Messi kihagyott egy 11-est, de Mbappé csodagóljával a PSG legyőzte a Realt

fbl Horizontal
Paris Saint-Germain's French forward Kylian Mbappe celebrates after winning the UEFA Champions League round of 16 first leg football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Real Madrid at the Parc des Princes stadium in Paris on February 15, 2022. (Photo by FRANCK FIFE / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Igazi csemegét tartogat a futball kedvelőinek a kedd esti Bajnokok Ligája program: az egyik legérdekesebb párharcának ígérkezik a Paris Saint-Germain és a Real Madrid csatája, amelynek első felvonására a francia fővárosban kerül sor. A másik keddi mérkőzésén a Premier League-ben listavezető Manchester City a Sporting Lisszabon vendégeként lép pályára.
21:45
2022. február 15.

Messivel nyerne először BL-t a PSG

A Real Madrid már 13-szor megnyerte a legrangosabb európai kupasorozatot, ezzel szemben a párizsiaknak még egyszer sem sikerült elhódítaniuk a BEK/BL-serleget, ezzel együtt - aktuális riválisukhoz hasonlóan - a labdarúgás "arisztokratái" közé tartoznak a kontinensen.

21:47

A PSG kezdője

21:50

Benzema visszatér, Neymar a kispadon

A PSG az egész szezonban küszködött az olyan ellenfelekkel, amelyek gyors kontrajátékot játszanak, s a Real vitathatatlanul az egyik legjobb ebben a műfajban. Tény azonban, hogy ennek a taktikának Karim Benzema a kulcsfigurája, aki sérülése miatt három hete nem futballozott, de most visszatért a kezdőcsapatba.

Neymar is újra teljesértékű edzésmunkát végez Forrás: AFP/Franck Fife

A Paris Saint-Germain teljesítménye talán jobban függ Kylian Mbappétól, mint a Madridé Benzemától, s a franciák fiatal világbajnoka remekül hangolt a keddi találkozóra, pénteken ugyanis - Lionel Messi passzából - a 92. percben megszerezte a győztes gólt a Rennes elleni bajnokin.

Szintén a párizsi csapathoz kapcsolódik, hogy a múlt héten már teljesértékű edzésmunkát végző Neymar is bekerült a keretbe, de Mauricio Pochettino vezetőedző csak a kispadra nevezte.

21:52

A Real Madrid kezdője

21:52

A Citynek kötelező a győzelem

A másik kedden kezdődő nyolcaddöntős párharcban a Sporting Lisboa a Manchester Cityt fogadja. Az angol bajnok a PSG-hez hasonlóan története első BL-címére hajt azok után, hogy tavaly kikapott a döntőben a Chelsea-től.

A Manchester City kapta az egyik legkönnyebb sorsolást Forrás: AFP/Paul Ellis

A City remek formában várja a BL-folytatást, minden sorozatot figyelembe véve október 30-án kapott ki legutóbb, azóta sorozatban 20 meccset hozott le veretlenül. A védelem jobb oldalán Kyle Walker eltiltott, így ezúttal Joao Cancelo lesz a jobbátvéd, bal oldalon pedig a spanyol válogatott Aymeric Laporte futballozik majd.

21:53

A Manchester City kezdője

21:54

A Sporting 13 év után nyolcaddöntős

A párharc esélyese egyértelműen a manchesteri gárda, a portugálok a 2008-09-es szezon után mindössze másodszor szerepelhetnek a kieséses szakaszban. A Sporting ezzel együtt bízik abban, hogy jobban teljesít majd, mint az előző alkalommal, amikor a Bayern München 12-1-es összesítéssel búcsúztatta. A portugál bajnok kétgólos előnyt eltékozolva 2-2-es döntetlent játszott pénteken a listavezető Portóval, s hat pont hátránnyal második a tabellán.

21:57

A Sporting kezdője

21:57

Illusztris vendég a Sporting meccsén

Cristiano Ronaldo édesanyja is ott van a meccsen, minden bizonnyal fia egykori csapatának szurkol.

