A Chelsea a Milan ellen szerezné meg első győzelmét a Bajnokok Ligájában

Horizontal
Chelsea's Gabonese striker Pierre-Emerick Aubameyang (C) celebrates after scoring his team second goal during the UEFA Champions League Group E football match between Chelsea and AC Milan at Stamford Bridge in London on October 5, 2022. (Photo by Glyn KIRK / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Több rangadót is rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában. A sorból kiemelkedik az Chelsea-AC Milan, a Benfica-PSG és a Real Madrid-Sahtar Donyeck párharc. Kövesse velünk a szerda esti találkozókat!
22:10
2022. október 5.

Kövesse velünk az esti programot!

Mutatjuk a 3. forduló szerdai programját:

22:19

Gyönyörű stadionban játsszák a nap rangadóját - videó

A Bajnokok-Ligája csoportkörének harmadik fordulójának szerdai játéknapján az angol Chelsea a Stamford Bridge-en fogadja az olasz bajnok AC Milan csapatát.

A meccs előtt egy különleges felvétel jóvoltából bepillantást nyerhetünk, hogy mit éreznek a focisták a játékoskijáróban.

22:32

Így kezd a Chelsea az AC Milan ellen

Graham Potter csapatának létfontosságú a három pont megszerzése az E-csoportban.

22:35

Giroud és Leao is kezd az olasz bajnokcsapatban

Stefano Pioli gárdájában a legnagyobb gólveszélyt a francia Olivier Giroud és a portugál Rafael Leao jelenti, és mindketten ott vannak a kezdő tizenegyben.

22:36

Az AC Milan legendás hátvédje is a helyszínen szurkol majd - videó

Az E-csoport rangadóján a győzelem nélkül álló Chelsea hazai pályán fogadja az AC Milan csapatát. A vörös-feketék egykori legendás hátvédje, Paolo Maldini is a helyszínen nézi meg a mérkőzést.

22:39

Gulácsit hordágyon vitték le a Lipcse BL-meccséről

Nem indult jól a Celtic elleni Bajnokok Ligája-meccs a Lipcsének és a csapat kapitányának, Gulácsi Péternek. A 10. percben kapott a térdéhez a magyar kapus egy rossz mozdulat következtében.

Gulácsi fájdalmas arca Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Jan Woitas

Gulácsi Péter egy hazaadás után elpasszolta a labdát, ezt észlelve egy gyors irányváltás után bicsaklott meg a térde, ami után ápolni kellett.

22:41

Szoboszlai gyönyörű gólját nem adta meg a bíró

Szoboszlai Dominik hiába lőtt gólt a Celtic elleni Bajnokok Ligája csoportmeccsén, nem adta meg a dán játékvezető. A gólt ITT lehet megnézni.

23:04

Elkezdödött a Chelsea - AC Milan mérkőzés

Az első percekben inkább a Milan vette át a kezdeményezést a találkozón. A Chelsea csapatánál egyelőre kevesebbet van a labda.

23:05

Nincs korai gól egyik meccsen sem

Az első öt percben nem született gól.

23:07

Itt az este első gólja

A borussia ídormtund szerzett vezetést Sevillában, Raphael Guerreiro a 6. percben volt eredményes. A balhátvéd éppen csak belépett a tizenhatoson belülre, majd kilőtte a bal sarkot.

23:07

Óriásit védett az AC Milan kapusa

A negyedik percben egy labdavesztés után Aubameyanghoz került a labda, aki a tizenhatos sarkánál érkező Mounthoz passzolt. Az angol válogatott középpályás lövését nagy bravúrral védte a vendégek kapusa, Tatarusanu.

23:09

Vezet a Manchester City is, de vajon ki lőtte a gólt?

Természetesen Erling Haaland. A 8. percben talált be a Koppenhága kapujába. Cancelo bepassza után lőtt a bal kapufa mellé.

23:13

Átvette a kezdeményezést a Chelsea

A Milan leginkább a baloldalon vezetett veszélyes akciókat Rafael Leaó vezérletével. A Chelsea viszont már többet birtokolja a labdát, és magasan próbálja letámadni a vendég csapat játékosait.

23:14

Vezet a Real Madrid is

Rodrygo előtt maradt a labda kis szerencsével, a Sahtar kapusa pedig csak beljebb tudta tolni a brazil lövését.

