Cikkünk folyamatosan frissül
A labdarúgó NB I utolsó fordulójában az MTK és a Honvéd a bentmaradásért harcol, előbbi hazai pályán a DVSC, míg utóbbi Felcsúton a Puskás Akadémia ellen. Mindeközben a Kisvárda a klub történetének legnagyobb sikerére készül a ZTE ellen.
17:11
2022. május 15.

Szép napot, jó szurkolást!

Nem lesz hiány izgalmakban az NB I utolsó játéknapján, tartsanak velünk, kövessük együtt a 33. forduló utolsó három mérkőzését!

17:14

Mondjuk is programot!

A három, egyaránt 16 órakor kezdődő meccs a következő lesz:
MTK-DVSC, Puskás Akadémia-Honvéd, Kisvárda-ZTE.

17:16

Három meccsen négy csapat drukkerei izgulhatnak

A 33 pontos MTK és a 35 pontos Honvéd a kiesés elől menekül, míg az 54 pontos Puskás Akadémia és az 56 pontos Kisvárda az ezüstéremért fut versenyt.

Ők harcolhatják ki az ezüstérmet

A fennállása legnagyobb sikerére készülő Kisvárda ezzel a kezdővel vág neki a ZTE elleni meccsnek:

17:38

A Puskás sem bízza a véletlenre

Egy egerszegi bravúr esetén a Honvéd elleni siker felcsúti ezüstérmet érne, szóval nem véletlen, hogy Hornyák Zsolt izmos kezdőt tett fel a pályára:

17:45

A szövetség nem fog hibázni

"Az MLSZ is biztosra ment, mert a szövetség emberei ezüst és bronzérmeket is hoztak, sőt, a második és harmadik helyezettnek járó kupa egy-egy darabja is megérkezett Kisvárdára" - jelenti a Várkerti Stadionban tartózkodó kollégánk.

17:49

Lehet, hogy a kék-fehérek már feladták?

Az Új Hidegkuti-stadionban is van emberünk, aki mérsékelt lelkesedést tapasztalt az MTK-drukkerek részéről. Mint írja, "negyedórával a kezdés előtt még csak szállingóznak" a hazai szurkolók.

17:54

Felcsúton megtelt a vendégszektor

Sőt, nem csak azt töltötték meg a Honvéd szurkolói, sokan vannak a hosszú oldali lelátón is, mint helyszíni munkatársunk jelenti.

17:54

Rossz formában

A Puskás Akadémiához és a Budapest Honvéd formája sem meggyőző a bajnoki hajrában. Bár a felcsútiak március eleje óta veretlenek, két győzelem mellett hétszer döntetlent játszottak, a kispestiek viszont a legutóbbi hét fordulót tekintve nyeretlenek, ezeken mindössze négy pontot szereztek, hármat otthon.

17:55

Stadionkép a Hungária körútról

MTK – DVSC meccs előtti csendélet az Új Hidegkuti-stadionban fotó: Ladóczki Balázs - Origo

Egy debreceni is küzd a Honvédért

A DVSC kapusa, a Honvédban éveket töltő Gróf Dávid fogadkoztt, hogy mindent meg fog tenni, hogy megakadályozza az MTK győzelmét, akkor ugyanis a felcsúti eredménytől függetlenül biztosan bent marad az élvonalban a Honvéd.

18:00

Elkezdődött a meccs Felcsúton

A Honvédnak "csak" pontot kell szereznie a bentmaradáshoz.

18:00

Egyszerű a bennmaradási matek

Az MTK csak akkor maradhat bent, ha legyőzi a DVSC-t a Honvéd pedig kikap a Puskás otthonában.

18:01

Elkezdődött az MTK-DVSC meccs!

A hazaiak bajnokin hat éve nem verték meg a Lokit, azaz papíron nem a kék-fehérk az esélyesek.

18:02

Petkovicot kell ápolni

A Honvéd játékosa Komárimoval találkozott, lent maradt a földön és ápolni kell a 3. percben.