22:01

Kezdünk

Mindkét mérkőzés elkezdődött. Jó szurkolást, és bízzunk a sok gólban.

22:02

Letámad a Real

A spanyol csapat egészpályás letámadással kezdte a meccset, de nem tudott labdát szerezni. Ráadásul egy kontrából a PSG kis híján helyzetet alakított ki.

22:04

A vb-győztes kapitány is a lelátón

Didier Deschamps és a felesége, Claude Deschamps is a helyszínen nézi a PSG-Real meccset Forrás: AFP/Franck Fife
22:06

Óriási PSG-helyzet

Mbappé verte meg Carvajalt a bal oldalon, majd középre lőtt, az érkező Di Maria azonban kilenc méterről kapu fölé bombázott.

22:07

A Sporting előtt adódott az első lehetőség

Egy jól középre tett labdáról maradt le nem sokkal a berobbanó Paulinho.

22:09

Mahrez talált a kapuba

De hiába, még a videobíró sem kellett, De Bruyne a lövés pillanatában lesen volt. Ezt követően került csak a labda vissza Mahrez elé, marad a 0-0 Lisszabonban.

22:11

Mégis kell a videobíró, mégis gól, vezet a City

Visszanézték az esetet, viszonylag hosszan, Mahrez már melegített is közben és kiderült, hogy mégsem volt les. Mahrez góljával 1-0 a Citynek. Foden lőtt kapura, Adan védett, de a kipattanót De Bruyne visszatette Mahreznek, aki a kapuba lőtt. A belga volt a leshatáron innen.

22:13

Majdnem újabb gólt lőtt a City

A 11. percben egy védő ajándékozta a labdát Stonesnak, aki estében kapu mellé fejelt.

22:15

Védekezik a Real

A 15. percben járunk, a Real Madrid egyelőre alig lépte át a félpályát, Carvajalnak a jobb oldalon pedig óriási gondot okoz Mbappé.

22:17

Messit keményen őrzik

Messi kemény őrizetet kap Casemirótól Forrás: Belga via AFP/Bruno Fahy

A hétszeres aranylabdás egyelőre mélységből futballozik, a mai meccsen inkább irányítóként játszik.

22:19

Itt is van a második City-gól

Egy szöglet után Bernardo Silva elé pattant a labda, a portugál pedig kegyetlenül a léc alá lőtte a labdát.

22:20

Veszélyes fejes

Egy bal oldali szöglet után Danilo fejelt hat méterről, de Courtois vetődve hárította.

22:24

Egy manchesteri gólöröm

A két gólszerző:Riyad Mahrez és Bernardo Silva Forrás: AFP/Patricia De Melo Moreira
22:24

Most kicsit bátrabb a Sporting

Egy ideje a City térfelén folyik a játék, de Edersonnak egyelőre nem akadt dolga.

22:28

Carvajal a gyenge pont

Ezúttal a PSG portugál balhátvédje, Nuno Mendes verte meg Carvajalt a szélen, de a középre lőtt labdája nem volt elég pontos. 25 perc telt el a meccsből, de a Real jobbhátvédje eddig szinte minden párharcát elveszítette.

22:30

Mbappé szélvészgyors

Kylian Mbappe rendre faképnél hagyja Dani Carvajalt Forrás: AFP/Franck Fife
22:30

A Manchester City érthetően elégedett

Nem kapkodnak Pep Guardiola játékosai, a biztos védekezésen van most a hangsúly és az esetleges gyors kontrákon.

22:33

Támad a PSG

A 32. percben járunk. Lionel Messi nagyon jól mozgatja a párizsi csapatot, amely folyamatosan a Real Madrid térfelén tartja a labdát.

22:34

Már 3-0 a Manchester Citynek

Mahrez bolondította meg a védőket, majd laposan középre passzolt, ahol a védők becsúszva próbáltak szerelni, de ezzel csak Phil Fodent hozták kihagyhatatlan helyzetbe, az angol az ötösön belülről lőtt a kapuba.

