Óriási meglepetésre ifj. Ficza Ferenc nyerte a TCR International Series grúziai versenyhétvégéjének első szabadedzését.

A túraautó-bajnokság idei első helyszínén, a Rustavi Nemzetközi Motorparkban megtartott kétórás teszten csak az utolsó félórában kezdtek el drámaian csökkenni a köridők - számolt be a tcr-series.com.

ifj. Ficza Ferenc a Zele Racing Team Seat LEÓN-jában Forrás: tcr-series.com

A Zengő Motorsport fiatal pilótája - aki a szezonnyitó versenyen a Zele Racing SEAT Leónjával indul - 1:42.333-es köridővel előzte meg a tapasztalt pilótákból álló mezőnyt. Második helyen a Leopard Racing Volkswagen Golfját vezető Jean-Karl Vernay végzett, a harmadik legjobb időt pedig szintén egy magyar, a M1RA versenyzője, Tassi Attila érte el a Honda Civic-kel.

ifj. Ficza volt a leggyorsabb a TCR idei első versenyhétvégéjének első szabadedzésén Forrás: Farkas Péter - Origo

A program holnap újabb két szabadedzéssel és az időmérővel, majd vasárnap a két versennyel folytatódik Grúziában.