Liverpool's Senegalese forward Sadio Mane (L) and Bayern Munich's German midfielder Serge Gnabry vie for the ball during the UEFA Champions League, last 16, second leg football match Bayern Munich v Liverpool in Munich, southern Germany, on March 13, 2019. (Photo by Odd ANDERSEN / AFP)
Kövesse velünk percről percre a BL-nyolcaddöntő szerdai eseményeit.
21:30
2019. március 13.

Jó estét kívánunk!

Mindkét párharc visszavágója nulla-nulláról indul a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének zárónapján, melyen a tavaly finalista Liverpool a Bayern München otthonába látogat, az FC Barcelona pedig az Olympique Lyont fogadja. Tartsanak velünk!

21:34

A tökéletes meccsnap receptje

Sör behűtve. Barátok összegyűjtve. Sál, mez felvéve. TV - kikapcsolva.

21:34

Reméljük, a játékosokra ez nem vonatkozik

Fűre lépni tilos! Fűre lépni tilos?!

21:36

Rekordot állíthat fel a Barcelona

A Barcelona búcsúja nagy meglepetés lenne francia riválisával szemben. A gránátvörös-kékek a 2004-05-ös idény óta mindig nyolcaddöntősök, az elmúlt 11 kiírásban pedig mindannyiszor bejutottak a nyolc közé is. A Barca két éve egy másik francia csapattal vívott történelmi párharcot: a Paris Saint-Germain hazai pályán 4-0-ra győzte le a katalánokat, akik a visszavágón 6-1-re ütötték ki a párizsiakat.

Lionel Messiék kiesése nagy meglepetés lenne Forrás: AFP/Jean-Philippe Ksiazek

Amennyiben a Barcelona nem kap ki a Camp Nou Stadionban, BL-rekordot állít fel egymás utáni 30, hazai pályán veretlenül megvívott találkozóval. A katalán együttesnek 2013 szeptember óta 26 győzelem és 3 döntetlen a mérlege, amivel a Bayern Münchennel - amely 1998 március és 2002 áprilisa között őrizte hazai veretlenségét - holtversenyben vezeti az örökrangsort. A Barcelona története során 25 európai kupapárharc hazai visszavágóját kezdhette döntetlen után, ezek közül 20 alkalommal jutott tovább, ugyanakkor négy gól nélküli döntetlent két alkalommal kiesés követett.

21:41

A Bayern érezheti magát előnyben

A Bayern és a Liverpool találkozóján két nagy múltú, egyaránt öt BEK-, vagy BL-serleggel rendelkező klub találkozik egymással, melyeknek mindössze a hetedik összecsapásuk lesz a mostani.

Robert Lewandowskira figyelnie kell a Liverpoolnak Forrás: AFP/Oli Scarff

Az első mérkőzést követően a Bayern érezheti magát előnyben, a német csapat ugyanis legutóbbi négy hazai mérkőzését megnyerte Premier League-riválissal szemben, míg a Liverpool úgy utazik az Allianz Arénába, hogy a szigetországtól távol az előző négy BL-mérkőzésén vereséget szenvedett.
Az is a Bayern sikerét vetíti előre, hogy csak kettőt bukott el 23 olyan európai kupapárharcából, melynek első mérkőzésén idegenbeli döntetlent ért el.

Ugyanakkor az egyik ilyen kivételt éppen egy Liverpool elleni ütközet jelenti: a Bajnokcsapatok Európa-kupájának 1981-es elődöntőjében az Anfield Roadon 0-0 lett a végeredmény, a németországi 1-1 pedig angol továbbjutást eredményezett.

21:42

Van mit javítani a statisztikán

Már, ami Jürgen Klopp, a Liverpool edzőjének Bayern Müncheni elleni mérlegét illeti. 30 meccsen 9 győzelem, 5 döntetlen és 16 vereség a ma esti találkozásig.

Érkeznek a játékosok

A főszereplők már a játékoskijáróban vannak mindkét helyszínen, hamarosan kezdőnek a meccsek.

