Hetedik helyen végzett a férfi kajaknégyes

Tokió 2020, 2020-as tokiói olimpiai játékok, olimpia, nyár, nyári olimpiai játékok, XXXII. nyári olimpiai játékok, 2021.08.06., kajak, NÁDAS Bence, BÉKE Kornél, TÓTKA Sándor, CSIZMADIA Kolos
(From L) Hungary's Bence Nadas, Hungary's Kornel Beke, Hungary's Kolos Csizmadia and Hungary's Sandor Totka compete in a quarter-final of the men's kayak four 500m event during the Tokyo 2020 Olympic Games at Sea Forest Waterway in Tokyo on August 6, 2021. (Photo by Luis ACOSTA / AFP)
A Tótka Sándor, Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos összeállítású férfi kajaknégyes a hetedik helyen végzett a tokiói olimpián a K-4 500 méteres versenyszámban.

Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése a XXXII. nyári olimpiai játékokról, Tokióból.

A pénteki előfutamban a Tótka Sándor, Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos összetételű egység remekül kezdett, végig versenyben volt az első helyért a spanyol és a szlovák hajóval, azonban féltávnál tudatosan leálltak, ezért az utolsó helyen végeztek. Sokan nem tudták mi történhetett, azonban a nézők között helyet foglaló olimpiai ezüstérmes Varga Ádám elmondta, hogy a férfi négyes nem akart továbbjutni az első előfutamból, hanem edzésként tekintettek erre a futamra.

A terv jól sikerült, ugyanis a reményfutamból első helyen jutott tovább a magyar egység. A futam után Nádas Bence, az egység vezérevezőse elmondta, hogy a férfi négyes remekül összeállt, és az egység többet fejlődött ezen a két futamon, mint az otthoni hat edzés alatt.

A férfi kajaknégyes tagjai önbizalomtól duzzadva várhatták a szombati napot Forrás: AFP/Luis Acosta

Az utolsó szombat délelőtti középfutam előtt már megérkeztek a viharfelhők a pálya fölé. Azonban a komoly szélvihar nem zavarta meg a magyar egységet, amely remekül kapta el a rajtot, folyamatosan tartotta a harmadik helyet, végül fél másodperc hátránnyal a harmadik helyet szerezte meg, ezzel bejutott a döntőbe.

A fináléban a magyar egység remekül rajtolt, de féltávnál már a két legnagyobb esélyes, azaz a német és a spanyol hajó állt az élen, és jól látszott, hogy csak kettőjük közül kerülhet ki a győztes. Féltávnál már csak 7. volt a magyar négyes, és végül így ért célba, azaz a hetedik helyen zárta az olimpiát. Győztek a németek, megelőzve a spanyolokat és a szlovákokat. A magyar négyes 43 ezreddel maradt le a pontszerző helyről.