A BL-címvédő Chelsea két góllal legyőzte a kínosan szenvedő a francia bajnokcsapatot

fbl Horizontal CHAMPIONS LEAGUE FOOTBALL
Chelsea's German midfielder Kai Havertz (C) celebrates with teammates after scoring a goal during the UEFA Champions League round of 16 first leg football match between Chelsea and Lille (LOSC) at Stamford Bridge stadium, in London, on February 22, 2022. (Photo by JUSTIN TALLIS / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Kedden este tovább nyújthatja sikersorozatát a címvédő Chelsea a Bajnokok Ligája nyolcaddöntős párharcának első mérkőzésén, melyen a francia bajnoki címvédő a Lille-t fogadja, miközben először játszik egymással tétmeccset az Európa-liga előző kiírásában győztes Villarreal és a Juventus.
21:40
2022. február 22.

Remek sorozatban a Chelsea

A londoni Kékek - akiknél Lőw Zsolt a másodedző - másfél hete megnyerték a klubvilágbajnokságot, szombaton pedig, ha nehezen is, de legyőzték idegenben a Crystal Palace együttesét a Premier League-ben. Így már hat összecsapás óta veretlenek, és jó eséllyel tovább nyújtják ezt a sorozatot, a Lille ugyanis a francia bajnokságában sem nyújt túlságosan acélos teljesítményt, csak 11. a Ligue 1 tabelláján.

21:42

Mendy a BL-specialista

A Chelsea sikeréhez sokat tehet hozzá a kapus Edouard Mendy, aki a csoportkörben hat összecsapásból négyen nem kapott gólt, a mostani szezonban pedig összességében 17 találkozóból 13-at hozott le kapott találat nélkül.

Edouard Mendy a Chelsea legbiztosabb pontja Forrás: AFP/Adrian Dennis

Ehhez természetesen a kiválóan működő védelem is hozzájárul, és Thomas Tuchel vezetőedzőnek meg is van a lehetősége arra, hogy ütőképes hátsó alakzatot állítson össze a meccsre, a védők közül ugyanis csak Ben Chilwellre nem számíthat térdsérülés miatt.

21:43

A Chelsea kezdője

21:43

Chelsea-fölény

A Lille eddig kétszer találkozott a Chelsea-vel, mégpedig a 2019-2020-as BL-kiírás csoportkörében, és akkor mindkét mérkőzést a londoniak nyerték 2-1-re.

21:44

10-szeres pénz fizet a Lille győzelme

A francia együttesnél Jocelyn Gourvennec vezetőedzőnek nem kell aggódnia a sérültek miatt, de hiába állíthatja össze legerősebb kezdő tizenegyét, a papírforma így is minden szempontból a Chelsea mellett szól. Jól tükrözik ezt a fogadóirodák oddszai is, a londoniak győzelme ugyanis kevesebb mint másfélszeres pénzt jelent, míg a Lille meglepetésszámba menő sikerére átlagban a feltett tét tízszeresét fizetnék ki a bukmékerek.

21:45

A Lille kezdője

21:46

Otthon remekel a Villarreal

A másik kedd esti nyolcaddöntős meccsen a Juventus vendégeskedik Vila-realban, a két csapatnak ez lesz az első egymás elleni tétmérkőzése. A spanyolok nincsenek rossz formában, december 21. óta nem kaptak ki saját közönségük előtt, és ebben az időszakban döntetlent tudtak játszani a La Ligában címvédő Atlético Madriddal, valamint a most is listavezető Real Madriddal.

21:47

A Villarreal kezdője

21:48

A Juventusnál kulcsemberek hiányoznak

A spanyoloknál jelenleg úgy tűnik, hogy Francis Coquelin, Gerard Moreno és Ruben Pena játékára nem számíthat Unai Emery vezetőedző, míg a másik oldalon Massimiliano Allegrinek komolyabb gondjai vannak. Paulo Dybala és Federico Chiesa ugyanis sérült, a védők közül pedig nem bevethető Luca Pellegrini és Daniele Rugani, miközben erősen kérdéses, hogy játékra alkalmasak lesznek-e a rutinos hátvédek, Leonardo Bonucci és Giorgio Chiellini, valamint Federico Bernardeschi.

