A már biztos kieső Barcelona még a kapura sem tudott lőni a parádézó Bayern ellen

fbl Horizontal, Barcelona, Bayern
Bayern Munich's Cameroonian forward Eric Maxim Choupo-Moting (C) celebrates with teammates after scoring his team's second goal during the UEFA Champions League 1st round day 5, Group C football match between FC Barcelona and FC Bayern Munich at the Camp Nou stadium in Barcelona on October 26, 2022. (Photo by Josep LAGO / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Csütörtök este kilenc órától hat mérkőzést rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligája 5. fordulójában. A legpikánsabbnak az FC Barcelona-Bayern München találkozó ígérkezett volna, azonban a C csoportban az olasz Internazionale hazai pályán 4-0-ra legyőzte a cseh Viktoria Plzen együttesét, ezzel az olasz csapat bebiztosította a továbbjutását, és kiejtette a Barcelonát. A Camp Nouban így tét nélküli meccset rendeznek, a katalánok pedig csak azért lépnek pályára, hogy elkerüljék az újabb szégyent, hiszen a legutóbbi 5 bajorok elleni meccset elvesztették, méghozzá 19:4-es gólkülönbséggel. A nap legélesebb rangadóját így Amszterdamban rendezik, ahol az előző szezonban döntős Liverpool már egy döntetlennel is bebiztosíthatja a továbbjutását.
22:35
2022. október 26.

A Barcelona elkerülné a nagyobb szégyent

A szerdai játéknapon kétségkívül Barcelonában rendezik a legnagyobb rangadót, a Barca-Bayern összecsapás mindig nagy érdeklődésre tart számot, a házigazdák korai búcsúja miatt azonban még inkább reflektorfénybe kerül a találkozó.

A Barcelona már csak a becsületéért játszik a Bayern ellen Forrás: AFP/Lluis Gene

A Barcelona helyzete akkor vált nehézzé, amikor a második fordulóban a Bayern, a harmadik körben pedig az Internazionale vendégeként vereséget szenvedett. Xavi Hernández tanítványainak ezután még volt esélyük a javításra, legutóbb ugyanis épp az Intert fogadták, de az akkor játszott 3-3-as döntetlen az olaszokat hozta nagyon kedvező helyzetbe a továbbjutás szempontjából, amit aztán szerdán este a cseh Viktoria Plzen legyőzésével be is biztosítottak.

22:40

Az Ajax ellen juthat tovább a Liverpool

Szintén a szerdai játéknapon biztosíthatja be BL-nyolcaddöntős szereplését a Liverpool, ehhez annyit kell tennie, hogy legalább egy pontot szerez az Ajax vendégeként Amszterdamban. Ebben a négyesben az élen álló Napoli már az előző körben továbbjutott, s most esélye van arra is, hogy a csoportelsőséget bebiztosítsa, vendége ugyanis a pont nélkül utolsó skót Rangers lesz.

22:45

Az Atlético az életben maradásért játszik

A B csoportban a BL-főtábla egyik nagy meglepetését szolgáltató belga Club Brugge már biztosan nyolcaddöntős, s ezúttal a második helyen álló és így a továbbjutásért harcban lévő FC Portót fogadta. Miután a Porto megszerezte a árom pontot, az Atlético Madridnak muszáj nyernie, mert ha nem veri meg otthon a Bayer Leverkusent, akkor a portóiak ünnepelhetik a legjobb 16 közé kerülést.

22:51

A Spurs és a Marseille is továbbmehet

A legizgalmasabb mérkőzéseket minden bizonnyal a kiegyenlített D csoportban vívják majd szerda este: itt még mindegyik csapatnak van esélye a nyolcaddöntőbe jutásra, a legkedvezőbb helyzetben pedig az élen álló Tottenham Hotspur van, amely ha legyőzi a vendég és most harmadik helyezett Sporting együttesét, akkor a legjobb 16 közé jut. Ha a Spurs sikere mellett a második Olympique Marseille diadalmaskodni tud az Európa-ligában címvédő Eintracht Frankfurt vendégeként, akkor angol-francia továbbjutás válik biztossá.

