A Dream Team, Szerbia-Montenegró, valamint Argentína és Litvánia mellé most már feltétlenül oda kell számolni Spanyolországot is, amikor a az athéni olimpia férfikosárlabda-tornájának esélyeseiről beszélünk. Mario Pesquera edző csapata ugyanis szombat este Madridban káprázatos mérkőzésen 98-90-re legyőzte a vb-ezüstérmes Argentínát, ezzel megnyerte a nagyszabású nemzetközi tornát, és bejelentette igényét az olimpiai aranyéremre.

nemzetközi torna, eredmény
Spanyolország - Argentína 98-90 (21-31, 23-17, 25-24, 29-18)
Palacio Vistalegre, 15 000 néző
vezette: (Sánchez Martín (spanyol), Settembrini (argentin)
Spanyolország: Calderón 14, Navarro 9, Jiménez 9, Gasol 26, Garbajosa 15. Csere: Reyes 10, Duenas 3, Comas 4, De la Fuente 2, Iturbe 6, Fernández 2
Argentína: "Pepe" Sánchez 8, Ginóbili 14, Nocioni 11, Oberto 10, Wolkowyski 5. Csere: Scola 17, Montecchia 9, Sconochini 9, Herrmann 0, Fernández 3, Delfino 4, Gutiérrez.

Már a két elődöntő is nagy játékot hozott: az argentinok Nocioni 18 és Scola 17 pontjának köszönhetően 89-82-re verték az Európa-bajnok Litvániát (a legutóbbi három olimpia bronzérmesét), Spanyolország pedig 80-70-re az olimpiai házigazda Görögországot egy olyan meccsen, amelyen Pau Gasol 26, Juan Carlos Navarro 22 pontot szerzett.

A döntőben az argentinok kezdtek jobban, és 31-21-re megnyerték az első negyedet, jobbára pontos tripláiknak köszönhetően. A második játékrész első hét percét azonban 14-3-ra a spanyolok hozták, és 35-34-nél átvették a vezetést. Rubén Magnano, a vendégek mestere nem bírta a gyűrődést, reklamálásért technikait kapott. Nagyszünetig űjra magukhoz ragadták a kezdeményezést a dél-amerikaiak (44-48), de a második félidő Gasoléké volt, jóllehet még a harmadik negyed is szoros vendégvezetéssel zárult (69-72).

A negyedik tíz percet Jorge Garbajosa triplája vezette be (72-72), majd működni kezdett a spanyol zóna, egymás után szerezték a labdákat Navarróék, és gyors lerohanásaikkal pillanatok alatt elhúztak.

A spanyolok - a legutóbbi Eb ezüstérmesei - száz százalékos mérleggel, hétből hét győzelemmel zárták a felkészülést - egyetlenként az esélyesek közül! A bronzmeccsen Görögország 88-75-re legyőzte Litvániát.