21:48

A Villarreal jobban hangolt mint a Juve

Ami a Juventust illeti, a Serie A negyedik helyén álló együttes az elmúlt időszakban többször is döntetlenre végzett, ezek közül talán a legfájóbb a szurkolók számára a múlt pénteki városi rangadó lehet, melyen kedvenceik 1-1-et játszottak a vendég Torinóval.

Danjuma ősszel négy gólt lőtt a BL-ben Forrás: AFP/Isabella Bonotto

Ezzel szemben a Villarreal magabiztos sikerrel melegített a BL-összecsapásra, szombaton ugyanis a holland válogatott Arnaut Danjuma mesterhármasának is köszönhetően 4-1-re verte idegenben a Granada együttesét.

21:49

A Juventus kezdője

21:53

Idén nem megy a Lille-nek

A Ligue 1 címvédője pocsékul kezdte a bajnokságot, első öt meccséből csak egyet nyert meg, majd három győzelem után egy hatos nyeretlenségi sorozatot produkált, így nem csoda, hogy 25 forduló után 36 ponttal csak a 11. helyen állnak a tabellán. És már a Francia Kupából is kiestek.

21:56

Emerynek nincs szerencséje a nyolcaddöntőkkel

Unai Emery, a Villarreal edzője 6 meccséből csak 1-et nyert meg a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában, mellette egy döntetlen és négy vereség a mérlege. Emery mindhárom eddigi nyolcaddöntőjében -a Valenciával 2011-ben, a PSG-vel 2017-ben és 2018-ban - kiesett a csapatával.

21:56

Elkerülhetetlen volt a találkozás

A decemberi sorsolási káoszban (egy szoftverhiba miatt kétszer kellett kihúzn a párokat) egyetlen párharcot sorsoltak ki kétszer:

22:00

Nem a vendégek kedvenc stadionja

Utolsó négy hazai BL-meccsén a Chelsea nem kapott gólt a Stamford Bridge-en, azaz nem lesz könnyű dolguk a franciáknak.

22:01

A Lille kezdte a meccset

A franciák fehér mezben és nadrágban kék sportszárral, míg a londoniak kék mez és nadrág, fehér sportszár szerelésben indultak csatába.

22:02

32 másodperc után vezet a Juventus

Elképesztő bemutatkozás. Dusan Vlahovic góljával vezet a Juve.

22:02

Micsoda megoldás

Danilo indítását a szerb támadó mellel levette, majd kiszorította helyzetből, két védő között kilőtte a jobb alsó sarkot.

22:04

Lille-ben mutatóban, a Chelsea-ben még úgy sem

A francia bajnok kezdőjében két francia (és pl. négy portugál) van, míg a londoniak 11-ében egyetlen angol sem kapott helyet.

22:05

Máris itt az első Chelsea-helyzet

A 4. perc végén Azpilicueta lőtte középre jobbról a labdát, amire Kai Havertz érkezett, de spiccel a kapu fölé lőtt az ötösről.

22:08

És megint Havertz!

A 7. perc végén Havertz lövését kellett szögletre ütnie Leo Jardimnek.

22:09

Vezet a Chelsea!

A londoniak első szögletéből Havertz fejelt a vendégek kapujába a 8. perc elején! Chelsea-Lille 1-0.

22:10

Vlhaovic gólöröme

A szerb Dusan Vlahovic a télen 80 millió euróért érkezett a Juventushoz Forrás: AFP/Jose Jordan
22:11

Tovább támad a Juventus

10 perc telt el a meccsből, és a vezető gól óta továbbra is a Juventus támad. A Villarreal mintha a pályán sem lenne.

