Hatalmas bukás fenyegeti a Barcelonát a BL-ben

Horizontal
Barcelona's Uruguayan defender Ronald Araujo (L) fights for the ball with Benfica's Spanish defender Alex Grimaldo during the UEFA Champions League Group E football match between FC Barcelona and SL Benfica, at the Camp Nou stadium in Barcelona on November 23, 2021. (Photo by Josep LAGO / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a Barcelona kispadján a BL-ben is bemutatkozik a frissen kinevezett vezetőedző, Xavi Hernandez. A H csoport rangadóján a Chelsea fogadja a Juventust, de a Young Boys-Atalanta mérkőzés is fontos a továbbjutás szempontjából.
21:17
2021. november 23.

Tartsanak velünk a keddi BL-napon!

Hat kiváló mérkőzéssel jövünk 21 órás kezdéssel, kövessék velünk a találkozókat!

21:18

Íme a keddi program!

21:20

Londonban játsszák a nap rangadóját

A H csoportot vezető Juventus az őt üldöző Chelsea vendége lesz a Stamford Bridge-en.

21:26

Xavi a BL-ben is bemutatkozhat

Játékosként 169 alkalommal lépett pályára a BL-ben, vezetőedzőként viszont először fog a kispadon ülni Xavi a Barcelona szerelésében. A Benfica elleni hazai meccsre is biztos, hogy számtalan drukker lesz kíváncsi.

21:30

Ez lesz Xavi első BL-kezdő tizenegye

21:36

Az Atalanta sem tett le a továbbjutásról

Ehhez először is ma este mindenképpen győzniük kellene Bernben a Young Boys ellen, amihez Gian Piero Gasperini ezzel a kezdőcsapattal fut neki:

21:50

Ronaldo továbblőtte a Manchester Unitedet

A Manchester United 75 percnyi felejthető játék után rákapcsolt és Cristiano Ronaldo lesipuskás góljával, valamint Jadon Sancho első MU-mezben szerzett találatával 2-0-ra verte idegenben a Villarealt.

21:52

Továbbra is hibátlan a Bayern München

A németek most az ukrán koratélben győzték le 2-1-re a Dinamo Kijevet. Az első gólt Robert Lewandowski szerezte egy látványos ollózással.

22:02

A Chelsea majdnem megszerezte a vezetést

A 3. percben Ben Chilwell lőhetett volna a kapuba a Juventus ellen, de nem találta el jól a labdát.

22:02

Elkezdődtek a mérkőzések

A Barcelona egy győzelemmel biztosan továbbjutna, míg egy döntetlennel ez "csak" szinte biztos lenne.

22:05

A Benfica eddig kétszer győzte le a Barcát a BL-ben

Először az 1961-es döntőben, akkor 3-2-re (a katalánok góljait Kocsis Sándor és Czibor Sándor lőtte), másodszor pedig szeptember végén Lisszabonban 3-0-ra.

22:07

A Barcáé az első helyzet

És még nagyobb lehetőség is lehetett volna, ha az 5. percben Depay meg tudja játszani Frenkie De Jongot. A másik oldalon Ter Stegen szedte föl Jaremcsuk nem túl erős lövését.

22:10

Vlahodimosznak kell védenie

A portugálok görög kapusa a 8. percben szépen tolt szögletre Yusuf Demir lövését, a szögletből nem lett nagyobb helyzet.

22:12

Máris vezet az Atalanta

Duvan Zapata szerezte meg a vezetést a 10. percben a Young Boys otthonában.

22:16

Vezet a Sevilla is

Joan Jordan a gólszerző, nagyot léphet előre, ha nyer a spanyol csapat.

22:17

Kezd kijönni a szorításból a Benfica

Az első negyedórában nem sokszor lépte át a félpályát a portugál csapat, de az utóbbi percekben már át-átmerészkedtek a Barca térfelére.

22:18

Szerencse, hogy Depay lesen volt

A holland támadó ugyanis remekül tört be a vendégek tizenhatosára, két gyönyörű csel után pedig lövés helyett Demirt akarta megjátszani, de a védők mentettek. Karaszjov játékvezető viszont jelezte, hogy már lesen kapta Depay a labdát.

22:21

Ter Stegen jubileuma

A német kapus 200. mérkőzésén áll a Barca kapujában.

22:25

A Benfica is elvégezte az első szögletét

Kis szöglet után Everton tekert be, semmilyen veszélyt nem jelentett a Barca kapujára.

22:25

Vezet a Cheslea

A 25. percben Chalobah talált be, egy szöglet után szerzett gólt.

22:27

A Chelsea még így sem csoportelső

Egyelőre a Juventus őrzi első helyét, de egy újabb londoni góllal a helyzet megváltozna.

