Cikkünk folyamatosan frissül
Öt döntőben lesznek érdekeltek a magyar versenyzők a londoni úszó Európa-bajnokságon, azaz újabb érmeket nyerhetünk a londoni olimpia előtti utolsó komoly megmérettetésen. Hosszú Katinka a 100 gyorstól, Cseh László a 200 vegyestől lépett vissza, de bőven lesz kiért izgulni ma délután. Kövesse velünk.
20:50
2016. május 17.

Köszöntjük olvasóinkat

Hamarosan kezdődik a délutáni program, méghozzá egyből magyar érdekeltségű számmal: Cseh Lászlóért szoríthatunk 50 pillangón, ráadásul ez már döntő, nem előfutam.

20:54

Ez lesz ma délután

Zárójelben a magyar indulók.

Döntő: férfi 50 m pillangó (Cseh László)
Elődöntő: női 100 m gyors (Verrasztó Evelyn)
Döntő: férfi 100 m hát (Balog Gábor)
Középdöntő: női 50 m pillangó
Döntő: férfi 100 m mell
Elődöntő: női 100 m mell
Elődöntő: férfi 200 m vegyes (Grátz Benjámin)
Döntő: női 200 m hát (Hosszú Katinka, Burián Kata)
Elődöntő: férfi 200 m gyors (Kozma Dominik, Bernek Péter)
Döntő: vegyes csapatok 4x100 m vegyes váltó (Magyarország)

20:59

Egész sokan vannak a lelátókon

És van köztük jó néhány magyar szurkoló is. Mindjárt jön Cseh Laci (50 pillangó), aki már nem lesz zsinórban hatodszor (!) Európa-bajnok 200 vegyesen.

21:05

A 6-os pályát figyeljük

Ott megy majd Cseh Laci, de amúgy is könnyű lesz szemmel követni, mert ő lesz az egyetlen, akinek nincs úszósapkája.

21:08

Cseh-ezüsttel nyitjuk az estét

Az ukrán Govorov nyert, Cseh nagyot ment a gyenge rajtja után, és bejött a második helyre (3 századdal verte meg a hazai pályán versenyző Benjamin Proudot).

Egy ezüst 50 pillangón Forrás: MTI/Kovács Anikó

"Nagyon örülök a 2. helynek, kihoztam a versenyből a maximumot. Jó lett volna egyéni csúcsot úszni, de az 50 m nem az én számom.

- mondta az M4-nek a verseny után Cseh.

21:10

Női 100 gyors következik

Ez még középdöntő, Verrasztó Evelyn a másik futamban próbálja majd meg kiharcolni a legjobb nyolc közé, azaz a döntőbe jutást.

21:13

Itt van Verrasztó

A hetes pályán, nemzeti színű sapkában teper majd a magyar lány.

21:15

Verrasztó lecsúszott a döntőről

Nagyon rosszul rajtolt Verrasztó, és nem is tudott sokkal feljebb kapaszkodni a rajt utáni utolsó helyéről. 54.91-gyel ötödik lett, ez összesítésben a 9. helyre elég, így első számú tartalék lesz a finálén: ha valaki visszalép, úszhat a döntőben.

Verrasztó Evelyn nem jutott döntőbe 100 gyorson Forrás: MTI/EPA/Tim Brakemeier

"Még sosem volt ilyen mosolygós kilencedik, de inkább most bukjam el a századokat, mint később. Egy óra múlva úszom egy váltót, most már csak arra koncentrálok. Igazából minden rendben van" - mondta az M4-nek Verrasztó.

21:18

Balogh Gábor

az egyes pályán indul 100 háton. Ez már döntő, hátha sikerül elcsípni egy érmet.

21:20

A francia Lacourt nyert

Balogh az ötödik helyen végzett a 100 hát döntőjében. Ez a magyar versenyző legjobb Eb-eredménye, de egyéni csúcsot nem tudott úszni.

21:22

A női 50 pillangó elődöntőjében

nincs magyar induló.

21:30

Cseh Laci

most veszi át az 50 pillangón nyert ezüstérmét. A magyar klasszis elégedett volt az eredményével, jól is ment, de a 200-ra ígéri a csúcsformát pillangón.

21:36

Újabb magyarmentes szám

A férfi 100 mell döntőjében nem indul magyar versenyző. Közben a stúdiószakértők egyetértettek abban, hogy Cseh kiváló benyúlásának köszönhetően szerzett ezüstöt 50 pillangón, hiszen egy méterrel a fal előtt még csak a 4. helyen úszott.

21:41

Peaty Európa-bajnok

Két brit is a dobogóra állhat 100 mellen, a győztes Peaty alaposan elverte a mezőnyt, új Európa-bajnoki csúccsal (58.36) nyerte meg a döntőt.

A 200 vegyes középdöntőjében.

Itt ugyebár a szám európai egyeduralkodója, Cseh László is indulhatna, de azt mondta, inkább a pillangóra koncentrál, ezért visszalépett a számtól.

