Cikkünk folyamatosan frissül
Rafael Nadal és Andy Murray is szetthátrányból fordított Indian Wellsben, a Juventus legyőzte a Fiorentinát, a Real Madrid pedig a Levante elleni 3-0-s sikerrel növelte előnyét a Barcával szemben. A Fehérvár hokicsapata kikapott otthon a Bolzanótól, a Fehérvár KC bejutott az EHF-kupa elődöntőjébe, a győri kézisek pedig ikszeltek Montenegróban. Ez történt vasárnap.
13:23
2014. március 9.

Indul a napi focinagyüzem

A spanyol focibajnokság 27. fordulójában már elkezdődött az első vasárnapi meccs, az Espanyol villámrajtot vett az Elche ellen, és David López, valamint Colotto góljaival 2-0-ra vezet. A Serie A-ban a Juventus-Fiorentina rangadó nyitja a vasárnapi meccsek sorát, a felek másfél héten belül háromszor találkoznak, mert az Európa Liga nyolcaddöntőjében is összeakadtak. Az ősszel a Fiorentina 0-2-ről fordított 4-2-re, ez a Juve egyetlen veresége a bajnokságban,

13:27

Rengeteg néznivaló

Foci minden mennyiségben, jégkorong, tenisz, kézilabda, lóverseny, téli sportok és kerékpár - itt nézhezti meg, hogy mi lesz ma a tévében.

13:33

Nadal fordítani tudott

Rafael Nadal 6:2-re elvesztette az első szettet a cseh Radek Stepanek ellen az Indian Wells-i, 4,7 millió dollár összdíjazású tenisztornán, de előbb 6:4-gyel egyenlített, majd a harmadik szettet 7:5-re behúzva győzött, így a 3. fordulóba jutott. Andy Murray is cseh játékost vert, ő Lukas Rosol ellen győzött, szintén három játszmában (4:6, 6:3, 6:2). Ez volt az ötödik kiemelt skót 300. sikere keménypályán.

férfiak (4,7 millió dollár összdíjazás):
Nadal (spanyol, 1.) - Stepanek (cseh) 2:6, 6:4 7:5
Wawrinka (svájci, 3.) - Karlovic (horvát) 6:3, 7:5
Murray (brit, 5.) - Rosol (cseh) 4:6, 6:3, 6:2
Federer (svájci, 7.) - Mathieu (francia) 6:2, 7:6 (7-5)
Raonic (kanadai, 10.) - Roger-Vasselin (francia) 7:6 (7-4), 4:6, 7:6 (7-2)
Haas (német, 11.) - Chardy (francia) 6:3, 6:4
Fognini (olasz, 13.) - Harrison (amerikai) 5:7, 6:1, 6:4
Anderson (dél-afrikai, 17.) - Hewitt (ausztrál) 7:6 (7-5), 6:4
Falla (kolumbiai) - Janowicz (lengyel, 18.) 6:3, 2:6, 7:6 (7-5)

Rooney rekordja

Wayne Rooney gólt szerzett a West Bromwich ellen 3-0-ra megnyert meccsen, amivel egy rekordot is felállított: ő lett az első játékos a Premier League-ben, aki öt idényben is eljutott legalább tíz gólig és tíz gólpasszig.

Rooney a heti 300 ezer fontos (112 millió forint) fizetésével a világ legjobban fizetett játékosa lett, erről bővebben itt olvashat.

13:50

Száguld a tavalyi döntős

A tavaly döntős San Antonio Spurs kilencpontos különbséggel bizonyult jobbnak az Orlando Magic együttesénél az NBA legutóbbi játéknapján, ezzel sorozatban hatodik sikerét aratta. A texasi csapat győzelméből Tony Parker 30, míg Manu Ginobili 24 ponttal vette ki a részét.

Már csak Giggs van Lampard előtt

Frank Lampard, a Chelsea ikonja a Tottenham ellen az 573. bajnokiját játszotta a Premier League-ben, amivel a második helyre jött fel az örökranglistán, David Jamest megelőzve. Lampard eddig összesen 47 618 percet töltött a pályán a PL-ben, 170 gólt lőtt és 101 gólpasszt osztott ki.

A lista élén a MU walesi legendája, Ryan Giggs áll 631 meccsel.

14:07

Lesz-e újabb Sheffield-skalp?

A harmadosztályú Sheffield United az FA-kupa idei kiírásában már három magasabb osztályból érkező ellenfele is kiejtett, a harmadik körben az élvonalbeli Aston Villát, a negyedikben a szintén Premier Leauge-ben érdekelt Fulhamet, az ötödikben pedig a másodosztályú Nottinghamet.