21:57

Meglepően ritkán találkoztak eddig

A két csapat eddig háromszor találkozott egymással az európai porondon: 1971-ben a KEK-ben a liverpooli 0-0 után a németek 3-1-re nyertek otthon, tíz évvel később egy újabb hazai 0-0 után a Pool egy müncheni 1-1-gyel ment tovább a BEK-ben, 2001-ben pedig az európai szuperkupában találkoztak Monacóban, akkor 3-2-re nyertek az angolok.

21:59

Vége a BL-himnuszoknak

A Bajnokok Ligája hivatalos himnuszán is túl vagyunk Barcelonában és Münchenben is.

A veretlen Barca

2013 óta nem tudták otthon legyőzni a Bayernt a BL-ben.

22:04

Első Barca-helyzet

Coutinho jobb oldali beadása után Suérez elől nagyot mentett Lopes. Nem sokat kellett várni az első nagy helyzetre.

22:05

Látványos élőkép Münchenben!

Gyerünk, fiúk, mutassuk meg! Vagy valami ilyesmi bajor dialektusban:

22:06

Messi lövése sem ment be

Messi lövését nagy bravúrral védte Lopes a 3. percben, bekezdett a Barcelona.

22:06

Ilyen a hangulat a Camp Nou-ban

22:09

Nyom a Barcelona

Hihetetlen nyomás alatt tartja a Barcelona a Lyont. Csaka az a kérdés, meddig bírja a francia csapat kapott gól nélkül.

22:09

Az első veszélyes lövés

Eladta a labdát a Pool húsz méterre a saját kapujától, Thiago lőhetett középről, de egy jó méterrel a léc fölött szállt el a labda.

22:12

Lewandowski esett el, nincs ítélet

Van Dijk mellett esett el a lengyel, talán túl könnyedén is. Orsato továbbot intett, és a videós szobában sem gondolták úgy, hogy másként kellett volna tennie.

Máris cserélnie kellett a Liverpoolnak

Jordan Henderson kapott egy rúgást a 13. percben és nem tudta folytatni a játékot. Fabinho állt be a helyére.

22:16

Lopes nagy bravúrja

Busquets ugratta ki Messit, aki egyedül lépett ki, de Lopes kivetődve elütötte a labdát. Mindez a 15. perc eseménye volt.

22:17

Büntetőt kapott a Barcelona

Messi-Suárez összjáték végén utóbbi rúgta fel a Lyon védője.

22:19

Messi góljával vezet a Barca

Messi panenkás mozdulattal belőtte a büntetőt.

22:21

Dembelé kihagyott ziccere

Dembelé lőtt 14 méterről ,senkitől sem zavartatva, de kapu mellé.

22:22

Íme, Messi panenkás büntetője

22:25

Aranylábú gyerekek, hát mi van veletek?

Azt írja a mindent tudó oldal, hogy a három csodacsatár utolsó 33 lövéséből egyetlen egy végezte a gólvonal mögött. Na, eddig még a kaput sem nagyon látták a fiúk...

22:25

Lopes maradt lent

Lopes maradt lent egy ütközés után a földön, ápolni kell a Lyon kapusát.

22:28

Újra megy a meccs

Hosszú ápolás után folytatódott a játék Barcelonában.

22:28

Micsoda góllal vezet a Liverpool!

Sadio Mané egy hosszú labdával lefutotta Rafinhát, aztán még bohócot is csinált a védőből, ahogy az elé futva érkező Neuert is megforgatta, majd 14 méterről az immár üresen maradt kapuba emelt. 1-0 a Liverpool javára, most már biztos, hogy nem lesz hosszabbítás, ahogy az is, hogy a Bayernnek legalább két gólt kell rúgnia, ha tovább akar jutni.

Már kettővel megy Barca

Suárez gyönyörű kiszolgálása után Coutinho közelről a kapuba lőtt. Nagyon közel a továbbjutáshoz a Barca.