18:04

Válogatott fiatalok mindkét oldalon

Az MTK-ban Vancsa Zalán, aki 17 évesen kapott meghívót Marco Rossitól, míg a Lokiban az ugyancsak nagyon fiatal Baráth Péter az, aki készülhet a június eleji válogatott mérkőzésekre.

18:04

Vezet a Honvéd!

Lukic az 5. percben volt eredményes! Drazsics bal oldlai beadása után Lukic lőtt hat méterről a kapuba.

18:04

Kisvárdán tudják, mi a tét

"Küzdjetek az ezsütéremért" - zúg a közönség.

18:05

Az első MTK-helyzet

Egy jobbról ravaszul betekert szabadrúgásra Gróf vetődött ki bátran, és ütötte el a labdát az MTK támadója elől.

18:07

Bennmaradó a Honvéd

A Honvéd most biztos bennmaradó, az MTK meccs eredményétől függetlenül.

18:10

Felcsúti lehetőség

Nagy Zsolt tudott belepiszkálni a balról érkező labdába 4 méterről, de csak az oldalhálót találta el a 10. percben.

18:10

Kiegyenlített játék a Hidegkutiban

A Loki már rúgott szögletet, az MTK pedig eljutott kapura lövésig, de gól még nincs.

Izgulhatnak a kék-fehérek drukkerei fotó: Ladóczki Balázs - Origo
18:10

Camaj harcolt ki szabadrúgást Kisvárdán

Bumba csúnyán eltekerte minden berobbanó ember előtt a labdát.

18:12

Újabb nagy Honvéd-helyzet

A 12. percben ismét Drazsics ment el szépen a bal oldalon, a beadására érkeztek is középen, de a hazai védelem menteni tudott az utolsó pillanatban Stronati révén.

18:12

Komoly MTK-helyzet a 12. percben

Vancsa Zalán közeli lövését blokkolta a debreceni védelem. Ez volt az eddigi legkomolyabb helyzet a meccsen, a 12. percig kellett rá várni.

18:13

Vezet a Kisvárda

A 13. percben jött a beadás, Bumba sarokkal próbálkozott, de nem találata el a labdát, így mellőle továbbkerült a laba, ami Leoninak volt tökéletes, a hosszún érkezett és a kapuba passzolt.

18:14

Kettővel vezet a Honvéd!

15. percben Zsótér volt eredményes! A Honvéd játékosa jobbal a jobb felső sarokba lőtt 14 méterről.

18:15

15. perc: Loki-lehetőség

Dzsudzsák beadása után két debreceni egymást zavarja az MTK ötösének sarkán, így egyiküknek sem lett jó az egyébként ígéretes ívelés.

18:21

21. perc: esély az MTK előtt?

Vancsa Zalán csapott le egy debreceni átadásra, megindult a vendégek kapuja felé, de Baranyai utolérte és lebirkózta a tizenhatos bal sarkánál.

18:21

Buta sárga lap

Doka kapott sárga lapot, mert még nem kapott engedélyt, hogy pályára lépjen, mégis megtette.

18:22

Ez nem Grófon múlt

A Loki kapusa elszámolt magát, nagyon rosszul jött ki Vancsa beadására, szerencséje, hogy legalább ujjheggyel bele tudott érni a labdába, így csak szöglet lett belőle. Ami után Mezei beadását Rajkovic fejelte a vendégek kapuja mellé.

18:23

A Puskás nagyon messze az ezüstéremtől

A felcsúti csapatnak egyelőre az sem lenne elég, ha megfordítaná 0-2-ről a Honvéd elleni meccset, mivel vezet a Kisvárda.

18:23

Vannak azért szurkolók Hungária körúton

Kezdésre azért szépen megteltek a kis stadion lelátói fotó: Ladóczki Balázs - Origo
18:25

Kispesti öröm

Egyelőre kiválóan játszik a Honvéd Fotó: Koncz Márton - Origo
18:26

A Honvéd okosan játszik

A kispesti csapat tartja az eredményt, a Puskás képtelen helyzeteket kidolgozni.