23:19

Több hibával játszanak a Chelsea

Egy rossz labda után az oldalvonalnál már nem tudta elérni a labdát Mount. A Milan játékosai sokszor keményen odalépnek a hazai játékosoknak.

23:20

Ennek mostanság nem lehet más vége, csak gól

23:21

Vinícius braziloskodott

Remek cselel vitte el a labdát két ukrán között, de a lövését blokkolták végül.

23:23

A londoni közönség Thiago Silvát élteti

A Chelsea rutinos brazil középhátvédje nagyon ügye a portugál szélsőre, Rafael Leaóra. Az egyik szerelés után a közönség a brazil focista nevét énekelte hangosan.

23:24

A PSG is megkezdte a gólgyártást

A 22. percben Messi góljával vezet a PSG a Benfica ellen. Messi egy gyönyörű akció végén tekert a jobb felsőbe.

23:25

Silva majdnem megszerezte a vezetést a Chelsea-nek

A brazil hátvéd teljesen egyedül fejelhetett az ötös vonaláról, de a Milan kapusa kiütötte a léc alá tartó labdát. Beszorultak a vendégek.

23:27

Megszerezte a vezetést a Chelsea

Egy újabb szöglet után már nem kegyelmezett a Chelsea: a 23. percben ismét Silva veszélyeztetett fejjel, majd a kapu előtti kavarodásból Wesley Fofana eszmélt a leghamarabb, és a rövid sarokba lőtte a labdát.

A gól egy kavarodásból született Forrás: AFP/Glyn Kirk
23:30

Már 2-0-ra vezet a Real Madrid

A 28. percben Vinícius Junior is betalált, Rodrygo a gólja után ezúttal gólpasszt adott.

23:32

Továbbra is fölényben a Chelsea

A Milan egyszerűen nem szabadul a hazai csapat szorításából. Óriási a távolság a vendégcsapat játékosai között, és a Chelsea rendre üres embert talál a tizenhatos környékén. A 28. percben Mount lövése a védőkről pattant le.

23:36

Mount betalált, de a bíró nem adta meg a gólt

Az angol válogatott középpályás leshelyzet után talált be éles szögből a Milan kapujába. Nagyon érik a második hazai gól, a Milannak most momentumai sincsenek.

Mount meg nem adott gólja Forrás: AFP/Glyn Kirk
23:36

A Manchester City közben már 2-0-ra vezet

Természetesen Haalandé az újabb gól is a Koppenhága ellen. Most egy kipattanót kotort be középről, ilyet is kell néha.

23:37

Vezet a Juventus is

A Maccabi Haifa ellen Rabiot szerezte a meccs első gólját.

23:39

Lecserélték a Chelsea gólszerzőjét

Fofana nem tudja folytatni a játékot sérülés miatt, így Trevoh Chalobah lépett pályára.

23:41

Szépített a Sahtar a Real Madrid ellen

A volt ferencvárosi Zubkov parádés gólt szerzett, kapásból lőtt Lunin kapujába.

23:43

Közben tovább potyognak a gólok

Már 2-0-ra vezet a Dortmund Sevillában, Bellingham volt eredményes. A Manchester City már 3-0-ra vezet, egy öngóllal növelte előnyét az angol bajnok a Köbenhavn ellen.

23:44

Tanácstalan a Milan

Az olasz csapat labdakihozatalai nem mükődnek. Az angolok szervezettten zárják le az üres területeket. A Milan csatárához, Giroudhoz alig jutott el a labda az első negyven perc után.

23:45

Egyenlített a Benfica a PSG ellen

Danilo sodorta a saját kapujába a labdát.

23:46

Már 3-0-ra vezet a Dortmund

Adeyemi is betalált a Sevilla hálójába.

23:49

Sterling nagy helyzetet hagyott ki

A Chelsea támadóját az utolsó pillanatban szerelték a Milan védői a tizenhatoson belül.

23:52

Zubkov remek megmozdulása

23:53

Majdnem egyenlített a Milan

Az első félidőben picit szürkén játszó Rafael Leao indult meg a baloldalon, majd a portugál szélső a tizenhatosra is betört két védő szorításában.

Rafael Leao nagy szólót futott Forrás: AFP/Glyn Kirk

A Milan játékosának passzát Ketelare egyből kapura lőtte, de Kepa óriási bravúrral védett. A kipattanót Krunic az égbe lőtte.