22:36

Cserélt a Lyon is

Lopes kapust kellett lecserélni, akinek a helyére Mathieu Gorgelin érkezett.

22:38

Íme, Coutinho gólja

22:39

Hihetetlen sorozat Messitől

Az argentin félisten utóbbi 11 szezonjában kivétel nélkül eljutott legalább 35 gólig – ahogy most is.

22:41

Öngóllal egyenlít a Bayern München!

Egy gyors szabadrúgás után Gnabry ment le a labdával az alapvonalig, élesen középre lőtt, ahol Matip kotort bele a labdába, ami a kapuba pörgött a lábáról, Lewandowski csak asszisztált. 1-1.

22:41

Tovább száguld a Barca

Messi lövését védte nagy bravúrral a Lyon cserekapusa.

Centikre volt a Bayern a vezető góltól

Hummels labdaszerzése után Lewandowski kapott egy jónak tűnő labdát, el is vitte Alisson mellett, de már nem érte utol a kapufát kívülről súroló labdát. Egyébként pedig lesről indult, szóval, ha utoléri akkor is ugyanez maradt volna az állás.

22:50

A Lyon is előre merészkedett

BNem sok sikerrel, a francia csapat sem nagyon hiszi el, hogy még lehet keresnivalója a meccsen.

22:52

Vége az első félidőnek

2-0-ra vezet a Barcelona a szünetben a Lyon ellen.

22:53

Félidei eredmények

Bayern München-Liverpool 1-1
Barcelona-Lyon 2-0

22:54

Suárez bebőrözi magát

De nem ám csak úgy, mert ezzel a csellel kiosztott még egy kötényt. Szép munka volt, elnézegetjük szünetben a gif-et:

22:55

Vége az első félidőknek

Bayern München–Liverpool 1-1 (Mané 26., ill. Matip 39., öngól)

Barcelona–Lyon 2-0 (Messi 18., tizengyesből, Coutinho 31.)

23:05

Münchenben elkezdődött a második félidő

1-1-ről indulnak a fiúk, azaz egyelőre a Bayern München áll kiesésre, a Liverpool pedig továbbjutásra.

23:08

Barcelonában is folytatódott a meccs

A hatperces hosszabbítás miatt jókora késéssel, de újra a pályán a csapatok.

23:11

Messi hatalmas ziccere

Arthur tört kapura, majd Messi elé passzolt, aki átemelte a kapust, de a gólvonalról sikerült mentenie a lyoni védőnek.

23:12

Ez biztos csúnya lesz holnap reggelre

Matip taposta meg csúnyán Lewandowski bokáját, nem véletlenül maradt lent a lengyel a gyepen.

23:14

A müncheni szurkolók nem szeretik a videobírót

És ennek hangot is adnak, ahogy az UEFA iránt érzett kételyeiknek is:

Éljen a fűzős labda és a csavaros stopli. Igaz, Leute? Forrás: Origo
23:16

Lopes nehéz pillanatai

A Lyon sérült kapusa nehezen viselte, hogy nem volt képes folytatni a játékot.

23:20

Centiken múlt a Bayern vezető gólja

Megint Gnabry viharzott el a jobb szélen, megint jól adott középre, de ezúttal nem ért bele liverpooli védő, Lewandowski pedig egy arasszal lemaradt a labdáról.

23:20

Cserélt a Bayern München

Franck Ribéry helyére Kingsley Coman érkezett a 61. percben.

23:20

Kapu felé lőtt a Lyon

Fekir lőtt 24 méterről a jobb kapufa mellé. De legalább feljegyezhettünk egy vendég próbálkozást.

23:23

Szépített a Lyon, ha a videobíró is úgy gondolja

Középen volt egy kis keveredés, amely végén Lucas Tousart taléltameg a labdát és lőtt 11 méterről a jobb alsóba. De még videobíróznak.

23:25

Megadta a gólt a játékvezető

A gól érvényes, a Barcelona ellen szépített a Lyon (2-1).