18:26

Nem jött ki a jó rúgótechnika

Pedig az MTK fiatal játékosának, Mezei Szabolcsnak igen jó ballába van, most azonban jobbról csúnyán a jobb kapufa mellé tekert. Így továbbra sincs kaput eltaláló lövés a mérkőzésen.

18:29

Veszélyes Honvéd-szöglet

Zsótér szögletét Nagy Zsolt fejelte ki a rövid oldalon.

18:30

30. perc: Megtört a jég a fővárosban

Futács Márkó jóvoltából megszületett az első kaput eltaláló lövés az MTK-DVSC meccsen, de a hazai csatár közeli lövését szögletre ütötte Gróf.

18:33

Továbbra is magabiztosan vezet a Honvéd

A 34. percnél járunk, a Honvéd továbbra is 2-0-ra vezet Felcsúton. Az utóbbi percekben egyik oldalon sem volt lehetőség.

18:34

Gólt lő az MTK, de hiába

A 34. percben Kata beadását Futács belsőzte a debreceni kapuba, de a csatár lesen volt, így a találat érvénytelen.

18:35

Lövési kísérlet Felcsúton

Nagy Zsolt próbálkozott 14 méterről, nem sok sikerrel. Egyelőre semmi sem veszélyezteti a Honvéd győzelmét.

18:37

Egyenlített a ZTE

Kravcsenko kezezett, amit percekkel később nézett vissza a VAR, de megadta a büntetőt. A labda ögé Tajti Mátyás állt, aki nem hibázott.

18:37

Dorian Babunszki töri el a labdát

A Loki macedón csatára a Baráth-tól visszakapott labdát rettenetesen rosszul találja el, a 14 méterről küldött lövés után az oldalvonal felé gurult a labda.

18:40

40. perc: nyomás alatt a Loki kapuja

Érik az MTK vezető gólja, sorra jönnek a hazai helyzetek.

18:40

Megint Doka a földön

Vigyáznia kell a Honvéd játékosának, nehogy megint engedély nélkül térjen vissza, mert akkor kiállítják...

18:41

40. perc: újabb MTK-lesgól

Megint balról jött a jó beadás, Futács ismét berúgta, de megint lesen volt az MTK rutinos csatára.

18:42

Boldogok a kispesti szurkolók

A Honvéd-szurkolók megállás nélkül biztatják a csapatukat Fotó: Koncz Márton - Origo
18:46

Szépít a PAFC!

A 46. percben Favorov a semmiből szépít! Bal oldali beadás mindenki előtt elment, a labda a jobb oldalon érkező Favorov elé került, aki ziccerből nem rontott.

18:48

45. perc: Vezet az MTK!

Az első félidő utolsó másodperceiben egy tökéletes beadás után Rajkovics közelről belsőzte a labdát a DVSC kapujába. Ez a gól már szabályos volt, így a félidőben 1-0-ra vezet az MTK.

18:50

Így állunk a szünetben

A kiesés elleni harcban előnyben a Felcsúton 2-1-re vezető Honvéd, míg az ezüstéremért zajló versenyfutásban a ZTE ellen 1-1-re álló Kisvárda van lépéselőnyben 45 perc után.

Jöjjön akkor az idény utolsó 45 perce!

A lefújás pillantában minden kérdőjel kiegyenesedik.

19:03

Cserélt a Loki

A sárga lapos Baranyai helyére Sós érkezett.

19:04

Rögtön egy MTK-helyzet

Futács kapott labdát középen, átvette, de a jó ütem kimozduló Gróf mellett nem tudta elrúgni, és egyébként is lesen volt az MTK csatára.

19:05

Támad a PAFC

Slakver jobb oldalo beadása okozott egy kis gondot.

19:07

Újabb PAFC-helyzet

Favorov lőtt 14 méterről kapu fölé az 50. percben.