22:39

Könnyen lehet, hogy a City 31 perc alatt lezárta a párharcot

Három idegenben lőtt gólra egyelőre nem érkezett válasz.

22:39

Madridi vezéráldozat

A 37. percben Casemiro lépett oda nagyon keményen Paredesnek, amiért sárga lapot kapott. Ez pedig azt jelenti, hogy a Real Madrid brazil középpályása kihagyja a visszavágót.

22:40

Vizsgált a VAR is

Casemiro belépője után a VAR vizgsálta, hogy esetleg kell-e piros lapot adni, de a brazil megúszta a kiállítást.

22:41

Durvul a meccs Párizsban

Most a PSG olasz Európa-bajnoka, Marco Verratti csúszott oda Casemirónak. Ez is sárga lap, de az olasz középpályásnak nem kell kihagynia a visszavágót.

22:44

PSG-kontra

A 43. percben egy labdaszerzés után Messi ugratta ki Mbappét a bal szélen, a világbajnok támadó belefelé cselezett, de Militao szerelni tudta.

22:46

Még az első félidőben 4-0 a Citynek

Bernardo Silva második góljával 4-0, darabokban a Sporting. Cancelo indította Sterlinget, aki visszapasszolt Silvának, a lövése megpattant, de így vált védhetetlenné.

22:47

Egy kósza madridi kísérlet

Egy bal oldali szögletre Casemiro érkezett a rövid oldalon, de a hétméteres fejese elkerülte a kaput. És ez volt az utolsó megmozdulás az első félidőben.

22:49

Kakaskodás Párizsban

A két verőember: Casemiro és Paredes feszültek egymásnak Forrás: AFP/Alain Jocard
22:49

Lisszabonban vége az első félidőnek

A meccs szinte biztosan, de könnyen lehet, hogy az egész párharc eldőlt 45 perc alatt, 4-0 a Manchester Citynek a Sporting ellen.

22:57

Rekordot állított fel a City

Pep Guardiola csapata az első a BL-történelemben, amely egy egyenes kiesés mérkőzés első félidejében négy gólt lőtt idegenben.

23:04

Elkezdődött Párizsban a második félidő

A szünetben egyik csapat sem cserélt. A párizsiaknál Neymar melegített a szünetben, de a bevetésére egyelőre várni kell.

23:05

Újra a pályán a csapatok

Portugáliában is kezdődik a második félidő.

23:09

Courtois-bravúr

Mbappé kapott egy átadást, betört a tizenhatoson belülre majd 13 méterről a jobb alsó sarok irányába bombázott, de Courtois hatalmas bravúrt bemutatva védeni tudott.

23:09

Újabb sárga lap

A Real védője, Éder Militao rúgott oda hátulról Mbappénak. Sárga lap.

23:10

Nem áll le a Manchester City, már 5-0

Pep Guardiola csapatára lassan nincsenek szavak. De Bruyne beadása után Bernardo Silva fejelt a kapuba, mesterhármas.

23:11

Ebben a kapus is benne volt

Adan a rövid oldalon a kapufa mellé kapta a fejest, nem zárta jól a szöget.

23:11

Egykapuzik a PSG

A párizsi csapat sebességet váltott. Most már nem csak támadnak, hanem elkezdtek lövöldözni is. Most az 53. percben Messi lövését fogta Courtois.

23:12

Vissza minden

Marad a 4-0 a Citynek, Bernardo Silva talán pár miliméterrel,de lesen volt.

23:13

Kroos-bomba

Vinícius lekészített labdáját Kroos bombázta 25 méterről kapura, de a labda pár centivel elsuhant a felső léc felett.

23:14

Megint Courtois

A belga kapus most Mbappé 18 méteres lövését fogta.

23:15

Újabb madridi eltiltott

Az 57. percben Mendy lépett oda keményen Danilónak. Sárgát kapott a Real balhátvédje, így ő sem játszhat a visszavágón.

23:16

Munkában a VAR

Mendy kőkemény belépőjét is vizsgálja a videobíró, de úgy tűnik, megússza a kiállítást a Real játékosa.