Harry Kane góljaira nagy szüksége lesz a Tottenhamnak Forrás: NurPhoto via AFP/Action Foto Sport/NurPhoto/Action Foto Sport
22:56

Hamarosan kezdés

21 órakor jön a hat esti meccs. Hiheteten izgalmak várhatóak ma is.

22:58

Füttyszó a BL-himnusznál

A Barcelona szurkolói fütyülnek a BL-himnusz alatt. Tavasszal már biztosan nem kell hallgatniuk az Inter sikere miatt.

23:00

Indulás

Elkezdődtek az összecsapások!

23:03

Koundé elképesztő hibája

A saját tizenhatosán vesztett labdát a Barcelona védője, de nem tudott vele élni a Bayern, Manétól elpörgött a labda.

23:03

Ajax-kapufa

Egy gyönyörű támadás végén a holland válogatott Berghuis tört be a Liverpool tízenhatosára, 10 méterről megcélozta a bal alsó sarkot, de a kapufát taláta el.

23:04

Máris vezet a Frankfurt

A 4. percben Daichi Kamada volt eredményes a Marseille ellen.

23:04

Egy rekord

A Porto kapusa, Diogo Costa az első olyan kapus, aki három tizenegyest hárította a Bajnokok Ligája csoportkörében.

23:06

Rohamoz az Ajax

A holland csapat valósággal nekirontott a Liverpoolnak. Az angol csapat hat perc alatt még szinte át sem lépte a félpályát.

23:07

Hatalmas a csata a Camp Nou-ban

Helyzet viszont annál kecesebb, mindkét csapat óvatosan játszik egyelőre.

23:10

Vezet a Bayern München

A 10. percben Mané kapott kiváló indítást, a Barcelona védői sehol nem voltak, majd 11 méterről okosan emelte át Ter Stegent.

23:10

Bombameglepetés Madridban

A Bayer Leverkusen a 9. percben Moussa Diaby góljával megszerezte a vezetést az Atlétcio ellen. A francia válogatott támadó az ötös sarkáról tekert egy ziccert a jobb felső sarokba.

23:12

Vezet a Napoli is

A Rangers a 11. percig bírta Nápolyban, Giovanni Simeone talált be.

23:16

Dzeko Ronaldo nyomdokain

Csak Cristiano Ronaldo (12) szerzett több gólt a Bajnokok Ligájában 35 éves kora után, mint Edin Džeko (5).

23:16

A Barcelona nagyon szenved

Egyelőre helyzete sem volt az El-be kieső katalánoknak.

23:16

Giovanni Simeone szárnyal

Giovanni Simeone már a 2. gólját szerezte a Ranges ellen, a Napoli 2-0-ra vezet.

23:20

Bayern-helyzet

A 19. percben Choupo-Moting lőtt kapu mellé 14 méterről. Ebben több volt.

23:20

23 éve nem érte ekkora szégyen a Barcelonát

A Barcelona egymás után két szezonban is kiesett a Bajnokok Ligája csoportköréből. Ilyenre legutóbb az 1997-98-as és az 1998-99-es szeznonban volt példa Louis Van Gaal irányítása alatt.

23:22

Egyenlített az Atlético

A madridi csapat a 22. percben Yannick Carrasco találatával egyenlített a Leverkusen ellen. A belga válogatott támadó 17 méterről bombázott a jobb alsóba

23:23

Egyenlített a Marseille

A 23. percben Matteo Guendouzi volt eredményes az Eintracht Frankfurt otthonában, így 1-1 az állás.

23:23

Bajban a Tottenham

Az angol csapat a 22. percben hátrányban került a Sporting elleni meccsen. A portugál csapat találatát Marcus Edwards szerezte egy 23 méteres átlövésből.

23:26

Dembelé szép szólója

Sokat azonban nem ért, az utolós passzba hiba csúszott, így oda lett a helyzet.