A negyeddöntőben a másodosztály utolsó helyén álló Charlton a Sheffield ellenfele.

14:14

Gyönyörű góllal vezet a Juve

A végig sokkal veszélyesebben játszó Juventus a 42. percben szerezte meg a vezetést a Fiorentina ellen Asamoah góljával. A ghánai légiós előbb három védő között megcsinált egy látványos cselt, majd a rosszabbik, azaz a jobb lábával gyönyörű gólt lőtt, a labda a kapufát érintve vágódott be.

14:19

Katka Miamiban reggelizik

És láthatóan örül neki. Nekünk a sapkája is nagyon tetszik, főleg a felirat miatt (Szeretem azokat, akik utálnak).

14:32

Nem a német nők napja volt

Meglepetésre mindkét kiemelt német játékos kiesett a nők mezőnyében az egyesült államokbeli Indian Wellsben zajló tenisztornán. A nyolcaddöntőbe jutásért rendezett találkozókon az ötödikként rangsorolt Angelique Kerber a spanyol Maria Teresa Torrótól, míg a 15. helyen kiemelt Sabine Lisicki a kanadai Aleksandra Wozniaktól kapott ki.

nők (5,9 millió dollár összdíjazás):
Li Na (kínai, 1.) - Cseng Csie (kínai) 6:1, 7:5
Sarapova (orosz, 4.) - Görges (német) 6:1, 6:4
Torro (spanyol) - Kerber (német, 5.) 2:6, 7:6 (7-5), 6:4
Kvitova (cseh, 8.) - Vandeweghe (amerikai) 6:1, 6:3
Ivanovic (szerb, 11.) - Szvitolina (ukrán) 4:6, 7:5, 7:6 (7-1)
Cibulkova (szlovák, 12.) - Vekic (horvát) 6:3, 6:2
Wozniak (kanadai) - Lisicki (német, 15.) 7:5, 1:6, 7:6 (7-5)

Taps van, gól nincs

Csak egy lesgól született az első félidőben, így 0-0-ra áll a Sheffield United-Charlton meccs az FA-kupa negyeddöntőjében. A hazai közönség azért így is megtapsolta a csapatát.

14:55

Elküdték a PAOK-tól, a Stuttgart edzője lett

Menesztették Thomas Schneider vezetőedzőt a VfB Stuttgart labdarúgócsapatánál, utódjának pedig Huub Stevenst nevezték ki.

A német klub azt követően döntött vasárnap az azonnali hatályú szerződésbontás mellett, hogy az együttes sorozatban elszenvedett nyolc bajnoki vereséget követően szombaton hazai pályán 2-2-es döntetlent ért el az újonc és sereghajtó Eintracht Braunschweig ellen.

A múlt héten a görög PAOK gárdájától a gyenge eredmények miatt elküldött Stevensnek az lesz a feladata, hogy irányításával élvonalban maradjon a sváb klub, ugyanis tíz fordulóval a bajnokság vége előtt csak jobb gólkülönbségével előzi meg az osztályozós helyen álló Hamburger SV-t.

A 60 éves Stevens korábban irányította Hertha BSC, a 1. FC Köln és a Hamburger SV csapatát, de legnagyobb sikereit a Schalke 04 együttesével érte el, amellyel 1997-ben megnyerte az UEFA-kupát, 2001-ben és 2002-ben pedig a német kupát.

15:04

Csirke az angol meccsen

A Blackburn-Burnley angol másodosztályú meccsen egy szokatlan vendég is pályára lépett.

15:27

Öröm Torinóban és Barcelonában

A Fiorentina a második félidőben egy lesgólt és egy kapufát is elért, de ezzel semmire sem ment, a Juventus Asamoah góljával 1-0-ra győzött a Serie A 27. fordulójának első vasárnapi meccsén.

A spanyol bajnokságban az Espanyol már a 2. percben előnybe került az Elche ellen, és végül 3-1-re győzött.

Espanyol - Elche 3-1 (2-0)
gól: David López (2.), Colotto (21.), Pizzi (58.), illetve Fuentes (88., öngól)

15:30

Két perc alatt két gól Sheffieldben

Nagyon sokáig 0-0-ra állt a Sheffield United-Charlton meccs az FA-kupa negyeddöntőjében, de aztán a harmadosztályú hazai csapat a 66. percben előbb Ryan Flynn átemelős góljával vezetést szerzett, majd John Brayford megpattanó lövésével gyorsan kettőre növelte az előnyét. Érik az újabb nagy skalp!

