A Barcelona nagy bajba kerülhet a Bajnokok Ligájában

FC Internazionale v FC Barcelona U-19 - UEFA Champions League Inter Barcelona Champions Soccer Barca FC Internazionale UEFA Champions League Group Stage match Referee Slavko Vincic Stadio Giuseppe Meazza VAR monitor FC Barcelona Milan 4 October Horizontal
Referee Slavko Vincic watch the VAR monitor during the UEFA Champions League Group Stage match between FC Internazionale and FC Barcelona at Stadio Giuseppe Meazza, Milan, Italy on 4 October 2022. (Photo by Giuseppe Maffia/NurPhoto) (Photo by Giuseppe Maffia / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Több rangadót is rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában. A sorból kiemelkedik az Inter-Barcelona, a Liverpool-Rangers és az Ajax-Napoli párharc. Kövesse velünk a kedd esti találkozókat!
21:38
2022. október 4.

Kövesse velünk az esti programot!

Mutatjuk a 3. forduló keddi programját:

21:41

Így állnak a csoportok két forduló után

A Bayern után a Club Brugge és a Napoli is hibátlan maradhat három kör után.

21:54

Milánóban lesz a nap rangadója

Az Inter és a Barca is egy-egy meccset nyert, és mindketten kikaptak a Bayerntől, és most egymás ellen javítanák a mérlegüket.

21:57

De melyik lesz a nap legjobb meccse?

Mi a Serie A tabelláját nyolc meccs után veretlenül vezető Napoli és a hazai pályán mindig veszélyes Ajax, vagy a Liverpool-Rangers brit rangadóra fogadnánk inkább.

22:01

Így kezd az Inter

22:02

Ez pedig a Barca tizenegye

22:27

A fiatalok meccsén nem kegyelmezett a Barca

Az U19-es korosztály számára kiírt ifjúsági Bajnokok Ligájában a katalán csapat fiataljai 3-0-s félidő után 6-1-re győztek a milánói fiatalok pályáján.

22:37

Hengerelt a Bayern

Harmadik csoportmeccsét is megnyerte a bajor sztárcsapat, igaz, a cseh bajnok Viktoria Plzen túlzottan nagy ellenállást nem tudott kifejteni az Allianz Arénában.

22:52

A Liverpool a BL-ben javítana

Ha nem nyer Jürgen Klopp csapata a pont nélkül álló Rangers ellen, akkor komoly bajba is kerühet.

23:00

Már a Marseille sem nyeretlen

Az OM egy fordulatos, forgalmi dugó miatt majd félórás késéssel kezdődő meccsen már az 1. percben hátrányba került a Sportinggal szemben a Velodromban, de a szünetben már 3-1-re vezettek, és végül 4-1-re nyertek.

23:04

Elkezdődtek a meccsek

Itt főleg az Inter-Barcát és a Pool-Rangerst követjük kiemelt figyelemmel, de egy gólról sem fognak lemaradni, ígérjük.

23:04

Máris helyzet Liverpoolban

Darwin Nunez került helyzetbe, de McGregor kapus védeni tudott.

23:07

Xavi nem sötétben tapogatózik

Még, ha ezen a művészi képen sok fény nem is jut a csodálatos középpályásból egyre jobb edzővé váló katalán legendára.

A Xavi a San Siro reflektorai alatt Forrás: AFP/Marco Bertorello
23:09

Vezet a Liverpool

Trent Alexander-Arnold mesteri szabadrúgásával vezetnek az angolok. A jobb-bekk a jobb felsőbe csavart, természetesen jobbal.

23:11

Ter Stegen nagy védése

A 7. percig alig-alig volt a labda az Internél, akkor azonban egy gyors ellentámadás végén Calhanoglu tüzelt jó 30 méterről, és Ter Stegennek bizony nyújtóznia kellett, hogy kitolja a léc alá tartó labdát.

Calhanoglu nem sokat teketóriázott mielőtt lőtt Forrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Piero Cruciatti
23:11

Vezet az Ajax is

A Napoli ellen Mohammed Kudus lőtt gólt a 9. percben. Korai még erről beszélni, de ha minden így maradna az A csoportban, akkor a Napoli, az Ajax és a Liverpool is 6 ponttal állna három kör után.