22:12

Felébredt a Lille

Egy szöglet után három francia próbálkozást kellett blokkolniuk a londoni védőknek.

22:13

Vlahovic rekordja

Vlahovic a Juventus történetének leggyorsabb BL-gólszerzője, ráadásul az első játékos, aki az egyenes kieséses szakaszban góllal mutatkozott be a torniói csapatban.

22:15

Majdnem egyenlített a Villarreal

Pedraza szerzett labdát, balról betört a tizenhatoson belülre, majd Lo Celso elé tálalt, de az argentin középpályás tíz méterről a jobb kapufát találta el.

22:15

Újabb Lille-lehetőség

Újabb szöglet után Amadou Onana lőtt tíz méterről jócskán a bal kapufa mellé.

22:17

Labda a kapuban

Kai Havertz fejese után jobb felső sarokban kell keresni a labdát (1-0) Forrás: AFP/Glyn Kirk
22:18

Újabb spanyol helyzet

A 16. percben Chukwueze cselezett jobbról befele, a középre lőtt labdájára a holland válogatott Danjuma érkezett, aki hét méterről kapura sarkazott, de a labda pont Szczęsny kezébe ment.

22:19

Ebben benne volt a második londoni gól

Egy szép akció végén került a baloldalon Marcos Alonso elé a labda, aki nyolc méterről kapásból el is lőtte, de Léo Jardim vetődve védeni tudott.

22:21

Támad a Villarreal

A 20. percben az argentin Juan Foyth lőtt 19 méterről, de a kísérlete elkerülte a jobb alsó sarkot.

22:24

Egy kicsit pihennek a csapatok

Visszavettek a csapatok a rohanásból Londonban, percek óta nem volt helyzet egyik kapu előtt sem.

22:26

Rossz előjel az Európa-liga-győzelem

A legutóbbi öt BL-szezonban a regnáló Európa-liga-győztes egyaránt kiesett a legjobb 16 között.

22:27

Most felszabadított a Lille

A második Chelsea-szöglet nem hozta meg a második Chelsea-gólt, így a 27. percben továbbra is 1-0-ra vezetnek az angolok.

22:28

Védőörizet

Raul Albiol győtri Dusan Vlahovicot Forrás: AFP/Jose Jordan
22:30

Veszélyes Chelsea-akció

N'Golo Kante labdaszerzése után Ziyech törhetett be a francia 16-osra, de a visszahúzós csele után szerelte a marokkóit.

22:31

Spanyol nyomás

A 30. percben járunk. A Juventus remekül kezdte a meccset, de a 10. perc után teljesen visszaállt, most pedig már az történik a pályán, amit a Villarreal akar.

22:34

A tökéletes 22-es

Ha esetleg nem lépen pályára, akkor is emlékezzünk meg róla: a Lille csatára, Timothy Weah ma, azaz 2022.2.22-én ünnepli 22. születésnapját? Talán le sem kell írnunk, hanyas mezben játszik:

22:36

Az első kaput találó francia lövés

A 36. percig kellett rá várni, de Benjamin Mendy biztosan fogta Jonathan David lövését.

22:39

Juve-helyzet

A 38. percben a bal szélen felfutó De Sciglio adott középre, az amerikai McKennie átevtte a labdát majd 11 méterről lőtt, de Albiol blokkolni tudta az ígéretes kísérletét.

22:40

Villant a Villarreal

Lo Celso tört be a tizenhatoson belülre, éles szögből középre bombázott, de a holland válogatott De Ligt kirúgta a labdát a kapu torkából.

22:42

Elfogytak a helyzetek Londonban

Iram van, futás van, de a helyzetekkel nem kápráztatnak el bennünket a fiúk. A 40. percben Renato Sanches egy szép megindulás végén bombázott jócskán a bal felső sarok fölé-mellé, majd Bamba megpattanó lövését fogta Mendy.