15:33

Kőkemény Eb-csoportban a pólósok

Rendkívül nehéz hatosba kapott besorolást a magyar férfivízilabda-válogatott a július 14. és 27. között sorra kerülő budapesti Európa-bajnokság vasárnapi csoportsorsolásán.

Benedek Tibor szövetségi kapitány világbajnoki címvédő együttese Szerbiával, Németországgal, Horvátországgal, Franciaországgal és Spanyolország találkozik a csoportkörben.

A női együttes a görög, a holland és a brit gárdával került azonos négyesbe. A csoportok győztesei közvetlenül az elődöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek keresztbe játszanak egymással a legjobb négybe kerülésért.

Bővebben itt olvashat a sorsolásról.

15:49

Győzelem és előzés

Felix Neureuther és Fritz Dopfer révén vasárnap kettős német siker született a szlovéniai Kranjska Gorán az alpesi sízők világkupa-sorozatának férfi műlesikló viadalán.

Mostani sikerével a szám világbajnoki ezüstérmese, Neureuther átvette a vezetést a szakági vk pontversenyében az ezúttal ötödik helyen végző osztrák Marcel Hirschertől, aki viszont összetettben került az élre a norvég Aksel Lund Svindalt négy ponttal megelőzve.

eredmények:
1. Felix Neureuther (német) 1:45.50 perc (52.94 mp/52.56 mp)
2. Fritz Dopfer (német) 1:46.09 (53.37/52.72)
3. Henrik Kristoffersen (norvég) 1:46.29 (53.19/53.10)

A szakági világkupa állása 8 verseny után (még 1 van hátra): 1. Neureuther 470 pont, 2. Marcel Hirscher (osztrák) 465, 3. Kristoffersen 430

Az összetett vk állása 30 verseny után (még 4 van hátra): 1. Hirscher 1050 pont, 2. Aksel Lund Svindal (norvég) 1046, 3. Alexis Pinturault (francia) 819

16:00

Harmadosztályú csapat az elődöntőben

A Sheffield United 2-0-ra győzött a Charlton ellen, és ezzel bejutott az FA-kupa elődöntőjébe. A harmadosztályú Sheffield negyedszer ejtett ki magasabb oszályból érkező ellenfeket, korábban az élvonalbeli Aston Villát és Fulhamet, valamint a másodosztályú Nottinghamet győzte le. A Sheffield 2003 óta nem jutott be az elődöntőbe.

FA-kupa, negyeddöntő:
Sheffield United (III. osztályú) - Charlton (II.) 2-0 (0-0)
gól: Flynn (66.), Brayford (67.)

16:20

Dupla jubileumra készülnek

15.30-kor a Freiburg-Dortmund mérkőzés a Bundesliga 24. fordulójában, amely a hazai csapat 500. fellépése lesz a német élvonalban. Amennyiben a Freiburg győzni tudni a tavalyi BL-döntős ellen, az lenne a csapat 100. sikere a Bundesligában. A Dortmund keretébe hiányzik a góllövőlista második helyezettje, Robert Lewandowski.

16:35

Kimaradt a tizenegyes

A Hull City büntetőhöz jutott a Sunderland ellen az FA-kupa negyeddöntőjében, de a vendégek argentin kapusa, Ustari kivédte Aluko jobb sarokra tartó lövését. Az első félidőből tíz perc van hátra, 0-0 az állás.

Címvédés a futsal Magyar Kupában

A Rába ETO magabiztos, 6-1-es győzelmet aratott a futsal Magyar Kupa döntőjében a házigazda Berettyóújfalu ellen, így megvédte tavalyi címét.

17:31

Lefejelte a szögletzászlót

A 68. percben Curtis Davies fejesével került előnybe a Hull a Sunderland elleni FA-kupa-negyeddöntőben, majd négy perccel később David Meyler használta ki egy védő ügyetlenkedését, majd végignyargalt a térfélen, és a bal sarokba lőtt. Meyler volt az, akit múlt héten lefejelt a Newcastle edzője, Alan Pardew lefejelt. Meyler most stílszerűen ünnepelt, a gólja után lefejelte a szögletzászlót.

A 76. percben minden eldőlt, Matty Fryatt kapott ajándéklabdát Cattermole-tól, és egy az egyben állt a kapussal szemben, amit nem is hibázott el.

