Verrasztó Dávid: Legalább nem a szégyengéppel megyek haza

VERRASZTÓ Dávid
Verrasztó Dávid közel volt az éremszerzéshez
Verrasztó Dávid negyedik lett vasárnap 400 méter vegyesúszásban a tokiói olimpián. A döntő után a magyar úszó elmondta, nem lehet csalódott, ugyanakkor úgy érzi mellé állhatott volna a szerencse.

A 32 éves versenyző pillangón gyengén kezdett, utolsóként fordult a hátra, melyen megkezdte a felzárkózást, a mellet már ötödikként kezdte. Az utolsó 100 méteren, gyorson óriási verseny alakult ki a dobogós helyekért az amerikai Chase Kalisz mögött, azonban az FTC versenyzője, aki a harmadik helyen is haladt, kissé elfáradt, így 4:10.59 perces idővel negyedikként csapott a célba.

Verrasztó Dávid közel volt az éremszerzéshez Forrás: MTI/Kovács Tamás

"Jó volt nagyon, nem lehetek elégedetlen. Talán mellém állhatott volna a szerencse, de azért boldog vagyok. Azt tudom mondani, nagyon szoros volt ez a 400 vegyes, az utolsó métereken négyen-öten is versenyben voltak a dobogóért. Nem lehetek csalódott, hiszen 33 éves leszek és 20 éves srácokkal partiban voltam. Elég kemény volt az elmúlt másfél év.

– mondta Verrasztó az M4 Sportnak a döntő után.

Bár Verrasztó szavaiban érthető módon érezhető volt a csalódottság, nincs oka szégyenkezni.