23:27

Ötlettelen a Liverpool

25 perc telt el az Ajax-Liverpool meccsből, az angol csapatnak még egyetlen kapura lövési kísérlete sem volt.

23:27

Megint előnyben a Frankfurt

A 27. percben Randal Kolo Muani volt eredményes a Marseille ellen.

23:30

Megint hátrányban az Atlético

A 29. percben ismét megszerezte a vezetést a Leverkusen. Az angol válogatott Callum Hudson-Odoi kapott egy remek átadást, és 11 méterről a kapu jobb oldalába lőtt.

23:32

Már kettővel megy a Bayern

Gnabry kiugratás után Choupo-Moting lőtt 4 méterről Ter Stegen lábai között a kapuba a 32. percben.

23:37

Esélye sincs a Barcának

Helyzete sem volt még a katalánoknak, akik most jó helyről rúghatnak szabadrúgást.

23:38

Darwin Nunez szimulál

A Liverpool uruguayi támadója éppen megpróbálta eladni, hogy egy Ajax-játékos megütötte, de a játékvezetőt nem tudta megetetni.

23:40

A Barcának még nincs kapura lövése

Ez mindent elmond Xavi csapatának mai teljesítményéről.

23:43

Vezet a Liverpool

A 42. percben az első értelmezhető támadásból megszerezte a vezetést a Liverpool. Jordan Henderson nyert meg egy párharcot a bal oldalon, majd külsővel a középen érkező Mohamed Szalah elé tálalt, aki elegánsan elpörgette a labdát a kapujából kimozduló Remko Pasveer mellett.

23:44

Elképesztő helyzetet hagyott ki a Bayern

Előbb Bellerin mentett a gólvonalon, majd Ter Stegen védett hatalmasat.

23:44

Büntetőt kapott a Barcelona

De Ligt rúgta fel Lewandowskit, de nem biztos, hogy meg fogják adni... mintha a holland inkább a labdát érte volna el.

23:45

Úristen, mekkora helyzet

Egy gyönyörű Liverpool-támadás végén Firmino lőtte át a labdát a hosszú oldalon érkező Darwin Núneznek, de az uruguayi támadó két méterről, üres kapura kapufát lőtt.

23:45

A játékvezető megnézi az esetet

A VAR-szoba nem biztos benne, hogy ez büntető volt, Tény, De Ligt előbb a labdát érte el.

23:46

Még sincs Barca-büntető

De Ligt így sárgát sem kapott. Megúszta a Bayern.

23:47

Félidő a Camp Nou-ban

Füttyszó mellett vonulnak le a játékosok, Barca-Bayern 0-2.

A Barca egy félidő alatt kaput sem talált

Hihetetlen, mennyire rosszul játszik a katalán együttes, a Bayern félgőzzel is simán vezet. Xavi csapata kaput sem taált 45 perc alatt.

23:53

Látszik, melyik a jobb csapat

00:03
2022. október 27.

Jön a folytatás

Barcelonában hatalmas fordulatra van szükség ahhoz, hogy Xavi csapata ne kapjon ki.

00:05

A Simeone-család rekordja

Csak két argentin focista van, aki négy gólt szerzett pályafutása első négy BL-meccsén: Diego Simeone, az Atlético Madrid jelenlegi edzője és a fia, Giovanni Simeone, a Napoli támadója, aki ma este a Rangers ellen is eredményes volt.

00:08

Kettővel vezet a Liverpool

A 49. percben a Liverpool növelte előnyét az Ajax ellen. Andy Robertson szögletét Darwin Núnez csúsztatta hét méterről a bal alsó sarokba.

00:08

Nincs izgalom Barcelonában

Xavi a félidőben sem tudott csodát tenni.

00:10

Nem sikerült a Barca-kontrája

Dembelé rosszul készítette le a labdát a kontra végén, így Mazraoui menteni tudott.

00:10

Liverpool-parádé

Az 51. percben a Liverpool eldöntötte az Ajax elleni meccsen. Szalah tálalt remek labdát a kilépő Harvey Elliotnak, aki éles szögből elemi erővel bombázott a rövid felsőbe.