23:13

Kudus eddig mindenkinek betalált aki szembe jött

23:15

Tankönyvbe való

Trent Alexander-Arnold szabadrúgása csapódik a Glasgow Rangers kapujába Forrás: AFP/Nigel Roddis
23:15

Beszorul az Inter, nyom a Barca

A 14. percben előbb Skriniarnak kell blokkolnia Marcos Alonso kísérletét, majd a szöglet után Onana fogja Christensen fejesét.

23:16

Szalah került helyzetbe

McGregor paskolta ki a labdát a hosszú alsó elől.

23:17

Vezet a Leverkusen Portóban

A Chelsea kölcsönjátékosa, Callum Hudson-Odoi volt eredményes.

23:20

Máris egyenlített a Napoli

Az olaszok Giacomo Raspadori révén egyenlítette az Ajax ellen.

23:20

Közben elvették a Leverkusen gólját

Hudson-Odoi hiába lőtt a kapuba, a VAR a labdaszerzést látta szabálytalannak, ami még a németek térfelén törtét.

23:23

Lewandowski helyzetben

A 19. percig kellett várni a lengyel csatár első helyzetére, de Bastoni az ötösön bele tudott lépni Lewa labdájába.

23:24

Pörögnek az olaszok is

Előbb egy kapu előtt elguruló lövést kell szögletre segíteniük a vendégeknek, majd Di Marco lőhetett 22 méterről, abból is szöglet lett, de helyzet nem.

23:26

Videózik a játékvezetőt, vagy les, vagy 11-es

Pár centi megmentette most a Barcát: De Vrij indításánál ugyanis lesen volt egy Inter-játékos, így nem számít, hogy egy másodperccel később Eric García kézzel vett le egy labdát a tizenhatoson belül. A lényeg: nem jut tizenegyeshez az Inter.

23:31

Gól! De nem vezet az Inter

Correa lépett ki egy jó passzal a félpályán, a Barca kapujáig száguldott, majd Ter Stegent is kicselezve a vendégek kapujába emelt. Ünnepelni viszont nem ünnepelte, mert jól tudta, hogy az asszisztens emelni fogja a zászlaját, miután egy fél lépésnyi lesről indult.

23:33

Máris lepörgött az első félóra

A San Siróban a Barella elleni kemény belépővel indul az első félidő utolsó negyedórája. A többi meccsen csak Amszterdamban (Ajax-Napoli 1-1) és az Anfielden (Liverpool-Rangers 1-0) van gól.

23:35

Fordított a Napoli

Egy szöglet után Giovanni Di Lorenzo volteredményes, fejjel.

23:38

Meglepő találat Begiumból

Vezet a Club Brugge az Atlético Madrid ellen. A belgák sakk-mattra játszották a helyzetet, Kamal Sowah passzolt Oblak kapujába a 36. percben.

23:41

Dembélének is volt már helyzete

A 38. percben Pedri cselei és passza után jutott el a labda a francia csatárhoz, aki az ötös jobb oldaláról az oldalhálóba bombázott.

23:42

Nyomasztó barcelonai fölény

A labdabirtoklás aránya 70-30 százalék a katalánok javára, akik háromszor annyit passzoltak, mint az olaszok.

23:42

Sokadszor véd McGregor a Liverpool ellen

Nunez lövését védte a skót kapus.

23:44

Vezet a Porto a Leverkusen ellen

A németek gólját elvették, a Portóét talán nem fogják, egy gyors kontra után Taremi lőtt gólt.

23:46

De, elvették a Porto gólját is

Egy kezezést szúrtak ki a videószobában, ráadásul az még a Porto büntetőterületén belül volt, így gól helyett tizenegyes a Leverkusennek!

23:46

Di Marcónak kellett mentenie

A 45. percben Dembélé húzta meg a jobb oldalon, középen Lewandowskit próbálta megjátszani, de a visszazáró védők, pontosabban Di Marco szögletre mentett.