23:56

Vége az első félidőnek a Chelsea - AC Milan meccsen

Az első negyvenöt percben a londoniak sokkal aktívabbak voltak, és akár több góllal vezethettek volna. A Milan főleg Rafael Leao elfutásaiban bizhatott, de egyszerűen nincs elég területe a portugál szélsőnek. A hosszabbításban majdnem sikerült az egyenlítés, de több kell az olasz bajnoktól a második félidőben.

23:58

Így állunk félidőben

00:08
2022. október 6.

Remekül kezdte a második félidőt a Juventus

Az 50. percben Vlahovic talált be a Maccabi kapujába.

00:10

Aktívabban kezdte a második félidőt a Chelsea

Mount és Sterling összjátéka után utóbbi tört be a tizenhatoson belülre, de a Milan védői leszerelték a Chelsea támadóját.

00:11

Szépített a Sevilla a Dortmund ellen

A tíz emberrel játszó hazaiaknál el-Nesyri szerzett gólt.

00:12

Tovább robog a Manchester City

Tizenegyesből Mahrez szerzett gól, ezzel már 4-0 a Kobenhavn ellen, Haalandot lecserélte Guardiola a szünetben.

00:17

Éledezik a Milan, de nagyobb helyzetig nem jut el

Többet van a labda az olasz csapatnál, de a vendégek játékosait a hazai védők szorosan őrzik és keményen odalépnek minden egyes labdaátvételkor.

00:20

Már két góllal vezet a Chelsea

Chillwell rossz ívelése után Reece James szedte össze a labdát a jobboldalon, majd a válogatott szélsőhátvéd éles beadására Pierre-Emerick Aubameyang robbant be az ötös vonaláról, és belsővel a kapu közepébe lőtte a labdát.

A második gól Forrás: AFP/Glyn Kirk

A Milan védője Tomori nem tudott közbeavatkozni.

00:25

Reece James hatalmas góljával már három a különbség a Chelsea javára

Sterling remek ütembe tálal a tizenhatoson belülre érkező Reece Jameshez, aki elemi erővel lőtte ki a rövid felső sarkot. Tatarusanunak esélye sem volt a hárításra.

00:33

Háromszor annyit lőtt kapura a Chelsea mint a Milan

A londoniak tízszer kísérleteztek, a Milan mindössze háromszor. Az olasz bajnokcsapat hajt a szépítő gólra, de nagyon nehezen jut el a Chelsea tizenhatosáig.

00:34

Alvarez is gólt lőtt a Cityben

Már 5-0-ra vezet a Kobenhavn ellen az angol bajnok, szépített a Maccabi a Juvntus ellen, ott 2-1 az olaszoknak.

00:36

Már 4-1-re vezet a Dortmund Sevillában

Brandt lőtte a németek újabb gólját.

00:37

A Milan kihasználja a cserelehetőségeit

Az olasz bajnoki címvédő Giroudot és Leaót is lehozta. Divock Origi és Brahim Diaz állt be az utolsó húsz percre.

00:41

A Juventus is eldöntötte a meccset

Rabiot második góljával 3-1-re vezetnek az olaszok a Maccabi ellen.

00:43

A Chelsea játékosai nem lassítanak

Hiába a háromgólos előny, a londoniak továbbra is magasan letámadva próbálnak labdát szerezni. A Milan játékosai már nagyon várják a lefújást, és minden bizonnyal fejben már a hétvégi Juventus elleni rangadóra gondolnak.

00:49

Szépen próbálja kihozni a labdát a Chelsea

Az angolok remek passzokkal próbálják felhozni a labdát, de a tizenhatos előtt tömörülő Milan-védelem mögött nem találnak üres területeket a beinduló Chelsea-támadók.

00:50

A Real mindent megpróbál

De nem jön az újabb gól, Asensio most a kapufát találta el.

00:54

A Milan sima vereséget szenvedett Londonban

Stefano Pioli csapatának csak apróbb fellángolásai voltak a Chelsea ellen, akik remekül megszervezték a középpályás védekezésüket, és a gyors kontrák mellett pontrúgásokkal is zavarba hozták az olasz bajnokcsapatot. A Milan ezzel elvesztette a veretlenségét a BL-ben, és az angolok megszerezték az első győzelmüket a Bajnokok-Ligájában. A klub 100. győzelme volt ez a BL-ben.