forrás: AFP/Christophe Simon
22:18

Nagy iram, de pontatlan játék Münchenben

Nagyjából kiegyenlített küzdelem folyik a Bayern-Inter meccsen, enyhe hazai labdabirtoklási fölénnyel, ám a kapuk előtt pontatlanok a játékosok.

22:19

Ijesztő pillanatok egy összefejelés után

Mazraoui és Gosens fejelt össze, amely után mindketten a földön maradtak, de szerencsére orvosi segítség után már állnak a müncheni gyepen.

22:24

Majdnem egyenlített a Plzen

A 21. percben egy szabadrúgás után Tomas Chory fejelt közelről a Barcelona kapujára, de a fejese levágódott a felső kapufáról.

22:27

A Rangers negatív rekordja

A Rangers ebben a szezonban 20 gólt kapott a Bajnokok Ligájában. Ez az 1959/60-as szezon után mindössze a második alkalom, amikor a skót csapat több mint 20 gólt kapott a sorozatban.

22:27

Óriási ziccert hagyott ki az Inter

Gosens passzolta be középre a labdát, ami túljutott Ulreichen, a becsúszó Lautaro Martíneznek azonban azt az üres kapuba nem sikerült berúgnia.

22:30

Liverpool-helyzet

Szalah cselsorozata után az egyiptomi támadó lekészítette a labdát a lendületből érkező Thiagónak, a spanyol középpályás 16 méterről megcélozta a kapu bal oldalát, de a lövését Meret vetődve védte. Az első komoly helyzet Liverpoolban.

22:30

A Bayern is elpuskázott egy nagy gólhelyzetet

Négy a kettő ellen vezethették a labdát a hazaiak, végül azonban lövésig sem sikerült eljutniuk, sőt kirúgás következett.

22:32

Vezet a Bayern

Kimmich szögletéből Pavard talált be fejjel az Inter kapujába, 1-0.

22:32

Újabb Ajax-gól

A holland csapat már 2-0-ra vezet a Rangers otthonában. A 29. percben Wijndal visszatett labdáját Mohammed Kudus kapta meg, majd nyolc méterről a kapu jobb oldalába lőtt.

22:35

Piróznak a hollandok

Az Ajax-szurkolók elszórakoztatják magukat Glasgow-ban Forrás: AFP/Andy Buchanan
22:36

Mané közel járt a második gólhoz

Szép labdaátvétel, majd egy csel után célozta meg a bal felsőt, Onana azonban rajta volt a labdán.

22:38

Fájó jelenetek a Tottenham számára

Sérülés miatt le kellett cserélni a csapat egyik legnagyobb sztárját, Szon Hungmint. A Marseiile is túl van már egy kényszerű cserén, náluk Eric Baillyt váltotta Samuel Gigot. Sőt, a Sportingnál is volt már csere, Nuno Santos jött le.

22:39

Milner vérzik

A 39. percben James Milner, a Liverpool csapatkapitánya fejelt össze Zambo Anguissával. A veterán középpályásnak vérzik a feje, ezért ápolni kell a pályán.

22:40

Előny a Sportingnál

Nagy lépést tett a továbbjutás felé a portugál együttes, aki Arthur Gomes góljával vezet a Frankfurt ellen.

22:41

Meggondolatlan szabálytalanság Münchenben

Sabitzer követett el sárga lapot érő szabálytalanságot, így biztosan kihagyja majd a nyolcaddöntő első mérkőzését.

22:43

Szalah hatalmas helyzete

A 43. percben Curtis Jones ugratta ki az egyiptomi támadót, aki egy az egyben vihette a labdát Meretre, 15 méterről megpróbálta eltekerni a labdát a hosszú alsóba, de a Napoli kapusa leolvasta a szándékot, és vetődve hatalmasat védett.

22:46

A Barcelona megszerezte a második gólját

A 45. percben a brazil Raphinha átadásával Ferran Torres lépett ki ziccerben, majd értékesítette a helyzetét. A spanyol válogatott támadó gólját lehetséges les miatt videózták, de végül megadták a találatot.

22:48

Nagy bajban a Tottenham

Az első félidő ráadásában megszerezte a vezetést a Marseille, így a francia csapat áll továbbjutó helyen, az angol azonban nem. Chancel Mbemba a gólszerző.

Csúcsformában a Marseille védője

Chancel Mbemba a Marseille legutóbbi öt Bajnokok Ligája-góljából három vállalt szerepet (2 gól, 1 assziszt). Egyetlen védő sem szerzett nála több gólt a Bajnokok Ligájában ebben a szezonban

23:02

Folytatódik a meccs Liverpoolban

Nem volt csere a félidőben.

23:05

Sérülés Liverpoolban

Alig kezdődött el a második félidő, a csapatkapitány James Milner leült a földre, és jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot. A veterán középpályás vastapsot kapott az Anfielden.

23:07

Egyetlen csere a müncheni félidőben

Upamecano helyett Davies a münchenieknél a folytatásban.

23:08

Lesgólt fejelt az Inter

Egy beívelés után többen, köztük a hálóba fejelő Asllani is lesen volt a milánóiaktól, akik nem is reklamáltak az asszisztensnél.

23:10

Vezet a Napoli!

Az 53. percben egy bal oldali szabadrúgásra a norvég Leo Ostigard robbant be, és öt méterről védhetetlen gólt fejelt.

23:11

Bayern-helyzet

Egy kontratámadás végén Kimmich veszélyeztetett, 25 méterről leadott lövése centikkel ment el a bal kapufa mellett.

23:12

Potyognak a gólok Plzenben

Az 52. percben Tomas Chory góljával szépített a cseh csapat, azonban két perccel később Ferrán Torres találatával a Barcelona visszaállította a kétgólos különbséget, és már 3-1-re vezet.