22:28

Megvolt a meccs eddigi legnagyobb helyzete

A 27. percben a bal oldalon felfutó Jordi Alba kapott remek labdát, a tizenhatoson belülre érve, kb. 12 méterről nőtt, de Vlahodimosz szépen védett. Ha ez egy csatár lehetősége lett volna...

22:28

Thiago Silva mit mentett

Morata már átemelte a labdát Mendy fölött, Thiago Silva ért vissza és kihúzta a labdát a gólvonal elől.

22:30

Vezet a Malmö a Zenit ellen

A svéd bajnok a 27. percben Sören Riesk góljával szerzett vezetést az orosz bajnokcsapat ellen.

22:32

Lille-ben is megvan az első gól

A 31. percben Jonathan David szerzett vezetést a hazaiaknak a RedBull Salzburg ellen.

22:33

Benfica-helyzet

Grimaldo ívelt a Barca 16-osára, de a labdát lekezelő Jaremcsuk, ha nem is sokkal, de lesen volt.

22:35

Óriási Ter Stegen-védés

Everton szöglete után Jaremcsuk fejelhetett közelről, Ter Stegen azonban lábbal hárított. Hatalmas helyzet volt.

22:36

Betalál a Benfica, de hiába

Az újabb szöglet után egy középre kotort labdát Otamendi vágott a léc alá, de a partjelző már régen jelezte, hogy a sarokrúgás során kintről kanyarodott vissza a labda.

22:37

Cserélnie kell a Chelsea-nek

Kantét kell lecserélni, Loftus-Cheek áll be a helyére.

22:39

Újabb gól Bernben!

Ezúttal a hazaiak találnak be, azaz a 39. percben Young Boys-Atalanta 1-1.

22:42

Megy a videozás a Wankdorf Stadionban

De marad az eredeti döntés, azaz szabályos volt Siebatcheu gólja. Young Boys-Atalanta valóban 1-1.

22:43

A Chelsea már kettővel vezethetne

Hudson-Odoi került helyzetbe, Bonucci tudott menteni.

22:45

Mekkora gól lett volna ez!

Szép Barca-támadás végén a 18 éves Demir mesterien tekert kapura a tizenhatos jobb felső sarkáról, Vlahopulosz repült ugyan, de a két kapufa találkozása mentette meg a Benficát a góltól. Gyönyörű megoldás volt a fiatal játékostól!

22:46

Barcelonában vége az első félidőnek

Szakadó esőben sok helyzet mellett Barcelona-Benfica 45 perc után 0-0.

22:49

Félidőben 1-0-ra vezet a Chelsea a Juventus ellen

A címvédő több gólt is szerezhetett volna.

22:52

Mutatjuk a félidei eredményeket

Nem szakadt ki a gólzsák egyik stadionban sem, ezt leszögezhetjük.

23:02

Folytatódnak a mérkőzések

Reméljük a második félidőben több gólt látunk, mint az elsőben.

23:05

Két percet kellett várni az első Barca-helyzetre

Depay kavarta meg a védelmet, de a tizenhatosról leadott lövését Otamendi blokkolta, a labdát aztán Gavi szerezte vissza nagyon szép mozdulattal.

23:11

Vezet az Atalanta Bernben

Palomino lőtt gólt, miközben a Zenit egyenlíthetett volna a Malmö ellen, de Dzjuba tizenegyest rontott.

23:13

Már 2-0-ra vezet a Chelsea

Reece James elé került De Ligt csúsztatott fejese és kilőtte a hosszú alsót.

23:14

Így már a Chelsea a csoportelső

Nem úgy tűnik, hogy a Juventus innen képes lenne felállni.

23:15

Depay hagyott ki óriási helyzetet

A holland támadó tört be a Benfica tizenhatosára, szépen megcsinálta a visszacselt Verthongen mellett azonban az érkező Otamendi az utolsó pillanatban tisztázni tudott előle. Óriási helyzet volt.

Nicolas Otamendi alighanem góltól mentette meg a Benficát Forrás: AFP/Josep Lago
23:16

Ott is a harmadik gól

Hudson-Odoi lőtt közelről a kapuba egy remekbe szabott Chelsea-akciót követően.

23:18

Kettőt cserélt a Benfica

Joao Mario és Jaremcsuk ment le, Taarabt és az idei kiírásban már három gólnál járó Darwin Nunez érkezett.

23:23

Helyzet mindkét oldalon

Előbb De Jong visszatett labdája után esett el túl könnyen a tizenhatos vonalán Demir, majd Nunez lőtt az ötös sarkáról a rövid felső sarok fölé.

23:23

Demir számára véget ért a meccs

Ousmane Dembélé érkezett tapsvihar közepette a fiatal szélső helyére.

