Így tisztul a kép Dzsudzsákék előtt

Seleznyov ünnepli az ukránok második gólját Macedóniában
Ukraine's Yevhen Seleznyov celebrates after scoring during the Euro 2016 Group D qualifying football match between Macedonia and Ukraine at Filip II stadium in Skopje on October 9, 2015. AFP PHOTO / ROBERT ATANASOVSKI
Cikkünk folyamatosan frissül
Mi már tegnap letudtuk a magunk részét, de a pénteki mérkőzéseken is bőven van miért izgulni. Az alábbi cikkben követtük végig az Európa-bajnoki selejtezőket, a végén összeszedtük a legfontosabb tapasztalatokat, köztük azzal, hogy két csoportban is biztossá vált, már nem előzhet meg minket senki a 3. helyezettek tabelláján. Ukrajnától félünk, de nagyon.
22:05
2015. október 9.

Szeretettel

köszöntjük kedves olvasóinkat. Hamarosan kezdődnek a selejtezők (minden meccs 20.45-kor rajtol), mi pedig megpróbáljuk szimultán tájékoztatni önöket az összes eseményről úgy, hogy elmondjuk azt is, ez nekünk most jó-e. Izgalmas lesz, alig várjuk!

22:07

Szögezzük le

Ma még semmiképpen nem juthatunk ki az Európa-bajnokságra. Az utolsó fordulónak mindenképpen döntő jelentősége lesz, de az biztos, hogy tisztábban fogunk látni. Kötelező olvasmány emitt, érdemes átnyálazni az esélyeket, de azért élőben könnyebb lesz követni az eseményeket.

22:22

A Nemzet Dánielje

Hangolódjunk, fél óra múlva egyszerre harsan fel kilenc sípszó. Mi mással, mint

22:49

Kezdődnek a meccsek

Anglia-Észtország, Liechtenstein-Svédország, Macedónia-Ukrajna, Moldova-Oroszország, Montenegró-Ausztria, Spanyolország-Luxemburg, Svájc-San Marino, Szlovákia-Fehéroroszország, Szlovénia-Litvánia a mai menü.

22:58

Mire figyeljünk

Ukrajnára feltétlenül, ők a legfőbb ellenfeleink, hiszen ha mindkét hátralevő meccsüket megnyerik, megelőznek minket. Rájuk majd hétfőn vár nagy meccs, a spanyolokat fogadják, és bármilyen furcsán hangzik, ma Macedóniában akár ki is kaphatnak - persze csak akkor, ha a macedónok maradnak az utolsó helyen, mert akkor ez az eredmény kiesik.

Egy kicsit Svájcot is figyeljük, de nem kell nagyon, mert csoda kellene ahhoz, hogy ők beleszóljanak a harmadik helyezettek minitabellájába - például ma ki kéne kapniuk otthon San Marinótól.

Az oroszokat is tartsuk szemmel, nekünk az lenne a jó, ha ma legyőznék idegenben Moldovát, mert akkor már nem csúszhatnak vissza a harmadik helyre.

23:06

A svédek

akik éppen megszerezték a vezetést Liechtensteinben, pontszámban még utolérhetnének minket, de a hátralevő két meccsen megszerezhető hat pontjukból három biztosan kiesik, hiszen a törpeállam után Moldovával játszanak, és e kettő közül kerül majd ki a csoport utolsó helyezettje.

23:09

Újabb jó hírünk van

Svájc vezet San Marino ellen, és ez nekünk jó. A második helyen álló svájciak mögött Szlovénia nyomul, előbbinél rosszabbk, utóbbinál jobbak vagyunk a harmadik helyezettek tabelláján, ezért nekünk az kell, hogy ez a sorrend maradjon köztük. A szlovénok egyébként a litvánokat fogadják, ott még nincs gól.

23:19

A nagy félelmünk

igazából Ukrajna.

A 28. percben éppen 0-0-ra állnak Macedóniában, de az a helyzet, hogy ez a meccs nekik tök mindegy. Nem reális, hogy egyenes ágon kijuthatnak, viszont a legjobb harmadik helyre nekik van a legjobb esélyük - természetesen csak utánunk, hiszen jelen pillanatban mi vezetjük a minitabellát (nem is olyan mini, sőt a legnagyobb csoport a selejtezőben a kilenc csapatával).

Persze jó lenne, ha pontot veszítenének a csoport utolsó helyén álló macedónok otthonában, ez esetben ki kell szurkolnunk, hogy Macedónia megelőzze Luxemburgot. De nem is ez a fontos, hanem az utolsó meccs, ahol a már biztos továbbjutó (bár még Luxemburg ellen otthon 0-0-ra áll) spanyolokat fogadják. Az nagyon félelmetes lesz.

23:27

Nem várt fejlemény

A fehéroroszok vezetnek Szlovákiában. Meglepetés, de minket nem érint, ha a szlovákok a harmadik helyre csúsznak vissza (nincs rá nagy esély azért), akkor náluk biztosan jobbak leszünk.

23:30

Vezetnek

a spanyolok Luxemburg és Montenegró a csoportelső osztrákok ellen. Halvány remény van rá, hogy a crnagórák megelőzik a svédeket, és így ők lesznek a harmadikak. Hozzá kell tennünk, hogy nekünk tök mindegy.

23:32

Elhanyagolható

esély van rá, hogy a szlovénok megelőzzék Svájcot, mindenesetre vezetnek Litvánia ellen.

23:40

A szünetben

Így állunk Forrás: Origo
23:45

Hétfő este

A Sport1 közvetíti majd az ukrán-spanyol meccset. Nagyon úgy néz ki, hogy ott jobban fogunk izgulni, mint a vasárnapi görög-magyaron, mert azt a meccset akár el is bukhatjuk, a harmadik helyezettek tabelláján ez nem fog meglátszani, lévén az első kalapból érkezett Görögországot bucira verte minden idők egyik leggyengébb csoportja.