17:46

Kétszer ugrott 130 méter fölött

A csapatban olimpiai bajnok német Severin Freund nyerte a síugrók Világkupa-sorozatának vasárnap rendezett oslói versenyét.

Freund sikeréhez kétség sem férhetett, ugyanis a mezőnyben egyedüliként jutott mindkétszer 130 méter fölé. Mögötte a hazai közönség örömére a Szocsiban normálsáncon bronzérmes Anders Bardal lett a második és az összetett vk-ban élen álló, illetve az ötkarikás játékokon mindkét egyéni számban győztes lengyel Kamil Stoch a harmadik.

eredmények:
1. Severin Freund (német) 265,4 pont (132 m/130,5)
2. Anders Bardal (norvég) 252,1 (128/127)
3. Kamil Stoch (lengyel) 245,4 (132/127)

A Vk állása 26 verseny után (még 2 van hátra): 1. Stoch 1320 pont, 2. Peter Prevc (szlovén) 1152, 3. Freund 1123

17:55

Egy tuson múlt a magyar arany

Szász Emese szombati egyéni győzelme után a magyar csapat vasárnap ezüstérmes lett a női párbajtőrözők barcelonai világkupaversenyén.

A magyar válogatott a franciák 32-31-es legyőzésével jutott a negyeddöntőbe, ahol simán, 45-26-ra verte a svájciakat. A fináléba kerülésért a magyarok az amerikaiak ellen nyertek 38-35-re, majd a döntőben kiélezett küzdelemben, 19-18-ra kaptak ki az oroszoktól. A versenyen 26 csapat indult.

A magyar együttes az idén már nem először hívta fel magára figyelmet kiemelkedő vívással. Februárban megnyerte a lipcsei viadalt, amelyen éppen az oroszokat győzte le a döntőben, januárban pedig harmadik volt Dohában.

18:01

Négy között a Hull

Az Arsenal és a Sheffield United után a Hull City a harmadik elődöntős az FA-kupában. A Hullnak még az is belefért, a Sunderland ellen, hogy Aluko büntetőt rontott az első félidőben.

Hull City - Sunderland 3-0 (0-0)

gól: Davies (68.), Meyler (72.), Fryatt (76.)

18:05

Kapaszkodik a Balmazújváros

A Balmazújváros hazai pályán 2-1-re legyőzte a Szigetszentmiklóst a labdarúgó NB II 18. fordulójának vasárnapi mérkőzésén, ezzel feljött a negyedik helyre.

Ness Hungary, NB II, 18. forduló:
Balmazújváros - Szigetszentmiklós 2-1 (2-0)

szombaton játszották:
Nyíregyháza Spartacus - Békécsaba 2-0 (0-0)
Gyirmót - Kisvárda 1-1 (1-1)
ZTE FC - Dunaújváros 2-2 (0-1)
Soproni Vasutas - Kozármisleny 1-1 (0-1)
Vasas - FC Tatabánya 5-0 (1-0)
Ajka - Cegléd 1-0 (1-0)
Szolnoki MÁV-Stadler Rail - FGSZ Siófok 1-2 (1-1)

Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 44 pont, 2. Dunaújváros 36, 3. Siófok 34

18:14

Baji lemaradt a döntőről

Baji Balázs nem jutott döntőbe vasárnap 60 méteres gátfutásban az atléták sopoti fedettpályás világbajnokságán.

Baji az elődöntő első futamában 7.63 másodperccel - ennyit ért el az előfutamban is - hatodik lett - összesítésben a tizedik időt futotta -, így nem került a legjobb nyolcat felvonultató fináléba. A tavalyi fedettpályás Eb-n negyedik atléta a 7.63-mal beállította idei legjobbját.

Baji kiesésével befejeződött a vb a magyarok számára, a kétfős küldöttség másik tagja, Márton Anita a hatodik helyen végzett a női súlylökés szombat esti döntőjében.

18:17

0-2-ről 4-2

Az Internazionale hazai pályán egygólos győzelmet aratott a Torino felett az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján, míg a Lazio 1-0-ra kikapott a vendég Atalantától. A legtöbb gól Genovában esett, bár a szünetben 2-0-ra vezetett a Livorno, végül a Sampdoria 4-2-re nyert.