19:08

Jobban játszik az MTK

A fővárosiak nagyon mennek a második gólért, ha most Ramadani például hét méterről erőből kapura fejeli a labdát, talán meg is lett volna, de ő inkább Rajkovicsot akarta megjátszani, így oda lett a helyzet.

19:09

Kispesti sárga lap

A Honvéd védekezik, sárga lapot kapott Batik.

19:11

Most Tamást kellett ápolni Felcsúton az 55. percben.

19:12

Az év sportfotója

Hatalmas a csata a PAFC-Honvéd meccsen, szó sincs alvásról Fotó: Koncz Márton - Origo
19:13

Ez csúnya szabálytalanság volt

Sluka labdáját talpalta tovább Futács, majd a kilépő Grófba is belerúgott, teljesen indokolatlanul. Az MTK csatára kapott a bírótól egy sárgát, számtalan szidalmat a Loki-drukkerektől, majd bocsánatot kért a debreceni kapustól.

Bőven van küzdelem a pályán fotó: Ladóczki Balázs - Origo
19:14

Tíz perc eltelt a második félidőből is

A Honvéd tartja az egygólos előnyét Felcsúton (1-2), így egyelőre bentmaradó.

19:15

Cserélt a PAFC

Corbu váltotta Skribeket az 59. percben.

19:16

Hatalmas MTK-helyzet

Szép passzolgatás után Miknyóczki lőhetett, de a fiatal játékos nem találta el jó a labdát hét méterre a kaputól. A lövésig vezető akció viszont igen szép volt.

19:16

Nem törik össze magukat Kisvárdán

Egyelőre elég az 1-1 is az ezüsthöz.

19:20

63. perc: büntetőhöz jut az MTK!

Nagy Zsombor indult meg a Loki kapuja felé, David Babunszki pedig csak a tizenhatoson belül és szabálytalanul tudta őt megállítani. Jogos a büntető.

19:20

64. perc: Futács belövi a tizenegyest

A válogatott csatár góljával 2-0-ra vezet az MTK a Loki ellen!

19:21

Okosan játszik a Honvéd

Továbbra is, és így tartja a 2-1-s vezetést. A PAFC-nak nincsenek helyzetei.

19:22

A 66. percben Corbu lőtt 16 méterről kapu fölé.

19:25

Most nyom a PAFC

Baluta próbálkozása után Szappanosnak kellett nagyot védenie.

19:25

Ilyen a lelkiállapot a Hidegkutiban

MTK-öröm, teljesen megérdemelten a második gól után fotó: Ladóczki Balázs - Origo
19:26

Már-már történelmet ír az MTK

A kék-fehérek ebben a bajnokságban legutóbb 2021. december 5-én lőttek egynél több gólt hazai pályán. Kettőnél többet pedig még egyszer sem az idényben.

19:29

Próbálkozik a Puskás Akadémia

Nagy Zsolt lőtt 25 méterről, de jócskán kapu mellé a 73. percben.

19:29

Amit lehet, megtesz az MTK

Csak lehet, hogy már későn... ha korábban is így játszottak volna Futácsék, talán nem a kiesés ellen kellene harcolniuk.

19:31

Újabb ápolás

Ezúttal Pantelics fekszik a földön a PAFC-Honvéd meccsen.

19:33

Komoly rutin a pályán

Az MTK cserél a 75. percben: Miknyóczki helyett a korábbi válogatott középpályás, Stieber Zoltán érkezik.

19:33

15 perc van hátra

Tartja az előnyét a Honvéd Fotó: Koncz Márton - Origo
19:34

Érkeznek a cserék Kisvárdán

Magyar játékos már nem maradt a pályán hazai részről.

19:34

Kettőt cserélt a Loki

A 77. percben Joan Carillo kettőt cserélt: Korhut helyére Ferenczi János, Babunszki helyett pedig Gyönyörű Gergő érkezett.

19:36

Lukics megint a földön

Nagyjából tíz percenkén, a játékvezető nem is állította meg a játékot. Ez nem tetszik a kispesti tábornak.