00:11

A spanyol csapat az 50. percben egyenlített a Leverkusen ellen. Az argentin válogatott Rodrigo de Paul volt eredményes.

00:14

Nem vezet 3-0-ra a Bayern

Gnabry talált be, de lesen volt, a videóbíró elvette a találatot.

00:17

Egy angol rekord

Callum Hudson-Odoi, a Bayer Leverkusen angol támadója Jude Bellingham és Jadon Sancho után a harmadik angol játékos, aki gólt szerzett a BL-ben egy német csapat színeiben.

00:20

Semmi nem történik a Camp Nou-ban

Azon sem nagyon csodálkoznánk, ha szépen lassan elindulnának haza a nézők. A Barca mai teljesítménye egyenlő a nullával. A Bayern sem nagyon törekszik már a gólszerzésre.

00:24

Az Ajax negatív rekordja

Az Ajax a klub történetében először kapott három egymást követő mérkőzésen három gólt a Bajnokok Ligájában.

00:26

Minden pályán megállt a gólgyártás

Hosszú percek óta sehol nem esett gól.

00:26

Griezmann rekordja

Antoine Griezmann 26 gólt lőtt és 10 gólpassznál jár a sorozatban, ezzel ő az Atlético történetének egyetlen játékosa, akinek gólokból és gólpasszokból is két számjegyű statisztikája van.

00:28

Ansu Fati-helyzet

A csereként beálló fiatal játékos közelről az oldalhálóba lőtt.

00:32

Az Ajax is feladta

A holland csapat háromgólos hátrányban támadgat, de érződik, hogy már mindenki a meccs végét várja. Most éppen Berguis kísérletezett egy lövéssel, de kis híján kirúgta a labdát a Johann Cruyff Arénából.

00:37

Mindenki a hármas sípszór várja

A Barcelona és a Bayern is, különböző okokból.

00:38

Egyenlített a Tottenham

Az angol csapat Rodrigo Bentancur góljával egyenlített a Sporting ellen. Az uruguayi középpályás Ivan Perisic szöglete után fejelt gólt három méterről.

00:39

Majdnem Barca-helyzet

Davies hibázott a jobb oldalon, de Raphina kézzel ért a labdához.

00:40

Hárommal megy a Napoli

A 80. percben Leo Ostigard volt eredményes, így a Napoli 3-0-ra vezet a Rangers ellen.

00:46

Továbbra sincs kaput eltaláló lövése a Barcának

Pedig már csak percek vannak hátra.

00:52

Még egy Ter Stegen védés

Mané lövése után védett nagyot a német kapus.

00:52

Vége az Ajax-Liverpool meccsnek

A Liverpool 3-0-ra győzött a holland csapat otthonában, ezzel a Napoli mellett megvan a másik biztos továbbjutó  az  A csoportban.

00:53

Még egy Bayern-gól

A németek szöglete után Pavard góljával már 3-0 az eredmény a Bayernek a Barca otthonában.

00:54

3-0-ra nyert a Bayern

A Barcelonának esélye sem volt.

00:55

Dráma a 96. percben

A Tottenham a 96. percben Harry Kane góljával megfordította a Sporting elleni meccset, így az angol csapat megnyeri a meccset, és bebiztosította a továbbjutását a D csoportban.

00:55

Munkában a videóbíró

Lehet, mégsem nyer a Tottenham, ugyanis Kane gólját egy esetleg leshelyzet miatt három perce nézik.

00:56

Nincs Tottenham-gól

Kane gólját érvénytelenítették, így marad 1-1, ez pedig azt jelenti, hogy a D csoportban az utolsó fordulóban mind a négy csapat kiharcolhatja a továbbjutást.

00:59

Dráma Madridban

Az Atlético a 97. percben tizenegyest kapott a Leverkusen ellen, de Yannick Carrasco elhibázta a büntetőt, ezzel a madridi csapat nem tudta megfordítani a meccset, ami azt jelenti hogy kiesett a B csoportból. Egészen elképesztő mezőny lesz az Európa-ligában.