23:17

A Real legjobbja

Egyelőre a belga kapusa, Thibaut Courtois a Real legjobbja Forrás: NurPhoto via AFP/Jose Breton/NurPhoto/Jose Breton
23:19

Tizenegyes a PSG-nek

Mbappé verte meg sokadszorra Carvajalt, megtolta mellette a labdát, a spanyol védő pedig elkaszálta.

23:19

Messi fogja rúgni

Vizsgálják a tizenegyest, de ezt nem fogják visszavonni. Teljesen egyértelmű.

23:19

Most már tényleg itt az ötödik

Sterling tekert fantasztikus mozdulattal a bal felsőbe.

23:20

Messi kihagyta

Lionel Messi bal alsóba tartó lövését Courtois kiütötte.

23:20

5-0-ra vezet a Manchester City

Adan rettenetes kirúgása után Bernardo passzolt Sterlinghez, aki kegyetlenül kilőtte a bal felsőt.

23:23

Ramos vajon kinek szurkol?

Sergio Ramos, a Real Madrid korábbi csapatkapitánya, a PSG jelenleg sérült játékosa Forrás: AFP/Franck Fife
23:28

Kockáztat a PSG, jön Neymar

A világ legdrágább játékosa hamarosan érkezik. Neymar legutóbb november 28-án játszott tétmeccset.

23:30

Di Maria lemegy

Neymar a korábbi Real Madrid-játékost, Ángel Di Mariát váltja.

23:31

A City talán ennyivel megelégszik

Csendesen csordogál a meccs, a City nem akar, a Sporting nem tud kapura veszélyesen játszani.

23:32

Neymar elkezdte

A barzil bejött és egy cselsorozat után azonnal kiharcolt egy szabadrúgást a Real kapujától 20 méterre.

23:34

Messi lőtte mellé

Az argentin végezte el a szabadrúgást, de a lövése egy méterrel a kapu mellé ment.

23:36

Mbappé-helyzet

Messi passza után Mbappé került helyzetbe, de a balról eltekert lövése elkerülte a hosszú sarkot.

23:39

Jöhet egy Real-szabadrúgás

A Real Madrid a bal oldalról lőhet szabadrúgást a 82. percben.

23:41

Majdnem itt a hatodik

Mahrez beadása után perdült a labda a háló tetejére.

23:41

Eden Hazard is a pályán

A belga támadó Vinícius Juniort váltotta a 82. percben.

23:43

Átvette az irányítást a Real Madrid

Az utóbbi percekben a PSG térfelén a labda. Érződik, hogy a cserékkel frissebb lett a Real Madrid játéka.

23:45

Biztos nem lesz Bernardo mesterhármas

Egyrészt egy gólját elvette a videobíró, másrészt lecserélte a hajrára Pep Guardiola.

23:45

Egy kontra végén Messi futtatta Neymart, aki éles szögből kapura lőtt a kivetődő Courtois mellett, de nem találta el a kaput.

23:46

Gareth Bale a pályán

A Real Madrid négyszeres BL-győztes játékosa Benzemát váltotta a 87. percben.

23:49

Még négy perc

A játékvezető négy percet hosszabbít a PSG-Real Madrid meccsen.

23:52

Megnyeri a meccset a PSG

Elképesztő dráma a végre. Kylan Mbappé tört be a tizenhatoson belülre, egy elképesztő csellel elment Lucaz Vázquez és Militao mellett, majd Courtois mellett kilőtte a bal alsó sarkot.

23:54

5-0-ra nyert a Manchester City

Talán nem túlzás kijelenteni, hogy a meccs mellett a párharcot is megnyerte Sporting ellen a City és gyakorlatilag a legjobb nyolc csapat között érezheti magát a Bajnokok Ligájában.

23:55

Itt a vége

A Paris Saint-Germain teljesen megérdemelt győzelmet aratott, ugyanis a Real Madridnak 94 perc alatt egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt, míg az egész meccsen az történt, amit a párizsi csapat akart.