Hakim Ziyech (kékben) és Jonathan Bamba küzd a labdáért Forrás: AFP/Glyn Kirk
22:46

Thiago Silva tanária játszik

A Chelsea 36 éves brazil védőjét ezen az estén még nem tudták átjátszani, lefejeln vagy leszerelni, és legalább három francia lövést blokkolt már.

Thiago Silva (kékben) órát tart védekezésből Forrás: AFP/Justin Tallis
22:47

Londonban nincs hosszabbítás

Jesús Gil Manzano játékvezető egy körülményes angol támadás közepén lefújja az első félidőt, melynek végén Chelsea-Lille 1-0.

22:48

Vége az első félidőnek

A Juventus a télen igazolt Dusan Vlahovic 32. másodpercben lőtt góljával 1-0-ra vezet a Villarreal otthonában. Az olaszok gólja után a spanyolok átvették a játék irányítását, volt is pár ígéretes helyzetük, de nem tudtak egyenlíteni.

23:02

Cserélni fog a Juventus

A brazil Alex Sandro helyére a belső védő, az Európa-bajnok Leonardo Bonucci érkezik.

23:07

Jöhet a második félidő

Ami ott folytatódik, ahol az első abbamaradt: a Chelsea kézben tartja a meccset, a Lille alig jut el a londoniak tizenhatosáig.

23:08

Cserél a Chelsea

A bicego Mateo Kovacic helyére Ruben Loftus-Cheek érkezik.

23:08

Passzolgat a Villarreal

A második félidőben (is) a spanyol csapatnál van többet a labda, de a Juventus zártan védekezik, és helyzeteket sem enged a Villarealnak.

23:11

Marcos Alonso került helyzetbe

Az 54. percben szinte lemásolta az első félidő elején bemutatott akcióját a Chelsea: megint Marcos Alonso lőhetett balról nyolc méterről, de a Lille török védője, Mehmet Celik blokkolni tudott.

23:11

Villarreal-helyzet

Parejo kapu elé belőtt szabadrúgását Bonucci fejelte ki szögletre.

23:12

Nem nézett ki jól Kovacic sétája

A londoniak horvát középpályását kísérte a kamera az öltözőfolyosón, és látni lehetett, ahogy Kovacic bizony erősen sántikálva kapaszkodott fel az öltözőbe vezető lépcsőn.

23:13

Lukaku elment melegíteni

A Chelsea belga sztárcsatára felvette a megkülönböztető trikót, és elindult melegíteni.

23:14

Spanyol-helyzet

Egy labdaszerzés után kontrázott a Villarreal. Az akció végén Roberto Moreno kapott egy középre lőtt labdát, de hatméteres lövését Szczesny fogta.

23:15

Ziyech is megsérült

A marokkói játékos is sántikálva indult a kispad felé az oldalvonal mentén, majd le is cserélte őt Thomas Tuchel.

23:16

A sántikáló Ziyech helyére Saúl Niguez érkezik a hazai csapatba.

23:16

Stadioncsúcs

A Juve kolumbia szélsője, Cuadrado cselezett befelé majd 17 méterről lőtt, de kis híján kirúgta a labdát a stadionból.

23:19

Itt a második Chelsea-gól!

63. perc: Kanté indult meg egyedül egy labdával, a tizenhatos előtt Pulisicnak passzolt balra, az amerikai pedig nem hibázott.

23:21

Első gólját szerezte az amerikai

Az idei BL-sorozatban először volt eredményes Christian Pulisic.

23:22

Rengeteg a hiba

A Juventus védeleme egyelőre jól zár, de az olasz csapat rengeteg labdát ad el, és előbb utóbb gólt fog kapni egy ilyenből.

23:22

Cserél a Lille

A török Burak Yilmaz érkezett a belga Onana helyére a francia csapat támadósorába.

23:24

Egyenlített a Villareal

A 66. percben Dani Parejo góljával egyenlített a spanyol csapat. Capue védelem mögé bepörgetett labdájára Dani Parejo robbant be, és hat méterről a kapuba belsőzött.