23:13

Videóznak Liverpoolban

A Napoli vezetőgólját két perce videózzák, mert a szabadrúgás pillanatában Ostigard lehet, hogy pár miliméterrel előrébb helyezkedett.

23:14

Nincs gól Liverpoolban

A játékvezető jelezte, hogy les miatt nem adják meg a gólt, az Anfield pedig valósággal felrobbant az örömhírtől.

23:15

Az Ajax eldöntötte a meccset

A holland csapat megszerezte a harmadik gólját a Rangers ellen. A ghánai Mohammed Kudus a hatodik meccsén már az ötödik gólját lőtte a csoportkörben.

23:17

Nincs újabb gól Glasgow-ban

Kudus gólját is elvették les miatt, így az Ajax továbbra is csak 2-0-ra vezet a Rangers otthonában.

23:18

Fordulat Marseille-ben

Egyenlített a Tottenham Clement Lenglet góljával, így ismét a Spurs áll továbbjutásra a Sporting mellett.

23:20

Bajban a Barcelona?

A Plzen zárkózik. a cseh csapat Tomas Chory újabb góljával feljött 3-2-re.

23:22

Újabb gól, hihetetlen hajrát hozhat a D csoport

A Frankfurt is kiegyenlített Sportingban Kamada Daicsi büntetőjével, amivel ugyan az Eintracht továbbra is kiesésre áll, de már nem utolsó, hanem harmadik helyen.

23:24

Ollózós lesgólt lőtt Lewandowski utódja

Eric Maxim Choupo-Moting a legutóbbi 5 meccsén mindig betalált, és most is így tett egy látványos mozdulattal, ám a kameruni lesen állt.

23:29

Csak Liverpoolban nincs gól

Pont ezért, a 72. percben a Darwin Núnez is érkezik az angol csapatba.

23:31

Megvillant a Bayern tehetsége

Három perccel azután, hogy (Gnabry mellett) beállt Musiala, máris veszélyeztetett, Onana azonban szépen leért az alsó sarokra. Továbbra is 1-0 az állás Münchenben, de a játék képe alapján a 2-0-ra van sokkal nagyobb esély, mint az 1-1-re.

23:32

Ott a negyedik Barcelona-gól

A 19 éves Pablo Torre góljával a Barcelona visszaállította a kétgólos különbséget.

23:33

Bombagólt lőtt a Bayern csodacsatára

Megvan a gól sorozatban a hatodik meccsén is Choupo-Motingnak, nem is akármilyen találattal. 2-0 a Bayernnek. Ez volt a kameruni utolsó labdaérintése a meccsen, Nagelsmann Mathys Telt küldte a helyére.

23:33

Dráma Lisszabonban

Már vezet a Frankfurt Randal Kolo Muani gólja után, így a németek állnak továbbjutásra.

23:38

Nagyot csökkent az átlagéletkor Münchenben

A Bayernnél egy 17 (Tel) és egy 16 (Wanner), az Internél pedig egy 17 (Carboni) lépett a pályára az elmúlt percekben. Inzaghi Skriniart is behozta, de ő is a nála 3 évvel idősebb De Vrijt váltotta.

23:39

Támad a Liverpool

A 82. percben járunk. A Liverpoolnak már nincs esélye a csoportelsőségre, de az angol csapat továbbra is becsülettel megy előre, hogy legalább a győzelmet megszerezze.

23:42

Vezet a Liverpool

A 85. egy szöglet után Darwin Núnez fejelt kapura, Meret elsőre védeni tudott, de a kipattanót Szalah a kapuba kotorta.

23:46

Szépített a Rangers

A 87. percben az angol James Tavernier lövésével szépített a Rangers az Ajax ellen.

23:48

Hét perc hosszabbítás Liverpoolban

A 90. percben járunk,  a játékvezető 7 percet hosszabbít.

23:49

Csak a Bayernen múlik, hogy nem üti ki az Intert

Hatalmas nyomás alatt a milánóiak, ám még mindig "csak" 2-0 az állás Münchenben. Legutóbb Davies ugrott fel teljesen üresen hét méterre a kaputól, ám a feje helyett a vállával találta el a labdát, ami így könnyen Onanáé lett.

23:53

Münchenben lefújták a meccset

Dzeko még szépíthetett volna, de Ulreich védett, így a Bayern 2-0-ra nyert az Inter ellen a már tét nélküli találkozón. Ezzel százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a hazai csapat – az elmúlt négy BL-csoportkörben játszott 24 meccsükön 23-at nyertek meg a bajorok, egy Atlético Madrid elleni 1-1-es döntetlen mellett még 2020-ból.

23:55

Meg nem adott Liverpool-gól

A 97. percben egy bal oldali szöglet után Van Dijk fejelt kapura, Meret védett, de a kipattanót Darvin Núnez közelről a kapuba lőtt. Az uruguayi támadó gólját azonban les miatt nem adták meg.

23:55

Eldőlt a továbbjutás sorsa Lisszabonban

2-1-re nyert a Frankfurt a Sporting otthonában, ezzel az Európa-liga címvédője ezúttal a BL-ben menetelhet tovább, míg a Sporting egy Tottenham-gólban reménykedhet, hogy legalább a 3. hely meglegyen.

23:57

Mégis van gól

Kétperces videózás után mégis megadták Darwin Núnez gólját, így a Liverpool 2-0-ra legyőzte a Napolit.

23:59

Gól Marseille-ben, az utolsó pillanatban!

Egy kontrából Hojbjerg megnyerte a meccset a Spursnek, amely 2-1-re nyer Marseille-ben és csoportelsőként jut tovább. A franciák pedig ezzel az Európa-ligát is bukták, amely így a Sporting ölébe hullik.