23:25

Óriási Vlahodimosz-védés

Dembélé ért el egy reménytelennek tűnő átadást, középre tekert, az érkező De Jong erős fejesét azonban óriás bravúrral tölte ki a léc alól a portugálok kapusa.

23:26

Újabb sérülés a Chelsea-nél

Chilwellt kell letámogatni, Azpilicueta jön a helyére.

23:26

Újabb kettős Benfica-csere

Everton és Rafa Silva helyére Pizzi, és Dárdai Pál egykori Hertha-játékosa, Lazaro érkezik.

23:31

Jordi Alba került helyzetbe

Ha egy picivel jobban tudja átvenni Dembélé remek hosszú átadását, akkor lett volna igazán nagy lehetőség, így viszont tisztázi tudtak a spanyol védő elől.

23:35

Xavi is mutatott valamit

A katalán legenda Vlahodimosz kapus 30 méteres kidobása után vette le egy laza mozdulattal a labdát.

Xavi még ma sem jön zavarba, ha labda közelébe kerül Forrás: AFP/Lluis Gene
23:37

Csatár érkezik a portugál csapatba

Grimaldo helyére a svájci válogatott csatár, Haris Seferovic érkezik.

23:38

Ráfordultunk az utolsó tíz percre

Barca-Benfica továbbra is 0-0.

23:39

Óriásit mentett egy Benfica-védő

Dembélé beadása után Gilberto vágta ki a labdát a kapu torkából.

23:41

Mutatott valamit a Juventus

Mckenie lövése a 83. percben az első a Juventustól, ami kaput is talált.

23:41

Vezet a Barca, de mégsem!

Egy balról a tizenhatosra küldött keresztlabdát Araujo vágott a jobb alsó sarokba, a partjelző azonban jelezte, hogy lesen volt a gólszerző, így marad a 0-0.

23:43

Kettőt cserél Xavi

Lenglet helyére Dest érkezik, míg Araujót Eric García váltja.

23:43

Egyenlített a Young Boys az Atalanta ellen

2-2 a meccs Svájcban, ez egyik csapatnak sem igazán jó.

23:44

Már 3-2 a Young Boysnak

Négy perc alatt fordított a svájci csapat az Atalanta ellen.

23:46

Képtelenség feltörni a Benfica védelmét

A portugálok kilenc emberrel védekeznek, csak Nunez van elől, és nem eddig még egyszer sem hibáztak. Nekik tökéletesen megfelel a 0-0.

23:47

4 perc lesz a hosszabbítás Barcelonában

Ennyi ideje marad a katalán csapatnak, hogy gólt szerezzen.

23:48

Otamendi aranylabdás szinten védekezik

Most a kilépő Dembélét szerelte utolsó emberként becsúszva a 16-oson belül.

Nicolas Otamendi a meccs legjobbja Forrás: AFP/Lluis Gene
23:48

Nem állnak le a csapatok Svájcban

Muriel a 87. percben beállt, a 88. percben egyenlített. 3-3.

23:51

Seferovic mit tudott kihagyni!

Kettő az egyben mehetett kapura a Benfica, Seferovic Ter Stegen mellett is elvitte a labdát, hogy aztán hét méterről a kapu mellé emeljen.

23:52

Karaszjov lefújta a mérkőzést

94 és fél perc után Barcelona - Benfica 0-0.

23:52

A hosszabbításban egyenlített a Zenit

Tíz emberrel, büntetőből a Malmö ellen.

23:52

4-0 a Chelsea-nek

A csereként beállt Timo Werner is a kapuba talált.

23:53

Nehéz helyzetben a Barcelona

A katalán csapat az utolsó fordulóban Münchenbe utazik a Bayernhez, míg a Barca mögött két ponttal álló Benfica a Dinamo Kijevet fogadja.

23:56

A végére csak megjöttek a gólok

A Chelsea kiütötte a Juventust (4-0), az Atalanta a 88. percben mentett pontot a Young Boys ellen (3-3), a Zenit emberhátrányban egyenlített a 92. percben Malmőben (1-1), míg a Sevilla a 98. percben lőtte a második gólt a Wolfsburg ellen (2-0). A maradék meccseken Lille-Salzburg 1-0, és Barca-Benfica ugyebár 0-0.

23:59

Van már négy továbbjutónk

A már régen továbbjutó Bayern és Juventus után ma a Manchester United, valamint a Chelsea továbbjutása is biztossá vált.

00:01
2021. november 24.

Köszönjük a figyelmet, holnap folytatjuk!

Szerdán jön az A, B, C és D csoport nyolc mérkőzése, közte a Manchester City-PSG rangadóval, Szoboszlai Dominikék pedig Bruge-ben lépnek pályára. De az Atlético Madrid-AC Milan találkozó is csemegének ígérekezik. Tartsanak velünk holnap is!