19:37

79. perc: erre nem lehet büszke a DVSC

Bévárdi lövése pattogott el lassan a hazai kapuig, Mijatovics pedig felvette a labdát. Ez volt a Loki első kapura tartó "lövése".

19:39

Bőle ziccere

A Honvéd támadóha ment el a bal oldalon, de belevette a labdát a kapusba, ahelyett, hogy passzolt volna középen a társaknak. Nagy helyzet volt a 82. percben.

19:39

Megint ápolás

Hihetetlennek tűnik, de megint egy kispesti játékos a földön. Ezúttal Zsótér.

19:41

Sárga lap időhúzásért

A Honvéd kapusa, Szappanos kapta a 84. percben.

19:42

Cserél az MTK

A 84. percben Mezei helyére Kovács Mátyás érkezik, Vancsa helyére pedig Horváth Artúr áll be a hazai csapatba.

19:43

Van hangulat a Hungária körúton

Csak akkor lehetne teljesebb az MTK-drukkerek öröme, ha bennmaradna a csapat fotó: Ladóczki Balázs - Origo
19:44

Bőven számíthatunk hosszabbításra

Megint Lukics a földön Felcsúton.

19:45

Nem sok kellett volna a harmadik MTK-gólhoz

A 87. percben Kovács Mátyás cselezte be magát a Loki tizenhatosára, azonban a lövés pillanatában egymást zavarták Futáccsal, így az ígéretes helyzet oda lett.

19:46

89,. perc: piros lap a Hungária körúton

Az első félidőben sárga lapot kapó Kusnyír nagyon csúnyán csúszott oda Ramadaninak, nem is volt kérdés a második sárg, majd a piros lap.

19:46

Baráth nem tudott beállni

Mert az előző cserénél nem tudott bemenni, több lehetőség pedig nincs. Pedig már Doka tábláját is felmutatták, akit váltott volna.

19:47

Öt perc a ráadás

Ennyit kell még kibírnia a Honvdénak Felcsúton.

19:47

16 éves újoncot avat az MTK

Az U17-es válogatott Barkóczi Benedek állt be Futács helyére a 90. percben. A fiatal játékosnak ez az első NB I-es mérkőzése.

19:49

Három percet kell kibírnia a Honvédnak

A 92. percben Kozák volt szabálytalan Batikkal szemben. Honvéd szabadrúgás jön.

19:49

Vége a meccsnek Kisvárdán

Ráadásul egy góllal. Karabeljov talált be, majd le is fújta a meccset a játékvezető. Ezzel biztossá vált, hogy a Kisvárda az NB I ezüstérmese.

19:50

92. perc: itt a harmadik MTK-gól

Ramadani tekert szépen a bal alsóba, ezzel az MTK 3-0-ra legyőzte a Debrecent.

19:51

Vége a mérkőzésnek a Hungária körúton

Az MTK sokkal jobban játszva győzött 3-0-ra, de a Loki sem lehet teljesen szomorú, hiszen a Várda 2-1-es ZTE elleni sikere azt jelenti, hogy Dzsudzsákék lettek a 7.-ek.

19:51

Bentmaradt a Honvéd az NB I-ben

A Honvéd 2-1-re nyert Felcsúton, így benmaradt az NB I-ben, a PAFC pedig bronzérmes lett a vereségével.

19:54

Hamarosan díjátadó Felcsúton

A PAFC játékosai megkapják a bronzérmet, de jelenleg a Honvéd játékosai a boldogabbak.

19:54

Öt éven belül a harmadik kiesés

2017 és 2019 után harmadszor kell búcsúznia az MTK-nak az élvonaltól.

20:00

Köszönjük a figyelmüket!

Az NB I 2021-2022-es idénye ezzel véget ért. Az már korábban eldőlt, hogy a bajnoki címét megvédte a Ferencváros, az utolsó fordulóban pedig kiderült, hogy a Gyirmót mellett az MTK búcsúzik, a Kisvárda lett a 2., míg a Puskás Akadémia a 3.

Köszönjük a figyelmüket, találkozunk a következő idényben!