Karatés bronz Hollandiából

Tadissi Martial a harmadik helyen végzett a hollandiai Almerében zajló Karate1 Premier League Dutch Open elnevezésű versenyen. A magyar szövetség tájékoztatása szerint a sportág legrangosabb versenysorozatába tartozó viadalon a korábbi kétszeres korosztályos Európa-bajnok, 67 kilogrammos magyar versenyző a selejtezők során négy győzelmet aratva bejutott a legjobb négy közé, ott azonban vereséget szenvedett az osztrák Pokornytól. A bronzmérkőzésen egy másik magyarral találkozott, és végül Szilva Norbertet legyőzve állhatott dobogóra.

18:28

Csak behúzta a Dortmund

Sorozatban nyolcadik Freiburg elleni bajnokiját is megnyerte a Borussia Dortmund labdarúgócsapata. A Bundesliga második helyén álló vendégek a sérült Robert Lewandowski nélkül szerény 1-0-s győzelmet arattak, a gólt Sebastian Kehl szerezte.

18:40

EHF-kupa-elődöntős a Fehérvár

A Fehérvár KC az idegenbeli 28-21-es siker után idehaza 24-21-re megverte a kolozsvári Jolidont a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének vasárnapi visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott a négy közé, ahol az Esbjerggel találkozik. A dánok az első meccsen 36-30-ra kikaptak az orosz Dinamo Volgográd vendégeként, ám a visszavágón 36-27-re diadalmaskodtak. A másik ágon az orosz Asztrahány és Toljatti csap össze.

19:04

Szilágyi vívóezüstje

Szilágyi Áron ezüstérmet nyert a budapesti Gerevich-Kovács-Kárpáti férfi kard Grand Prix-n. A londoni olimpia győztese, a tavalyi, budapesti világbajnokság bronzérmese kiemeltként szombaton még nem vívott, csak vasárnap, a 64-es táblán kapcsolódott be a küzdelmekbe. Az első fordulóban 15-11-re verte Gáll Csabát, majd az ukrán Dmitro Pundikon 15-6-tal, a dél-koreai Von Vu Jongon 15-13-mal jutott túl. A negyeddöntőben egy tussal, 15-14-re győzte le az olasz Enrico Berrét, az elődöntőben pedig a szintén olasz Luigi Samelét állította meg 15-7-es, magabiztos győzelemmel. A fináléban viszont 15-13-ra kikapott a dél-koreai Kim Jung Hvantól, így a második helyen végzett.

A főtáblára a 12 hazai induló közül öt jutott fel a 128 fős mezőnyben. Gémesi Csanád 10., Decsi Tamás 23., Szatmári András 31., Gáll Csaba pedig 63. lett.

19:24

Rózsa beütötte magának

Sorozatban harmadik alkalommal győzött hazai pályán 2-0-ra a Haladás ellen a Debrecen labdarúgócsapata. Az NB I listavezetője Máté révén a 60. percben szerzett vezetést, majd a 83. percben Bódi jobb oldali beadását Rózsa kapus a saját kapujába segítette.

19:35

Érsekújvári hokisiker

Az Érsekújvár hazai pályán 4-2-re legyőzte a Brassót a jégkorong Mol Liga négy sikerig tartó döntőjének vasárnapi nyitányán. A második meccset hétfőn rendezik, ugyancsak Érsekújváron.

19:50

Hanga kilenc pontot dobott

Hanga Ádám csapata, a Laboral Kutxa Vitoria 100-71-re nyert vasárnap a vendég Badalona ellen a spanyol kosárlabda-bajnokságban. A magyar légiós 21 perc alatt kilenc pontot és három lepattanót gyűjtött, ráadásul ő dobta a meccset lezáró triplát, amellyel együttese az idény során először érte el a 100 pontot.

20:03

Másodosztályú oktatta a Cityt

Tavaly az FA-kupa fináléjában, idén már a negyeddöntőben legyőzte a másodosztályú Wigan labdarúgócsapata a Manchester Cityt.

Eredmény, FA-kupa, negyeddöntő:
Manchester City - Wigan (II.) 1-2 (0-1)
gól: Nasri (69.), illetve Gómez (27., büntetőből), Perch (47.)

20:12

Idegenben nyert a Sevilla

Primera División, 27. forduló:
Almería - Sevilla 1-3 (0-1)
gól: Aleix Vidal (85.), illetve Bacca (31.), Daniel Carrico (51.), Gameiro (77.)

20:21

Iksz lett a Mainz-Hertha

A Bundesliga 24. fordulójának zárómérkőzésén a Mainz 1-1-es döntetlent játszott a vendég Herthával, a két gólt Choupo-Moting és Ramos szerezte.