Grátz célja a riói szintidő megúszása. És persze a döntő is. Lássuk.

21:57

Grácz egyéni csúccsal 5.

Pillangón nem ment jól Grácz, de háton visszakapaszkodott, és a negyedik helyen fordult. Mellen újra visszaesett, gyorson újra feljebb tudott jönni, de csak az ötödik helyen végzett. 2.00:90-nel azonban egyéni csúcsot döntött, de a riói szintidő nincs meg. Ez vélhetően kevés lesz a fináléhoz.

A görög Vazaios nagyon simán nyerte a futamot.

22:02

Még egy 9. hely

A rossz rajt mellett még egy sajátossága van a ma estének: az előfutamok utáni 9. hely. Verrasztó után most Grátz csúszott le egy hellyel (és 4 századdal) a döntőről.

22:10

És már jönnek is Hosszúék

Hosszú Katinka és Burián Kata úszik majd a 200 hát döntőjében. Burián a negyedik helyen jutott a fináléba, ami nagyszerű eredmény a fiatal versenyzőtől, aki a riói szint megúszását tűzte ki céljául.

22:15

Hosszú Katinka Európa-bajnok

2.07.01-gyel, a vártnál nagyobb csatában nyert a magyar klasszis.

Hosszú Katinkát meghajtották, de végig vezetve nyerte meg a 200 hátat Forrás: AFP

Buriánnak, aki negyedik helyen végzett, sikerült megúsznia a riói A szintet!

"Nagyon nagyon fájt a verseny, de sikerült az álmom. Az edzőm azt mondta, bennem van az A szint, nem hittem volna, hogy eljutok idáig, de végül sikerült. Nagyon boldog vagyok" - mondta elérzékenyülve Burián.

22:23

Bernek Péter következik

A 200 gyors előfutamában. Cél a döntő, több 9. helyet nem kérünk, köszönjük.

22:28

Egy újabb elrontott rajt

Bernek is gyengén rajtolt, és nem is nagyon tudott feljebb kapaszkodni, az 5. helyen végzett a futamában. Ez valószínűleg kevés lesz a döntőhöz.

"Nem vagyok elkeseredve, reggel sokkal rosszabb volt, és tavaly sem nagyon tudtam ilyen időket úszni. A váltóban meg fogom tudni úszni a legjobbamat" - mondta Bernek, aki végül 11. lett, és valóban lemaradt a döntőről.

22:30

Kozma Dominik a rajtkövön

Egy magyart azért szeretnénk a 200 gyors döntőjében. Hajrá!

22:33

Nincs döntősünk 200 gyorson

Kozma remekül kezdett, az első fordulónál még első volt, és a másodiknál is a harmadik helyen állt, sőt az utolsó fordulónál is ugyanott állt. A hajrára elfogyott kicsit a magyar versenyző, aki a 6. helyen végzett. Magyar vetélytársát azért legyőzte, a 10. helyen végzett összesítésben, míg Bernek a 11. lett.

Kozma Dominik Forrás: MTI/Kovács Anikó

"Maga az idő nem rossz, megúsztam az idei legjobbamat. Amikor felkeltem délután, nem hittem volna, hogy ilyen időt úszok, de egész jól összeraktam a mozgásomat. Sok minden van még, amin javítanom kell, 60-70 százalékát át kell dolgozni az úszásomnak" - mondta Kozma.

22:41

A nap utolsó számában

A 4 x 100-as vegyesváltók döntőjében érdekelt a magyar csapat, Földházi Dávid, Financsek Gábor, Verrasztó Evelyn és Jakabos Zsuzsanna a harmadik legjobb idővel jutott a döntőbe.

22:48

Bronzérmes a vegyesváltó

Hatalmasat küzdöttek a mieink, a britek simán nyertek az olaszok előtt.

3:49.50-es idővel nagy csatában győztük le a svédeket. A magyar csapat jól kezdett, de a britek és az olaszok gyorsan elmentek a mezőnytől, az már 100 után látszott, hogy valamelyikük nyeri a számot. A magyar csapat a bronzért harcolt a svédekkel, végül Jakabos Zsuzsa behozta a válogatottat a harmadik helyre.

Jakabos nagyot ment gyorson Forrás: AFP/Karim Jaafar
22:58

Átvette a 2. aranyát Hosszú

A fotósokhoz már el sem sétált a magyar klasszis, férje, Shane Tussup kikísérte a medence mellől.

22:59

A nap utolsó eredményhirdetésén

jön a bronzérmes magyar 4 x 100-as vegyesváltó.

23:06

Szép a mai termés

Hosszú Katinka (200 hát) arany, Cseh László (50 pillangó) ezüst, a magyar 4 x 100-as vegyesváltó pedig bronzérmet szerzett a londoni úszó Eb mai versenynapján. További jó hír, hogy a negyszerűen versenyző, végül 200 háton 4. helyen végző Burián Kata olimpiai A-szintet úszott, Grácz Benjámin pedig egyéni csúccsal lett 5. a 200 vegyes elődöntőjében.