00:00
2015. október 10.

Megnyugodhatunk Svájc ügyében

már 2-0-ra mennek San Marino ellen, ahogy a svédek is belőtték a másodikat Liechtensteinben. Svájcnak ki kellett volna kapnia otthon, hogy veszélyes legyen ránk harmadikként, de így már mindegy lesz.

00:05

Én tartottam az oroszoktól is, de alakul a dolog

Megszerezték a vezetést Moldovában a 61. percben. Ha ők ma nyernek, már nem jelentenek veszélyt ránk, mert bár végezhetnek a harmadik helyen, de akkor kevesebb pontjuk lesz, mint nekünk.

00:07

Nem mondjuk, hogy az angolok gólja nem les

mert valószínűleg az. Félórával a vége előtt is még ezzel vezetnek, és elég rosszul játszanak. Az észtek iparkodnak, de nem sokra jutnak.

00:12

Maradjon azért spanyol gól hétfőre is

Már 2-0-ra vezetnek Luxemburg ellen, és Svájc is belőtte a harmadikat San Marinónak. Montenegró nagyot küzd az osztrákokkal, Bequiraj és Vucinic góljaival 2-1-re vezetnek.

00:15

Sokkolóan ható hírünk van

Vezet Ukrajna.

Igazából nem tragikus a dolog, egyrészt lehetett rá számítani, másrészt ezeket a pontokat valószínűleg úgyis elbukják, ha Moldova utolsó marad. Sokkal fontosabb lesz majd, hogy hétfőn ne verjék meg a spanyolokat, mert akkor nekünk reszeltek.

00:27

Potyognak a gólok

Az anglok megszerezték a második gólt Észtország ellen, az oroszok már 2-0-ra vezetnek Moldovában (ez jó nekünk), Svájc agyonveri San Marinót (6-0), a spanyolok 3-0-ra vezetnek Luxemburg ellen.

00:29

Kipipálhatunk egy veszélyforrást

Mondjuk nem volt nagy. Litvánia a 86. percben egyenlített Szlovéniában, de ha nyernek is a szlosztrákok, Svájc győzelme miatt mi minket már biztosan nem előz meg az E csoport harmadikja.

00:36

Van azért meglepetés

A végén az osztrákok csak nyernek Montenegróban, és a hajrában Moldova is szépített Oroszország ellen, de már nyerni nem fog (az rossz lett volna nekünk). A szlovákok még mindig vereségre állnak hazai pályán Fehéroszország ellen, és már a hosszabbításban jár a meccs.

00:45

Végeredmények

Végeredmények Forrás: Mártha Bence György
00:53

Lássuk akkor sorban a mai eseményeket

Kezdjük a legrosszabbal: az ukránoktól továbbra is nagyon félünk, de nem azért, mert most nyertek. A nap vesztes Szlovákia, amely nem tudta legyőzni (mi több, kikapott tőle) Fehéroroszországot, és így ahelyett, hogy továbbjutott volna, még pótselejtezős helyre is csúszhat.

A szlovákok 3. helye még nekünk is bekavarhat, ehhez az kellene, hogy az ukránok legyőzzék a spanyolokat, ők pedig ne nyerjenek Luxemburgban. Ha kikapnak, mögénk kerülnek, ha döntetlent játszanak, akkor viszont csak akkor tartjuk biztosan magunk mögött őket, ha Macedónia utolsó marad.

C csoport:

Macedónia-Ukrajna 0-2 (0-0)
gól: Seleznyov 11-esből (58.), Kravec (87.)
Szlovákia-Fehéroroszország 0-1 (0-1)
gól: Drahun 34. Kiállítva: Martinovic 65.
Spanyolország-Luxemburg 4-0 (1-0)
gól: Cazorla 42., 85., Paco 67., 80.

A csoport állása: 1. (és már kijutott) Spanyolország 24 pont, 2. Szlovákia 19, 3. Ukrajna 19, 4. Fehéroroszország 10, 5. Luxemburg 4, 6. Macedónia 3

A nagy bajunk továbbra is az, hogy az ukránok - akik behúzták a kötelezőt Macedóniában (0-2) - még megelőzhetnek minket, ha legyőzik Spanyolországot Kijevben.

Seleznyov ünnepel Macedóniában Forrás: AFP/Robert Atanasovski
01:07

Az E-vel nincs már gond

Az E csoportban Svájc, de az még valószínűtlenebb volt, hogy ők otthon kikapnak San Marinótól. Végül 7-0-ra nyertek a svájciak, és már biztosan nem végeznek a harmadik helyen. És nem csak azért, mert a szlovénok nem bírtak Litvániával. Szóval ez a csoport is pipa.

E csoport:

Anglia-Észtország 2-0 (1-0)
gól: Walcott 45., Sterling 85.
Szlovénia-Litvánia 1-1 (1-0)
gól: Birsa 45 + 1 - 11-esből ill. Novikovas 86 - 11-esből
Svájc-San Marino 7-0 (1-0)
gól: Lang 17., Inlter 55. - 11-esből, Mehmedi 65., Djorou 72., Kasami 75., Embolo 80. - 11-esből, Derdiyok 89.

A csoport állása: 1. (és már kijutott) Anglia 27 pont, 2. (és már kijutott) Svájc 18, 3. Szlovénia 13, 4. Észtország 10, 5. Litvánia 10, 6. San Marino 1

01:08

A G-vel kapcsolatban is megnyugodhatunk

A G csoportban az oroszok jelentettek ránk némi veszélyt, de ki kellett volna kapniuk Moldovában, (2-1-re nyertek) mert csak így lehettek volna harmadikok.