20:24

Világcsúcs a férfi 4x400-as váltóban

Az utolsó éremcsatában, a férfiak 4x400 méteres váltójában világcsúcs született vasárnap az atléták sopoti fedett pályás világbajnokságán. Az amerikaiak 3:02.13 perces időeredménnyel szerezték meg az aranyérmet, a világrekordot 50 ezer dollárral díjazta a nemzetközi szövetség. A régi csúcsot is az amerikaiak tartották 15 éve, a mostani csapat pontosan hét tizedmásodperccel volt gyorsabb az elődöknél. Az éremtáblán nyolc arannyal - és összesen 12 éremmel - az amerikaiak végeztek az élen.

A lengyelországi vb-n két magyar indult: a súlylökő Márton Anita hatodik lett, Baji Balázs pedig az elődöntőig jutott 60 méter gáton.

A vasárnapi győztesek, férfiak:
800 m: Mohammed Aman (Etiópia) 1:46.40 perc
3000 m: Caleb Mwangangi Ndiku (Kenya) 7:54.94 p
60 m gát: Omo Osaghae (Egyesült Államok) 7.45 mp
4x400 m: Egyesült Államok (Kyle Clemons, David Verburg, Kind Butler, Calvin Smith) 3:02.13 p
magasugrás: Mutaz Essza Barsim (Katar) 2,38 m
hármasugrás: Ljukman Adams (Oroszország) 17,37 m

nők:
60 m: Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaica) 6.98 mp
800 m: Chanelle Price (Egyesült Államok) 2:00.09 p
3000 m: Genzebe Dibaba (Etiópia) 8:55.04 p
4x400 m: Egyesült Államok (Natasha Hastings, Joanna Atkins, Francena McCorory, Cassandra Tate) 3:24.83 p
távolugrás: Eloyse Lesueur (Franciaország) 6,85 m
rúdugrás: Yarisley Silva (Kuba) 4,70 m

20:39

45 siófoki gól Egerben

A Siófok 45 gólt szerezve fölényes győzelmet aratott Egerben a nőikézilabda-bajnokságI egyetlen vasárnapi mérkőzésén.

Eredmény:
Eszterházy KFSC-Globál Safe - Siófok-Gelérius Fürdő 30-45 (16-18)

20:50

Fehérváron is nyert a Bolzano

A Fehérvár 4-2-re kikapott az olasz HC Bozentől az osztrák jégkorongliga (EBEL) negyeddöntőjében, így a négy győzelemig tartó párharcban 2-0-ra vezet a bolzanói alakulat. A harmadik felvonásra kedden, a dél-tiroli együttes otthonában kerül sor. A részletekről itt olvashat.

21:01

Hatvanhat pontos PINKK-siker

A PINKK Pécsi 424 nőikosárlabda-csapata fölényes győzelmet aratott a vendég Vasas felett az NB I középszakaszának vasárnapi mérkőzésén. A hazaiaknál a brit Louella Tomlinson 33 pontot szórt, a pasarétiek pedig a harmadik negyedben mindössze két pontot hoztak össze.

Eredmény:
PINKK Pécsi 424 - MKB Euroleasing Vasas 99-33 (27-8, 19-9, 23-2, 30-14)
a legjobb dobók: Tomlinson 33, Holt 16, illetve Bajnóczi 7, Farkas 7

21:25

Csak az iksz megy a Vidinek

Az egy héttel korábbi, pécsi 1-1 után ezúttal Pakson játszott 2-2-es döntetlent a Videoton.

NB I, 19. forduló:
Paks - Videoton 2-2 (1-1)
gól: Heffler (35.), Caneira (49., öngól), illetve Haraszti (22.), Nikolics (78.).

21:54

Iksz a Moracában

A hazai döntetlen után Montenegróban is döntetlent játszott a BL-címvédő Győr a Buducnost ellen.

Eredmény, női BL, középdöntő, II. csoport, 5. forduló:
Buducnost Podgorica (montenegrói) - Győri Audi ETO KC 26-26 (14-12)

22:01

Nem botlott a Real

IKihasználta a Barcelona szombati botlását, és a nagy riválissal szemben négypontosra növelte előnyét a Real Madrid labdarúgócsapata, miután sima, 3-0-s győzelmet aratott a Levante ellen a Primera División 27. fordulójában.

Real Madrid - Levante 3-0 (1-0)
gól: Cristiano Ronaldo (11.), Marcelo (49.), Karabelas (81., öngól)
piros lap: David Navarro (64., Sevilla)