Megint vezet a Liverpool

A ritka szögeletek egyike után Virgil van Dijk szerezte meg újra a vezetést a Liverpoolnak. 2-1, a Bayernnek megint kettőt kellene rúgnia a továbbjutáshoz.

23:29

Támadásban a Lyon

Szorványos füttyszó Barcelonában, támad a Lyon.

23:31

Coutinho nagy helyzetet rontott

Suérez szolgálta ki Coutinhót, aki kiszorított szögből az oldalhálóba lőtt.

23:32

Íme Van Dijk fejese

23:35

Lezárhatta volna a meccset a Liverpool

Salah bukdácsolt a tizenhatoson belül (ha elesik, valószínű megadják a büntetőt), majd gyengén lőtt tíz méterről, de Neuer valahogy lábbal még bele tudott kotorni a lassú labdába, így elrúgta azt Firmino elől.

23:36

Manuel Neuer szerepében...

Jaj, de vártuk, hogy végre mutasson valamit a német kapus, hogy végre elővehessük ezt a képet:

23:38

Utolsó cseréjét is kihasználta a Bayern

A 79. percben Alexis Sánchez érkezett a Bayern góljában komoly érdemeket szerző James Rodríguez helyére.

23:39

Újra ápolás miatt áll a játék

Ezúttal Mendyt kell ápolni, lesz hosszabbítás a 90 perc végén is.

23:40

Van Dijk's on fire!

Virgil az utóbbi négy meccsén a harmadik gólját szerezte. Előtte 55 meccsen nem sikerült neki ennyi.

23:41

Klopp is cserél

A 83. percben Divock Origi érkezik Roberto Firmino helyére.

23:42

Messi újabb gólja

Messi ördögi cselei után kapura lőtt 12 méterről, a kapus még hozzért a labdához, de a labda becsorgott a jobb alsó sarokba. Már 3-1.

23:43

Íme, Messi második gólja

23:43

Sadio Mané eldöntötte

A szenegáli csatár tökéletes ütemben érkezett Mohamed Szalah labdájára, megelőzte Hummelst, és a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 1-3, ez eldőlt.

23:44

Itt a vége, Piqué is betalált

A Barca lekontrázta a Lyont, Messi kiszolgálása után Piqué talált be.

23:45

Íme, Piqué gólja

23:45

Az utolsó liverpooli csere

Adam Lallana érkezik James Milner helyére a 87. percben.

23:46

Pénteken sorsolás!

Délben nem csak a negyeddöntők párosításait húzzák ki Nyonban, hanem felrajzolják a döntőig vezető utat is. Súgunk: az Origón is lehet majd követni!

23:49

Elkezdett kiürülni az Allianz Arena

Nyilván nem a kapu mögötti szektorokból mentek haza az 1-3-nál is zászlókat lengető és rendületlenül doboló szurkolók. A liverpooli szektorban pedig zeng a You'll never walk alone.

23:50

Dembelé is betalált

Ez már kiütés, Dembelé is betalált, padlón a Lyon. Megint Messi adta a gólpasszt.

23:52

Nem maradt német csapat a BL-ben

A Dortmund és a Schalke után a Bayern is búcsúzott a Bajnokok Ligájától, mert Orsato lefújta a mérkőzést, amelyet a liverpooli 0-0 után 3-1-re nyert meg Münchenben az angol csapat.

23:52

Íme, Dembelé gólja

23:54

Két perc a ráadás

Mindössze két perc a ráadás Barcelonában.

23:55

Anglia viszont négyből néggyel megy tovább

A Liverpool, a Manchester City, a Manchester United és a Tottenham Hotspur is várhatja a negyeddöntő pénteki sorsolását.

A másik négy csapat: Ajax Amsterdam, Juventus, FC Porto és FC Barcelona. Bárkit bárkivel összesorsolhatnak, nincs kiemelés, és biztos, hogy lesz legalább egy óriási párharc, de inkább kettő.

23:55

Véget ért a meccs

Vége a mérkőzésnek, a Barcelona 5-1-re verte a Lyont és könnyedén jutott tovább.