23:48

Van még fordulat

Schick ugyanis kihagyta a tizenegyest, pontosabban Diogo Costa védeni tudott, így marad a 0-0.

23:48

Vezet az Inter!

A ráadás második percében egy gyors ellentámadás végén Darmian ível középre, de Lautaro Martínez lövésébe belelép egy védő, a lepattanóra azonban érkezik Hakan Calhanoglu és 22 méterről hajszálpontosan kilövi a jobbalsó sarkot. Inter-Barca 1-0.

23:49

Közben újabb gólt lőtt a Napoli

Zielinski használt ki egy hatalmas holland védelmi hibát, 0-1-ről már 3-1 a Napolinak.

23:51

Minden pályán félidő van

Féidei eredmények: Ajax-Napoli 1-3, Brugge-Atlético Madrid 1-0, Porto-Leverkusen 0-0, Frankfurt-Tottenham 0-0, Inter-Barca 1-0, Liverpool-Rangers 1-0.

00:07
2022. október 5.

Nem áll le a Napoli

A második félidő elején újabb gólt lőttek az olaszok, Raspadori második góljával már 4-1 a Napolinak.  A hollandok teljesen megzavarodtak, újabb hatalmas védelmi hiba után kaptak gólt.

00:08

Mindenhol jöhet a folytatás

Milánóban egy Inter akcióval indult a második 45 perc, majd a Barca visszavette a labdát és a kezdeményezést is.

00:10

Tizenegyest kapott a Liverpool

Luis Diaz harcolta ki, Szalah állt a labda mögé és nem is hibázott, 2-0 az angoloknak. McGregor ezt már nem védhette.

00:12

Az Ajax 10 éve nem kapott hazai BL-meccsen négy gólt

2012-ben a Dortmund jutott el négyig, a Napoli pedig már 47 perc alatt ennyinél jár.

00:13

Egyelőre csak erőlködik a Barca

Az Inter nagyon jó abban, hogy megtartsa az előnyét, így a Barcának muszáj lenne változtatnia, ha nem szeretne kikapni. Márpedig aligha szeretne...

00:16

Cserél az Inter, jön Dzeko

A veterán bosnyák csatár Correát váltja az 56. percben.

00:18

Alighanem megsérült Christensen

A Barcelona dán védőjének bokájára Mikhtaryan lépett, majd esett rá, Christensen sportszára át is vérzett, ő pedig előbb földre rogyott, majd lebicegett a pályról. Érkezik a helyére Piqué.

00:21

Már kettővel vezet a Brugge

Ferran Jutgla, a Barcelona neveltje lőtt gólt a spanyol Atlético Madrid ellen. Ha minden így marad, három kör után is hibátlan marad a belga csapat, ami szinte maga a csoda.

00:21

Onana véd óriásit!

Az eddigi legnagyobb Barca-helyzetre a 61. percig kellett várni, akkor Rafinha tartotta meg szépen a labdát, Dembéléhez passzolt, aki az ötös bal sarkáról bombázott kapura, kapufa, a visszapattanót pedig elütötte Onana.

00:23

00:24

Kivégzés Amszterdamban

Már 5-1-re vezet a Napoli az Ajax ellen, Khvicha Kvaratskhelia is feliratkozott a góllövők közé.

00:24

Kettős cserével próbálkozik Xavi

Rafinha helyett érkezik Ansu Fati, Marcos Alonso helyett pedig Balde a 64. percben.

00:27

Egyenlít a Barcelona!

A 67. percben Onana rosszul vetődött ki Dembélé beadására (De Vrij is zavarta egy kicsit a kapust), Pedrinek pedig öt méterről nem volt nehéz dolga a kapuba belsőzni a labdát. 1-1.

00:28

Nem sokáig volt 1-1 az állás Miánóban

A VAR szobából szóltak a bírónak, hogy nézzen meg egy jelentet, ő pedig úgy látta, hogy igazuk van holland kollégáiknak, és Ansu Fati valóban kézzel ért az Onanáról felé pörgő labdába. Maradt az állás 1-0 az Inter javára.

00:31

Főszerepben a videobíró

Milánóban már az Intertől és a Barcától is elvett egy-egy gólt a játékvezető videozás után.