23:27

Mendynek kellett védenie

Egy balról érkező beadás után Botmann fejelte le Azpilicuetát, de gyengécske fejese éppen Mendy ölébe hullott.

23:31

A videobíró újabb csődje

Adrien Rabiot, a Juventus francia középpályása talpalt bele Samuel Chukwueze térdébe, de csak sárga lapot kapott piros helyett. Elképesztő jelent, miközben van videobíró.

23:35

Havertz esett hatalmasat

A 75. percben a Lille holland védője, Botmann kente fel a reklámtáblára az első gól szerzőjét.

23:36

Kettőt cserél a Chelsea

Pulisic helyére Timo Werner, míg Marcos Alonso helyére Malang Sarr érkezik a 80. percben.

23:37

Gyenge a Juventus

Az olasz csapat a második félidőben kis túlzással még a félpályát sem lépte át a Villarreal ellen. A spanyol csapatnak bő tíz perce van megnyerni a meccset.

23:38

Dani Parejo öröme

A gólszerző Dani Parejo és a gólpasszt adó Etienne Capoue Forrás: AFP/Javier Soriano
23:39

Kettőt cserél a Lille is

Renato Sanches helyére a PL-ben korábban a Newcastle színeiben éveket eltöltő Hatem Ben Arfa lépett pályára, míg Jonathan Davidot Edin Zsegrova váltotta.

23:40

A meccs első sárga lapja Londonban

Ruben Loftus-Cheek kapta a 83. percben, miután rossz ütemben csúszott be Bambának.

23:42

Vlahovic villant

A 85. percben Vlahovic lőtt kiszorított helyzetből, de az argentin Rulli védeni tudtott.

23:43

Ben Arfa lőtt, majd sárgát kap

A BL-be öt év után visszatérő francia lövését blokkolták, majd a kontrával meginduló Saul Niguezt rántotta le hátulról, amiért megkapta a meccs második sárga lapját a 87. percben.

23:47

Letelt a 90 perc Londonban

Öt percet hosszabbít Jesus Gil Manzano játékvezető.

23:47

Még négy perc

Ennyit kell kihúznia a Juventusnak a döntetlenhez.

23:49

Rüdiger volt jókor, jó helyen

A német védő bravúros ütemérzékkel ért oda egy beadásra és végta ki a labdát az egyik francia támadó elől.

23:52

Mendy csúszott el a 94. percben

A Chelsea francia kapusa az alapvonal közeléből végzett el szabadrúgást, de a lövés pillanatában elcsúszott, a Villareal játékosa azonban nem tudott élni az elé kerülő labdából adódó helyzettel.

23:53

Véget érte a londoni meccs

A nyolcaddöntő első mérkőzésén Chelsea-Lille 2-0. Gólszerzők: Havertz és Pulisic.

23:53

Itt a vége

A Juventus már a 32. másodpercben megszerezte a vezetést a Villarreal ellen, de onnantól kezdve kis túlzással semmit nem csinált a mérkőzésen. A spanyol csapat a második félidőben egyenlíteni tudott, de a játék képe alapján győzelmet érdemelt volna. Mindenesetre izgalmas visszavágó elé nézünk.

23:54

Jó éjszakát

Köszönjük, hogy követték a közvetítésünket. Holnap este is jövünk az Atlético Madrid-Manchester United és a Benfica-Ajax mérkőzésekkel.

Jó éjszakát

23:54

Érintetlen angol kapuk

Az eddig pályára lépő angol csapatok nem kaptak gólt a nyolcaddöntőben. A Manchester City 5-0-ra nyert a Sporting ellen, a Liverpool 2-0-ra az Inter ellen, a Chelsea pedig ugyancsak 2-0-ra verte ma a Lille-t. Szerdán a Manchester Uniteden a sor, hogy az Atlético Madrid otthonában megőrizze a makulátlan mérleget.