Továbbjutott a Real Madrid, Szoboszlaiék kiestek a BL-ből

fbl Horizontal, Karim Benzema, real Madrid
Real Madrid's French forward Karim Benzema celebrates after scoring during the UEFA Champions League group B football match between Real Madrid and Borussia Moenchengladbach at the Alfredo Di Stefano stadium in Valdebebas, northeast of Madrid, on December 9, 2020. (Photo by PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó játéknapján a legnagyobb izgalommal a B csoport együttesei várhatják a szerdai zárást, tekintve, hogy ott mindegyiküknek maradt még matematikai esélye.
21:30
2020. december 9.

Hatalmas izgalmak várhatóak

A B csoportban jelenleg a Borussia Mönchengladbach (8 pont) és a Sahtar Donyeck (7) áll továbbjutó helyen, viszont szerdán mindkét gárda vendégként lép pályára, ráadásul az előzetesen biztos továbbjutónak tartott két favorit, a Real Madrid (7) és az Internazionale (5) otthonában. A képlet az olaszok szempontjából végtelenül egyszerű: nekik mindenképpen nyerniük kell, illetve azért szurkolniuk, hogy ne szülessen döntetlen Madridban. Utóbbi esetben ugyanis a Mönchengladbach megelőzné őket, a Real Madriddal pedig azonos pontszámmal végeznének, és az egymás elleni összevetésben alulmaradnak, tekintve, hogy mindkétszer kikaptak a spanyoloktól. Abban az esetben viszont, ha valamelyik fél győzni tud a spanyol fővárosban, akkor továbbjutnak, hiszen megelőzik a vesztest: a spanyolokat pontszámmal, a németeket az egymás elleni eredménnyel.

A Real Madrid nagy bajba kerülhet Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Marius Becker

A statisztika és a forma viszont némi aggodalommal töltheti el az olaszokat, legalábbis a spanyolországi mérkőzést illetően. A Real Madrid és a Mönchengladbach is hullámzó teljesítményt nyújt az elmúlt hetekben, a legutóbbi hat tétmeccsükön megszerezhető 18 pontból a spanyolok hetet, a németek nyolcat tudtak begyűjteni, egymás elleni találkozóik során pedig háromszor nem bírtak egymással - például a most zajló sorozatban sem -, egy-egy alkalommal viszont a házigazda négygólos különbséggel kerekedett felül.

21:38

Szoboszlaiék még továbbjuthatnak

Az A csoportban a címvédő Bayern München a szerdai eredményektől függetlenül biztos csoportelsőként végez, mögötte helyzeti és pontelőnyben az Atlético Madrid (6 pont) van a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Salzburggal (4) szemben. Miután a továbbjutásban még reménykedő két együttes egymással mérkőzik meg, minimális matematikára van szükség: az osztrákoknak nyerniük kell, hogy az egyenes kieséses szakaszba jussanak, a bajnoki és a BL-szezonban összesen egyszer vesztes spanyoloknak - Münchenben szenvedtek vereséget - ehhez elég nem kikapniuk.

21:43

Szoboszlai a kezdőben

21:52

Minden készen áll Madridban a kezdésre

21:54

Sergio Ramos a kezdőcsapatban

A sérülése után azonnal a kezdőcsapatban tér vissza a Real Madrid csapatkapitánya.

21:57

Az esti program

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
A csoport:
Bayern München (német)-Lokomotiv Moszkva (orosz)
Salzburg (osztrák)-Atlético Madrid (spanyol)
B csoport:
Internazionale (olasz)-Sahtar Donyeck (ukrán)
Real Madrid (spanyol)-Borussia Mönchengladbach (német)
C csoport:
Olimpiakosz (görög)-FC Porto (portugál)
Manchester City (angol)-Olympique Marseille (francia)

21:57

Kicsit tartalékol a Bayern

A biztos csoportelső németek így kezdenek a Lokomotiv Moszkva ellen:

22:02

Kapufa Salzburgban

Berisha a 3. percben találta el a kapufát. Ne feledjük, ha nyer a Salzburg, továbbjut, az Atlético pedig kiesik.

22:04

Modric ívelése

A horvát jobbról adott be, de Sommer szépen jött ki a kappujából.

22:05

Ezzel a csapattal nyerne a Real

22:06

Ismerkednek a csapatok

Egyelőre egyik helyszínen sincs még gól.

22:10

Megvan az első esti gól

A Porto szerezte tizenegyesből az Olympiakosz ellen. Otavio volt eredményes a 10. percben.

22:10

Vezet a Real Madrid

Karim Benzema fejelt a nyolc méterről a kapuba.

22:11

Újabb salzburgi lehetőségek

Daka került helyzetbe, majd Szoboszlai szöglete után kellett kifejelnie a labdát Luis Suáreznek.