A szlovén Slavko Vincicnek van dolga bőven Forrás: NurPhoto via AFP/Giuseppe Maffia/NurPhoto/Giuseppe Maffia
00:33

Egy igazi gól Portóban

Zaidu fejesével vezet a hazai csapat a Leverkusen ellen.

00:33

Óriásit mentett Eric García

A Barca védője Dzekóval kényszerítőzött volna, de a visszakapott labdába remek ütemmel csúszott bele Eric García, aki így tisztázni tudott, és alighanem góltól mentette meg a csapatát.

00:34

Még nagyobb bajban az Ajax

Nem elég az 1-5 a Napoli ellen, Dusan Tadic könyöklésért megkapta a második sárgáját, így tíz emberrel a hollandok.

00:36

Tizenegyest kapott az Atlético

Ennek ellenére nem sikerült szépíteni a Brugge ellen, Griezmann a lécre bombázta a labdát.

00:37

Tömegjelent után röpködnek a sárga lapok

Az Inter játékosai sorra kapnak görcsöt, és nem nagyon sietnek már semmivel, pedig még csak a 75. percben járunk. Egy ilyen helyzetet unt meg Gavi, aki erélyesen próbálta lesegíteni Darmiant, amire Lautaro ugrott, és máris egy kupacban lökdösődött vagy 15 játékos. A végén Gavi és Lautaro kapott egy-egy lapot.

00:40

Piqué nyerte a veteránok csatáját

A 80. percben a Barella beadása után a 35 éves Piqué csúsztatta el a labdát a kapu elé érkező 36 éves Dzeko elől.

00:41

6-1 a Napolinak

Az Ajax még sosem kapott ekkora verést hazai európai kupameccsen. Giovanni Simeone az újabb gól szerzője.

00:46

Calhanoglu már nem lő ma több gólt

Asllani érkezett a helyére, a Barca már az ő mentése után rúghatta a 11. szögletét, ami éppen csak elment Sergi Roberto előtt.

00:48

Esélyt kaphat a Barcelona

A 88. percben Bastoni rántja le Kessiét az Inter tizenhatosának jobb sarkánál. Dembelé tekeri be, Busquets jól érkezik, de a fejese nem találja el a kaput. Ez pedig helyzet volt.

00:49

2-0-ra vezet a Porto a Leverkusen ellen

Galeno talált be a 86. percben.

00:50

8 perc hosszabbítás jöhet Milánóban

Megkapja az esélyt a Barca az egyeníltésre, közben a VAR egy kezezést vizsgál. Lesz-e tizenegyes?

00:52

Kéz volt vagy sem?

Dumfries keze volt gyanúsan közel a labdához. Xavi rögtön mutatja, hogy kéz, míg Simone Inzaghi igyekszik láthatatlanná válni. Végül kiderül, hogy, ha kéz is volt, az nem Dumfriesé volt, hanem Ansu Fatié.

00:55

Tíz emberrel védekezik az Inter

Nem kell már adni a látszatra: aki páyán van kék-feketében az a saját kapuja előteréből rugdossa el a labdákat.

00:57

Labdát szerzett az Inter

Régen volt ilyen, de most nagyon jól jött az olaszoknak, hiszen legalább egy perc eltelt úgy, hogy nem Barca játékosainál volt a labda.

00:59

Itt a vége, az Inter legyőzte a Barcát!

Klasszikus olasz védekezéssel és egy hajszálpontos Calhanoglu-lövéssel az Inter 1-0-ra legyőzte a végig óriási mezőnyfölényben játszó Barcelonát.

Folytatás szerdán!

Mára végeztünk, de ne feledjék, szerdán, azaz holnap jön a forduló második fele, mondjuk is a meccseket:

E csoport: Salzburg - Dinamo Zagreb, Chelsea - AC Milan

F csoport: RB Leipzig - Celtic, Real Madrid - Sahtar Donyeck

G csoport: Manchester City - Köbenhavn, Sevilla - Dortmund

H csoport: Benfica - PSG, Juventus - Maccabi Haifa