22:12

Benzema történelmet írt

Ez az 527. meccse a Real Madridban, beérte Roberto Carlost és a legtöbb mérkőzésen pályára lépő légiós lett a klubnál.

22:13

Jelenleg élen a Real Madrid

A spanyol csapat tehát továbbjutásra áll. A csoport másik meccsén az Inter és a Sahtar meccsén egyelőre nincs gól.

22:14

Ezzel még adósak vagyunk

A már biztos csoportelső, tavalyi győztes Liverpool mögött az előző idényben negyeddöntős Atalanta jutott tovább második helyen a nyolcaddöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligája D csoportjából.

22:16

Szoboszlai lőhetett

Megdolgoztatta Oblakot, akinek a bal alsó elől kellett kipiszkálnia a labdát, majd a magyar játékos szöglete után Mwepu fejelt a kapu fölé.

22:21

Érthető Benzema öröme

Benzema gólöröme Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou
22:24

Nyom az Inter

Gólt még nem tudott szerezni a milánói csapat a Sahtar ellen, Lautaro Martinez viszont egy kapufáig már eljutott. .

22:24

Itt az Atlético eddigi legnagyobb helyzete

24 percet kellett rá várni, Marcos Llorente lőtt kapu mellé.

22:26

Kimaradt a Mönchengladbach ziccere

Plea lépett ki szépen, majd 11 méterről a bal kapufa mellé lőtt centikkel hatalmas helyzetben.

Újabb salzburgi helyzet

Hárman indultak el egy kontra után, de Daka önző volt, fölé rúgta a labdát, pedig Szonoszlai és Koita is kísérte a támadást.

22:33

Már kettővel megy a Real Madrid

A 32. percben ismét Benzema villant, Rodrygo jobb oldali beadása után öt méterről fejelt a kapuba a francia támadó.

22:36

Így örültek az újabb gólnak Madridban

22:39

Vezet az Atlético

A 39. percben, szinte a semmiből. Egy szabadrúgás után Hermoso bólintott Stankovic kapujába.

22:44

Szoboszlai beadása után egy kis bonyodalom

A beadása után nagy nehézségek árán sikerült felszabadítani a spanyoloknak.

22:44

A Real Madrid lesgólja

Modric lőtt hatalmas gólt, de Varane korábban leseől fejelte vissza a labdát, így maradt a 2-0.

22:46

Az Inter kiesésre áll

Hiába vannak meg a helyzetei a Sahtar ellen, az olasz csapat egyelőre nem tudja megszerezni a vezetést.

10 másodperc és lövés

Joao Félix próbálkozott Salzburgban, de Stankovic résen volt.

23:03

Máris itt egy osztrák helyzet is

Szoboszlai újabb beadása után Kristensen lőhetett kapura, de mellé ment a labda.

23:04

Cserékkel próbálkozik a Gladbach

Wendt helyett Lazaro játszik, míg Embolót Zakaria váltotta.

23:06

Majdnem meglett a 3. Real-gól

Rodrygo húzott el Lazaro mellett a jobb szélen, Benzema fejelt 5 méterről, de Sommer védeni tudott.

23:07

Mit hagyott ki Szoboszlai

Egy kényszerítő után már csak Oblak volt előtte, de ő is leült a földre, jobbal a bal kapufa mellé gurított szinte szemben a kapuval, 8-9 méterről.

23:09

Micsoda kép Madridból

23:10

Vezet a City

A 48. percben Ferran Torres volt eredményes a Marseille ellen. (1-0).

23:14

Plea lőtt az oldalhálóba

De ha bement volna, se lett volba gól, mert méretes lesről indult a Gladbach támadója.

23:16

Az Inter továbbra is kiesésre áll

Ahogy a Sahtar is, az ukrán csapatnak sem jó a döntetlen.

Megszerezte a vezetést a Bayern

Süle góljával vezetnek a müncheniek a Lokomotiv Moszkva ellen.

23:20

Nagy a csata Milánóban

23:20

Sommer nagy védése

Kroos lövése után, így még maradt némi esélye a Gladbachnak a pontszerzésre.

23:21

A Salzburg mindent belead

23:22

Nagy Galdbach-helyzet

A 65. percben Plea lőtt 14 méterről az oldalhálóba.

23:27

Rodrygo szép lövése

16 méterről alig lőtt a jobb kapufa mellé.

23:31

Mekkora Real-helyzetek maradtak ki

Előbb Sergio Ramos fejese után védett hatalmas bravúrral Sommer, majd a kipattanó után közvetlen közelről a felső lécre lőtt Benzema.

23:31

Llorente lökte el Szoboszlait

Szoboszlai Dominik csapat egyik legjobbja az Atlético ellen is Forrás: AFP/Joe Klamar